Torebki na prezenty

Torebki na prezenty

Podziel się

ZNAJDZIESZ NAS:
Więcej dowiesz się z naszego przewodnika

Torebki na prezenty-poradnik Westwing

Jak powiedział niegdyś francuski pisarz Sébastien-Roch Nicolas de Chamfort, przyjemność dawania pamięta się dłużej niż przyjemność brania. Mimo upływu lat, ta sentencja nie traci na aktualności – dla wielu osób możliwość wręczenia prezentu jest o wiele bardziej przyjemna niż jego otrzymanie. Aby przygotowany dla kogoś bliskiego podarunek był jeszcze bardziej wyjątkowy, warto zaopatrzyć się w ozdobne torebki na prezenty. W sklepach znaleźć można przeróżne tego typu opakowania: papierowe, tekturowe, przypominające miniaturowe pudełka, jednokolorowe lub dekorowane różnobarwnymi motywami. Podpowiadamy, jak wybrać idealne torebki na prezenty w zależności od okazji i rodzaju podarunku.

Rozmiar i kształt

Wbrew pozorom, sztuka pakowania prezentów wcale nie jest prosta. Nieodpowiednie dobrane pudełko lub torebka mogą zupełnie zepsuć efekt i sprawić, że na twarzy osoby obdarowywanej zamiast uśmiechu pojawi się wyraz rozczarowania. Dlatego należy przestrzegać kilku zasad. Torebki na prezenty trzeba koniecznie dobierać do rozmiaru podarunku. Jeżeli jest nim biżuteria, opakowanie powinno być niewielkie – trudno wyobrazić sobie większe foux pas niż wręczenie malutkiego pierścionka w torbie, do której z powodzeniem zmieściłaby się encyklopedia. Zasada ta działa także w drugą stronę. Torebki na prezenty muszą zupełnie zakrywać podarunek, aby ich zawartość była dla osoby obdarowywanej niespodzianką.

Aby maksymalnie uprościć przewiezienie i wręczenie podarunku warto zdecydować się na torebki na prezenty dopasowane do kształtu danego przedmiotu. I tak w sklepach znaleźć można wąskie i długie torebki na prezenty ze wzmocnionym dnem idealne do wręczania alkoholu, niewielkie kwadratowe torebki przeznaczone na płyty CD lub książki, a także duże, kilkudziesięciocentymetrowe torby na prezenty większych gabarytów, np. gry planszowe, puzzle lub sprzęt elektroniczny.

Torebka na prezent – z jakiego materiału?

Najbardziej popularne i najczęściej używane są torebki na prezenty wykonane z papieru. Mogą one być jednobarwne lub kolorowe, błyszczące bądź matowe, przeznaczone na podarunki dla dzieci albo dorosłych. Zazwyczaj w ich górnej części znajdują się dwie niewielkie dziurki, przez które przewleczony jest kolorowy sznurek pełniący rolę uchwytów. Należy zawsze sprawdzać, czy sznurek jest stosunkowo gruby i wytrzymały – w innym przypadku papierowe torebki na prezenty mogą nie wytrzymać obciążenia i podrzeć się w najmniej oczekiwanym momencie.

Papier to jednak nie jedyne dostępne rozwiązanie. W sklepach znaleźć można torebki na prezenty wykonane z nieco grubszej tektury, przezroczyste malutki torebeczki wykonane z błyszczącej i organzy, a także opakowania uszyte z nieco grubszych, ale równie dekoracyjnych tkanin, takich jak satyna, jedwab lub len. Często do ich ozdoby wykorzystuje się wstążki, cekiny, koraliki, a nawet elementy szydełkowane. Wybór jest ogromny!

W zależności od okazji….

Dobór zarówno samego podarunku, jak i pasującej do niego torebki na prezenty, jest ściśle powiązany z okazją, z której jest wręczany. Oto podstawowe zasady.

  • Kolorowe torebki na prezenty przedstawiające postaci z bajek sprawdzą się tylko w przypadku dzieci. Nie pakuje się w nie podarunków dla dorosłych, nawet jeśli idealnie pasują rozmiarem lub kształtem.
  • Podarunki ślubne dobrze jest zapakować w jednokolorowe torebki na prezenty utrzymane w barwach bieli lub beżu. Dopuszczalne są bardzo delikatne zdobienia w postaci wstążek, cekinów lub złotych sznureczków.
  • Przy okazji spotkań biznesowych często wręcza się podarunki w postaci dobrego alkoholu. Należy wówczas wybrać dopasowane do kształtu butelki torebki z prezenty w stonowanych kolorach brązu, czerni lub szarości.
  • Piękne, samodzielnie wykonane torebki na prezenty mogą sprawić osobie obdarowywanej tyle samo radości, co sam podarunek. Warto więc zaopatrzyć się w kolorowy papier, nożyczki i potrzebne drobiazgi – wystarczy trochę wolnego czasu oraz cierpliwości.

Wręczanie podarunków to wyjątkowy moment, kiedy ofiarowuje się komuś bliskiemu płynące z głębi serca życzenia i starannie wyselekcjonowany prezent. Znajdź więc swoje inspiracje i wybierz torebki, które idealnie podkreślą tą chwilę!