Upinanie zasłon

Upinanie zasłon

Podziel się

ZNAJDZIESZ NAS:
Więcej dowiesz się z naszego przewodnika

Upinanie zasłon-poradnik Westwing

Upinanie zasłon to pozornie błaha czynność, która pozwala dodać uroku nawet najprostszemu wnętrzu. Okna to nierzadko elementy decydujące o charakterze całego mieszkania czy domu, dlatego tym bardziej warto zadbać o ich wyjątkową aranżację. Zastanawiając się, czy wybrać tradycyjne firanki czy fantazyjnie upięte zasłony, jedno jest pewne: upinanie zasłon i firan nie może być przypadkowe. Do dekoracji warto też wykorzystać różnego rodzaju dodatki — karnisze, żabki, kryształki czy zdobione sznury z chwostem. Chociaż nie raz ogłaszano już, że firanki i zasłonki odchodzą do lamusa, to wciąż cieszą się popularnością. Zmieniła się natomiast ich forma i kształt. Teraz na topie są modne koronki, zwiewne organzy, a także marszczone woale. Zdradzamy najmodniejsze sposoby na upinanie zasłon i inspirujemy do niebanalnych aranżacji. Wybierz akcesoria i dodatki, które pozwolą Ci stworzyć efektowną aranżację okna. Nasze rozwiązania doskonale wkomponują się w zarówno w stylistykę tradycyjnych, jak i nowoczesnych wnętrz!

Aranżacja okien – sposób na efektowny wystrój wnętrz

Aranżacja okna to jeden z podstawowych elementów wystroju mieszkania. Stając przed dylematem “co wybrać?”, warto wziąć pod uwagę nie tylko nowoczesne trendy, ale także funkcjonalność pomieszczenia, jego charakter oraz styl. Miłośnikom elegancji można zaproponować zasłony wykonane ze szlachetnej tkaniny: atłasu, tafty lub lnu. Wybierając oprawę w takim stylu, nie należy wieszać już firan. Osoby, które szukają efektownego sposobu na upinanie zasłon, mogą sięgnąć po oryginalne dodatki. Do wystawnych wnętrz świetnie pasują chwosty i sznury, natomiast w nowoczesnych pomieszczeniach ciekawym elementem wystroju mogą być klipsy magnetyczne, pozwalające spiąć całą zasłonę w pół lub tylko jej fragment.

Jakie okienne aranżacje są modne w tym sezonie?

By odświeżyć okna w mieszkaniu, warto zainspirować się modnymi w tym sezonie trendami. Skłaniają się one głównie ku minimalizmowi i prostocie, dzięki czemu idealnie wkomponowują się w charakter nowoczesnych pomieszczeń. Prostota w aranżowaniu okien polega na dobieraniu odpowiednich tkanin i dodatków, które współgrają ze sobą nie tylko ze względu na kolorystykę, ale i styl. Stawiając na wyrazisty deseń, należy zrezygnować z krzykliwych dodatków. Jeśli natomiast zasłony mają dyskretny wzór, ten sam motyw można powtórzyć, na przykład na poduszkach. Warto też pamiętać, że upinanie zasłon nie zawsze jest konieczne. Niekiedy mogą one opadać swobodnie na podłogę, jednak bardziej wytwornie prezentują się dekoracje z tkaninami upiętymi na boki.

Przy wyborze wystroju okna warto kierować się stylem i kolorystyką wnętrza. Istnieją różne sposoby na upinanie firan i zasłon, jednak forma aranżacji powinna nawiązywać charakterystyką do pomieszczenia, gdyż tylko wtedy podkreśli jego wyjątkowy charakter.