Tapety zmywalne

Tapety zmywalne

Podziel się

ZNAJDZIESZ NAS:
Więcej dowiesz się z naszego przewodnika

Tapety zmywalne-poradnik Westwing

Tym, co w najbardziej wpływa na atmosferę danego wnętrza, jest kolor ścian. Żywe, jaskrawe, pobudzające kolory czy spokojniejsze, stonowane barwy – wybór możliwości jest nieograniczony i każdy może dopasować nastrój danego pomieszczenia do swoich preferencji. Jeśli ściany mają cieszyć oczy domowników swoim kolorem przez długi czas, najlepszym wyborem będą tapety zmywalne. Ciekawy design, szeroka gama dostępnych kolorów, w jakich oferowane są ścienne tapety zmywalne, przeważają na korzyść tych pierwszych przy podejmowaniu decyzji dotyczącej wykorzystania tapet czy malowania ścian? Jest jeszcze kilka innych powodów, dla których warto wybrać właśnie tapety zmywalne.

Wydłużony czas użytkowania

Płyta winylowa kojarzy się nam z klasyką i trwałością. Winylowe tapety zmywalne gwarantują wieloletnią jakość koloru dzięki odporności na działanie promieni słonecznych. Estetyczny wygląd ścian zapewnia również wytrzymałość na ścieranie oraz działanie detergentów, co oznacza, że ściany w prosty sposób można utrzymać w doskonałej czystości. Tapety zmywalne z pewnością zostaną docenione przez rodziców małych dzieci, których wyobraźnia i talenty plastyczne niekiedy znajdują swój artystyczny wyraz na ścianach. Kuchnia, to kolejne miejsce, w którym warto położyć winylowe tapety odporne na zabrudzenia i wodę. Dodatkowo tapety zmywalne są niepalne i bakteriostatyczne, co czyni je idealnym wykończeniem właśnie w przypadku kuchni oraz pokoju dziecięcego. Ścienne tapety zmywalne są odpowiednie również dla łazienki – winylowe podłoże, z którego wykonana jest tapeta ścienna, sprawia, że nawet wysokie stężenie wilgoci nie spowoduje jej uszkodzeń. Tapety zmywalne są więc odpowiednie dla każdego pomieszczenia w domu czy mieszkaniu.

Tapety zmywalne – nieograniczona paleta wzorów i kolorów

Wybierając barwę, która przez kolejne lata będzie dominować w kuchni, sypialni, łazience czy salonie warto zastanowić się, czy bardziej odpowiedni będzie stonowany, chłodny kolor sprzyjający spokojnej refleksji, energetyczna i ciepła barwa, czy uniwersalne kolory jak biały lub beżowy, które będą pasowały do każdego wystroju wnętrza. Ozdobne tapety zmywalne dają możliwość przyozdobienia ścian w oryginalny sposób. Oferta dostępnych wzorów jest bardzo bogata, pozostaje jedynie dobrać deseń odpowiedni do pomieszczenia. Pokój dziecięcy może stać się zaczarowaną krainą pełną wróżek, kolorowych smoków lub innych ulubionych dziecięcych postaci. Kuchenne tapety zmywalne również oferowane są w wielu wzorach, które mogą nadać jej nowoczesny wygląd inspirowany na przykład paryską kawiarnią. Tapety zmywalne mogą sprawić, że stary salon zamieni się w zabytkową bibliotekę. Dostępne są także wzory kwiatowe lub inspirowane dziełami malarskimi. W zależności od tego, jak bardzo ma być w danym pomieszczeniu zaakcentowany wzór tapety winylowej, można zastosować ozdobną tapetę zmywalną w połączeniu z tapetą w jednym kolorze, ozdobić wzorem tylko jedną ścianę lub wybraną jej część – możliwości jest tyle, ile pomysłów domowników na wygląd ścian.

Tapety zmywalne – łatwość aplikacji

Tapety zmywalne na podkładzie z flizeliny są proste w aplikacji, ponieważ klej do tapet (należy tapetować przy użyciu kleju dla tapet winylowych) nakłada się na uprzednio wyczyszczoną ścianę. Przy kolejnej wymianie tapety wystarczy zerwać pierwszą warstwę poprzednio położonej tapety (tak jak naklejkę) i położyć nową na pozostałą po wcześniejszym tapetowaniu warstwę flizelinową. Kolejne tapetowanie nie wymaga użycia kleju i jest wykonywane „na sucho”, co oznacza mniej bałaganu przy tapetowaniu.

Wybierz pasującą do Ciebie i Twojej rodziny tapetę zmywalną na Westwing i stwórz idealne wnętrze!