Wiaderko do lodu

Wiaderko do lodu

Podziel się

ZNAJDZIESZ NAS:
Więcej dowiesz się z naszego przewodnika

Wiaderko do lodu-poradnik Westwing

Wszyscy pamiętamy niezwykle popularną ostatnimi czasy akcję „ice bucket challenge”. W słusznej sprawie lodowatą wodą oblewali się politycy, sportowcy, aktorzy i dziennikarze. My jednak pragniemy przedstawić „ice bucket“, czyli wiaderko do lodu, nie tylko jako najważniejszy przedmiot w rękach wszystkich wspierających znaną akcję charytatywną, ale również jako jeden z podstawowych produktów w domu każdego miłośnika dobrych trunków.

Chłodne napoje doceniamy zwłaszcza latem: orzeźwiające soki, lemoniady, mrożona herbata lub woda z lodem pozwolą zapomnieć o każdym upale. Niemniej lód przydaje się także podczas przyjęć nie tylko wtedy, kiedy świeci słońce. Praktyczne wiaderko do lodu sprawi, że zmrożone kostki lodu będą zawsze pod ręką!

Wiaderko do lodu – rodzaje

Wiaderko do lodu, czyli praktyczny pojemnik na gotowe kostki lodowe, to element, który przyda się podczas każdego spotkania towarzyskiego. Dzięki wiaderku nie będziemy musieli zaglądać do lodówki lub zamrażalnika za każdym razem, kiedy zabraknie lodu. Zapas kostek będzie tam, gdzie postawimy wiaderko!

Wiaderko do lodu we wschodnim stylu

Zwykle wiaderka do lodu mają podwójne próżniowe ścianki i działają jak termosy. W wiaderku z podwójnymi ściankami, zwłaszcza wyposażonym w dedykowaną pokrywkę, lód topnieje wolniej, a my możemy cieszyć się smakiem schłodzonego napoju i dodawać do niego kostki lodu długo po jego podaniu. W prostszej wersji wiaderko do lodu to po prostu głębsze naczynie na lód wykonane z metalu, szkła lub plastiku. Zwykle wiaderka mają uchwyty ułatwiające ich przenoszenie.

Srebrne wiaderko do lodu

Wiaderko do lodu często sprzedaje się w zestawie ze szczypcami do kostek lodu, łopatką albo specjalną tacą, która sprawi, że serwowanie trunków będzie bardzo uroczyste. Na rynku dostępne są także oryginalne podświetlane wiaderka na lód, które nadadzą wyjątkowy charakter każdej imprezie. Dzięki kolorowym diodom takie wiaderko może być zielone, czerwone lub niebieskie. Tak ozdobiony stół sylwestrowy lub ślubny na pewno na długo zapisze się w pamięci gości!

Wiaderko do lodu – dekoracja

Pojemnik na lód to nie tylko praktyczne akcesorium nieocenione podczas spotkań towarzyskich, ale także ważny element dekoracyjny. Designerskie wiaderko do lodu będzie przyciągać uwagę gości. Jego styl można dopasować do charakteru przyjęcia, pomieszczenia lub baru. W retro aranżacji sprawdzą się emaliowane wiaderka metalowe, w nowoczesnej lub industrialnej – na przykład z polerowanej stali szlachetnej, a w romantycznej – powlekane srebrem i złotem.

Wiaderko do lodu jako dekoracja

Pamiętajmy, że sposób podania kostek lodu jest równie ważny, co serwowania pysznych napojów. Odpowiednia oprawa pozwoli docenić walory trunków. Wiaderko do lodu będzie wspaniałym prezentem dla barmanów oraz miłośników drinków i koktajli. Do wiaderka można także dołączyć foremki do lodu, szczypce, szufelkę do lodu lub kruszarkę. Dobrym podarunkiem będą także szklanki z dwuwarstwowego szkła, które, podobnie jak lód, sprawią, że napój długo będzie chłodny.