Taras w stylu prowansalskim

Taras w stylu prowansalskim

Podziel się

ZNAJDZIESZ NAS:
Więcej dowiesz się z naszego przewodnika

Taras w stylu prowansalskim-poradnik Westwing

Taras to miejsce, które służy do odpoczynku i beztroskiego relaksu. Dlatego niezwykle ważne jest, żeby jego aranżacja była spójna i estetyczna. Warto postawić na nim wygodne, trwałe meble i stylowe dodatki. Dobrze jest całość zaaranżować w jednym charakterze, tak żeby elegancka kompozycja zachwycała nie tylko gości, ale przede wszystkim mieszkańców. Doskonały może okazać się taras w stylu prowansalskim. Podpowiadamy, jak go urządzić.

Meble na taras w stylu prowansalskim

Na dużym tarasie można zarówno wypoczywać, jak i spożywać rodzinne posiłki lub biesiadować z przyjaciółmi. Żeby jedno i drugie mogło odbyć się w komfortowych warunkach, warto zaopatrzyć się w odpowiednie meble:

  • Wypoczynkowe meble na taras to przede wszystkim wygodny fotel lub sofa. Te w wydaniu prowansalskim mają zwykle biały kolor, dekoracyjny charakter i wykonane są z drewna, wikliny lub metodą metaloplastyki.
  • Meble na zewnątrz, przy których będzie można zjeść lub usiąść ze znajomymi to stół i krzesła. Warto kupić tak duże jak zmieszczą się na tarasie — lepiej być przygotowanym na niespodziewaną wizytę dużej liczby gości. Doskonale sprawdzają się stoły i krzesła składane – są równie solidne, jak te nierozkładane, lecz mają tę zaletę, że kiedy są nieużywane można je schować, zwalniając przy tym powierzchnię tarasu.

Dekoracje w stylu prowansalskim

Na tarasie w stylu prowansalskim (podobnie jak w domu z tym stylu) dekoracje i bibeloty odgrywają bardzo ważną rolę — to one sprawiają, że aranżacja zyskuje przytulny i nieco sielski charakter. Wśród nich warto wymienić wszelkiego rodzaju lampiony i latarenki, które za dnia dodają uroku, wieczorem rozświetlają taras kolorowym, naturalnym światłem.

Taras stanie się bardziej przytulny, a meble wygodniejsze jeśli zostaną udekorowane miękkimi poduszkami. Te w stylu prowansalskim mają zwykle jasny kolor i delikatny, kwiatowy wzór. Warto także przygotować kilka ciepłych pledów, których wygląd będzie współgrał z meblami i poduszkami.

Zielono mi

Taras w stylu prowansalskim będzie pięknie wyglądał otulony zielenią roślin. Dobrze jest umieścić je w ceramicznych lub metalowych doniczkach w jasnym kolorze, z nieco postarzoną powierzchnią. Gatunki roślin, które pasują do aranżacji prowansalskiej to przede wszystkim lawenda, która jest symbolem Południowej Francji. Równie pięknie będą wyglądały popularne kwitnące rośliny balkonowe, czyli pelargonie i surfinie.

Na tarasie w stylu prowansalskim można urządzić sobie mały ogródek, w którym będą rosnąć aromatyczne zioła, a nawet warzywa i owoce!

Taras w stylu prowansalskim to idealne miejsce do odpoczynku i spotkań towarzyskich. Latem i wiosną zmienia się w centrum życia domowego, dlatego warto urządzić go w modnym i uroczym stylu z krainy kwitnącej lawendy.