Taras w stylu skandynawskim

Taras w stylu skandynawskim

Podziel się

ZNAJDZIESZ NAS:
Więcej dowiesz się z naszego przewodnika

Taras w stylu skandynawskim-poradnik Westwing

Styl skandynawski charakteryzuje się naturalnością i prostotą. Dominują w nim surowe drewniane meble i podłogi oraz dodatki z naturalnych tkanin, takich jak len, wełna. Te elementy wystroju doskonale sprawdzają się we wnętrzach, a skandynawskie dekoracje i wyposażenie jest w Polsce niezwykle popularne. Drewno i naturalne materiały nie tylko idealnie prezentują się w pomieszczeniach wewnątrz domu, ale również doskonale wypełnią przestrzeń na zewnątrz. Miłośnicy wzornictwa z północy Europy z powodzeniem mogą urządzić także taras w stylu skandynawskim.

Taras w stylu skandynawskim — podłoga

Podłoga na tarasie w stylu skandynawskim zdecydowanie powinna być drewniana. Posadzkę na zewnątrz trzeba oczywiście zabezpieczyć przed zmiennymi warunkami pogodowymi, ale warto, by deski wyglądały na jak najbardziej surowe. Dobrze prezentują się także takie, pomalowane na jasne kolory, na przykład biały lub szary. Podłoga pomalowana na te kolory będzie bardzo dobrze prezentować się z drewnianymi meblami i beżowymi lub niebieskimi tkaninami. Jeśli taras znajduje się na parterze i łączy się z ogrodem, to podłoga powinna wyznaczać jego granice, a barierka jest w tym przypadku całkowicie zbędna. Styl skandynawski wyróżnia się prostotą form, dlatego sama drewniana podłoga z pewnością wystarczy.

Meble na taras w stylu skandynawskim

Na tarasie w stylu skandynawskim doskonale sprawdzą się meble wykonane z litego drewna. Bardzo dobrze prezentować się będzie biały stół z ławą, przy którym biesiadować może cała rodzina. Miłośnicy popołudniowych drzemek na świeżym powietrzu powinni natomiast zaopatrzyć się w drewniany leżak lub, jeśli taras jest zadaszony, powiesić na suficie płócienny fotel przypominający hamak. Doskonałe na taras w stylu skandynawskim są również meble wykonane z rattanu. Zarówno te w naturalnym kolorze, jak i bielone lub pomalowane na szaro czy niebiesko doskonale sprawdzą się w takiej aranżacji. Wieczorna lampka wina w wygodnym fotelu wyłożonym poduszkami będzie smakować doskonale.

Taras w stylu skandynawskim — tkaniny i dekoracje

Naturalne materiały to nieodłączny element stylu skandynawskiego, dlatego lniane poduszki i wełniane koce idealnie pasować będą do tarasu urządzonego w tym stylu. W chłodniejszy wieczór można także położyć na drewnianej ławie owczą skórę, która ogrzeje nawet największego zmarzlucha, a jednocześnie będzie idealną ozdobą w skandynawskim stylu. W prostych metalowych latarenkach warto zapalić świece, dzięki którym, po zmroku taras wypełni ciepłe nastrojowe światło. Doskonałą dekoracją skandynawskiego tarasu może być także postawione pod ścianą stare, drewniane wiosło pomalowane w białe lub niebieskie pasy. Warto powiesić na ścianie także poroże, które będzie piękną dekoracją, ale również może posłużyć jako wieszak ścienny. Z pewnością przyda się on na tarasie, bo będzie można zawiesić na nim dodatkowe koce lub sweter.