Wentylator biurkowy

Wentylator biurkowy

Podziel się

ZNAJDZIESZ NAS:
Więcej dowiesz się z naszego przewodnika

Wentylator biurkowy-poradnik Westwing

W upalne dni trudno jest się skupić. Wysoka temperatura może powodować roztargnienie i rozdrażnienie. Z kolei klimatyzowane pomieszczenia są przyjemnie chłodne, ale skutki używania klimatyzacji mogą być niekorzystne dla zdrowia. Dlatego najlepiej zaopatrzyć się w wentylator, który będzie ochładzał pokój miłymi podmuchami chłodnego wiatru.

W domowym biurze najlepiej sprawdzi się wentylator biurkowy, który pomoże osiągnąć temperaturę odpowiednią do pracy. Wiatrak na biurko może być tradycyjny lub kolumnowy. Nowością dostępną od niedawna w sprzedaży są także wentylatory bez śmigieł. Oto kilka podpowiedzi, jak wybrać wentylator do domowego biura.

Wentylator biurkowy — rodzaje

Tradycyjny wentylator biurkowy składa się ze śmigieł, osłony i podstawy. Śmigła wentylatora są zwykle plastikowe, ale zdarzają się modele ze stalowymi łopatkami, które są o wiele bardziej trwałe. Obudowa powinna być solidnie wykonana i bardzo dobrze, kiedy jest zdejmowana, ponieważ ułatwia to czyszczenie wiatraka. Istotne jest, żeby podstawa wentylatora była stabilna, co zapobiegnie przewracaniu się urządzenia. Warto to sprawdzić w sklepie, jeszcze przed zakupem. Dostępne są również modele z klipsem, dzięki któremu wentylator można przyczepić do blatu biurka — wtedy z pewnością z niego nie spadnie.

Znacznie mniej miejsca od klasycznego wentylatora biurkowego zajmuje wentylator kolumnowy. Ma on podłużny, wąski kształt. Zbudowany jest z wielu niewielkich śmigieł, które zamontowane są na jednej pionowej osi. To sprawia, że powierzchnia, którą wentyluje jest większa niż w przypadku tradycyjnych modeli. Niektóre wiatraki kolumnowe można włączać i wyłączać za pomocą pilota, co jest ich dodatkową zaletą.

Wentylator biurkowy bez śmigieł to stosunkowo nowe urządzenie. Składa się ono z podstawy i zamontowanego na niej pierścienia. Płynny nawiew powietrza uruchamiany jest poprzez dotknięcie obręczy. W tym przypadku nie istnieje ryzyko dotknięcia obracającego się śmigła wiatraka. Ta nowość powinna spodobać się wszystkim fanom nowoczesnego designu.

Wentylator biurkowy — głośność i regulacja

Zwykle wentylatory mają możliwość regulacji siły nawiewu, co pozwala na ustawienie prędkości wiatru wytwarzanego przez urządzenie. Głowica wiatraka na biurko zwykle znajduje się na wysokości głowy osoby, która przy nim siedzi. Dlatego ważna jest również możliwość pochylania oraz obrotu tej części urządzenia. Kąt obrotu większości urządzeń to 90 stopni, ale niektóre produkty mogą obracać się nawet o 360 stopni.

W domowym biurze istotną rolę odgrywa głośność wentylatora. Podczas pracy, donośny dźwięk może bardzo niekorzystnie wpływać na samopoczucie. Warto więc upewnić się, że wybrane urządzenie jest również ciche. Jego dźwięk nie powinien przekraczać 55 decybeli.

Wentylator biurkowy może mieć też kilka dodatkowych funkcji, takich jak wyświetlacz LCD, zegar lub timer. Wiatrak z kablem USB można podłączyć do komputera, a niektóre modele wyposażone są również w hub USB. Jest to urządzenie, które z pewnością przyda się w każdym domowym biurze.

Nadchodzące promocje