Toaletka w stylu skandynawskim

Toaletka w stylu skandynawskim

Podziel się

ZNAJDZIESZ NAS:
Więcej dowiesz się z naszego przewodnika

Toaletka w stylu skandynawskim-poradnik Westwing

Meble są jednymi z najistotniejszych elementów w domu. Dzięki toaletce można stworzyć w pomieszczeniu ciekawy zakątek. Mebel ten świetnie sprawdzi się w salonie, sypialni, a nawet w przestronnej łazience. Styl skandynawski to połączenie minimalizmu i funkcjonalności. Toaletka łączy w sobie obie te cechy. Wspaniale prezentuje się w towarzystwie lustra oraz siedziska. Ponadto mebel z dużą ilością szuflad pomieści w sobie wszystkie kosmetyki oraz biżuterię. Toaletka nada pomieszczeniu elegancji i szyku. Świetnie sprawdzi się jako mebel, przy którym można wykonać makijaż. Warto wtedy umieścić mebel w miejscu, do którego dociera światło dzienne. Podpowiadamy, dlaczego toaletka w stylu skandynawskim sprawdzi się w każdym domu!

Funkcjonalna toaletka w stylu skandynawskim

Ważne, aby toaletka w stylu skandynawskim, była funkcjonalna. Warto zdecydować się na model, który posiada wiele szuflad. Dzięki temu będzie można przechowywać w niej kosmetyki, biżuterię, a wszystkie te przedmioty będą miały swoją osobną przestrzeń. Nowoczesnym rozwiązaniem jest toaletka w stylu skandynawskim, której szuflady posiadają przedziałki. Zastępują one specjalne wkłady do szuflad, pomagające uporządkować przestrzeń. Istotny jest wygląd toaletki. Dobrze prezentują się delikatne modele, dlatego nie powinny być one posiadać zbyt wielu szuflad i schowków. Jeśli jednak szuflady są niewystarczające, warto zdecydować się na postawienie obok toaletki dekoracyjnych pudełek w stylu skandynawskim, do których można schować niemieszczące się produkty. Funkcjonalna toaletka to taka, z której wygodnie się korzysta i bez problemu odnajduje potrzebne przybory do makijażu.

Toaletka w stylu skandynawskim – gdzie umieścić?

Aby toaletka w stylu skandynawskim była funkcjonalna, powinno się ustawić ją w odpowiednim miejscu. Ważne jest, żeby było ono oświetlone naturalnym światłem. Wtedy lepiej wykonuje się makijaż. Warto ustawić toaletkę pod oknem. Jeśli jednak nie ma w mieszkaniu takiej możliwości, można zaopatrzyć się w podświetlane lusterko do makijażu. Będzie ozdobą na mebla. Lustra te posiadają dwie strony — jedna jest standardowa, zaś druga powiększająca. Mają one także kilka możliwości oświetlenia — zimne oraz imitujące światło dzienne. Jeśli jednak toaletka w stylu skandynawskim ma służyć bardziej do ozdoby pomieszczenia, oświetlenie jej nie jest aż tak istotną kwestią.

Co do toaletki?

Toaletka w stylu skandynawskim najlepiej prezentuje się w duecie z siedziskiem. Jeśli toaletka ma się znaleźć na pierwszym planie, lepiej zdecydować się na dekoracyjny puf. Wystarczy wsunąć go pod mebel i już nie będzie rzucać się w oczy. Innym rozwiązaniem jest fotel lub krzesło. Jeśli wykonuje się profesjonalne makijaże, obrotowy fotel będzie dobrym pomysłem. Najważniejsze, aby siedzisko, niezależnie od swojej formy, pasowało do toaletki. Najlepiej sprawdzi się więc to ze Skandynawską nutą! Może to być futrzasty taboret lub białe, minimalistyczne krzesło.

Toaletka w stylu skandynawskim to funkcjonalny mebel, który warto wprowadzić do swojego wnętrza. Jest ponadczasowy, dlatego kupując go, ma się gwarancję, że nie wyjdzie z mody!