Tapeta w geometryczne wzory

Tapeta w geometryczne wzory

Podziel się

ZNAJDZIESZ NAS:
Więcej dowiesz się z naszego przewodnika

Tapeta w geometryczne wzory-poradnik Westwing

Wiele osób uważa, że geometryczne wzory to domena nowoczesnych wnętrz. Nie jest to prawdą. Już słynny styl art déco czerpał inspiracje z geometrii – i to pełnymi garściami! Po triumfie secesji, która opierała się na braku dyscypliny przestrzennej, do aranżacji zawitał design symetryczny i zharmonizowany. Mozaika z czarno-białych kafli, klepki podłogowe ułożone w romby i gwiazdy- charakterystyczny symbol przywodzący na myśl wschód słońca – to jedne z wielu zgeometryzowanych szaleństw sztuki dekoracyjnej lat 20. i 30. XX wieku. Współcześnie projektanci wnętrz chętnie lansują geometrię na ścianach. I nic w tym dziwnego! Tapeta w geometryczne wzory to doskonały sposób na nadanie stylizacji zupełnie nowego charakteru.

Co potrafi tapeta w geometryczne wzory?

Tapety powróciły do łask na dobre, dlatego warto wykorzystać ich potencjał w projektowaniu aranżacji. Tapeta w geometryczne wzory, ze względu na swoją dekoracyjność, może budzić obiekcje u zwolenników basic’owych rozwiązań, jednak zapewniamy, że warto przyjrzeć jej się bliżej. Zdecydowane desenie bywają ryzykowne, lecz ich ogromną zaletą jest fakt, że właściwie dobrane, potrafią doskonale zamaskować wszelkie niedoskonałości wnętrza. Sprawdź, jaka tapeta w geometryczne wzory pozytywnie wpłynie na Twoją stylizację.

  • Pionowe pasy – doskonałe do niskich wnętrz. Dzięki nim można odnieść wrażenie, że pokój zyskuje kilka dobrych centymetrów wysokości. Jeśli zdecydujesz się na odważną wersję czarno-białą, wytapetuj tylko jedną ścianę, a resztę wnętrza pomaluj na jasny kolor. Tapeta w geometryczne wzory w wersji pastelowej stworzy bezpieczną bazę, dlatego może znaleźć się na każdej ze ścian.
  • Subtelne romby – świetnie wypadną w małym pomieszczeniu. Jasna tapeta w geometryczne wzory optycznie je powiększy. Najlepiej zdecydować się na model o lekkim połysku. Dzięki temu, że szklista faktura wspaniale odbija światło, rozjaśni nawet najciemniejszy, wąski przedpokój. Do aranżacji koniecznie dodaj stylowe, srebrzyste akcesoria, a wnętrze zalśni niczym gwiazda!
  • Szaleństwo 3D – wolisz bardziej charakterne rozwiązania? Do gustu przypadnie Ci tapeta w geometryczne wzory w wersji 3D. Doskonale sprawdzi się zarówno w małych, jak i dużych pomieszczeniach. Trójwymiarowy deseń „wychodzący” ze ściany jest znakomitym trikiem optycznym! Salon straszy ściennymi nierównościami? Warto zafundować mu lifting w efektownym, przestrzennym stylu!

Tapeta w geometryczne wzory – scandi czy retro?

Tapeta w geometryczne wzory to charakterystyczny akcent zarówno w trendzie scandi, jak i retro. Ścienna ozdoba w pierwszym wydaniu prezentuje dekor zdecydowanie bardziej stonowany. Skandynawska tapeta w geometryczne wzory utrzymana jest w subtelnej palecie barw – prym wiodą biel, czerń oraz rozmaite odcienie szarości. Na tapetach pojawiają się minimalistyczne, symetryczne desenie – romby, trójkąty, heksagony, kropki czy jodełka. Tapeta w geometryczne wzory w stylu retro, to propozycja dla odważnych. Na ścianach mogą pysznić się duże, zdecydowane motywy, śmiałe linie i bezpretensjonalne esy-floresy – a wszystko to utrzymane w różnorodnej, jaskrawej kolorystyce. Tęczowa tapeta w geometryczne wzory w nadmiarze, może męczyć oczy. Warto zatem ozdobić nią np. tylko frontową ścianę.

Tapeta w geometryczne wzory to świetny sposób na odświeżenie wnętrza. Zdecyduj, co jest bardziej w Twoim guście – bezpieczna, skandynawska baza, czy energetyczny akcent w stylu lat 60. Bez względu na to, które rozwiązanie wybierzesz, oba trendy to aranżacyjne bestsellery!

Zdjęcie: living4media