Wieszak na buty

Wieszak na buty

Podziel się

ZNAJDZIESZ NAS:
Więcej dowiesz się z naszego przewodnika

Wieszak na buty-poradnik Westwing

Eleganckie szpilki i czółenka, wygodne baleriny oraz tenisówki… Niezależnie od rodzaju, buty powinny przede wszystkim być zadbane. Obuwie wymaga regularnej pielęgnacji, a także przechowywania w odpowiednich warunkach. To drugie zapewniają odpowiednio zaaranżowane meble i dobrze dobrane akcesoria. Wyjątkowo praktycznym i nowoczesnym rozwiązaniem do przechowywania jest wieszak na buty.

Wieszaki na obuwie to praktyczne akcesoria, które pozwalają zaoszczędzić sporo miejsca, a do tego lepiej zadbać o buty. Sprawiają, że przechowywane obuwie nie gniecie się i nie brudzi, jest zawsze poukładane parami i wygodnie dostępne. Dzięki dobrze dobranemu wieszakowi zyskuje się dodatkową przestrzeń i czas, a także oszczędza pieniądze. Zadbane obuwie służy bowiem dłużej. Doradzamy, jak dopasować wieszak na buty do swoich potrzeb.

Wieszak na buty na drzwi

Praktycznym rozwiązaniem do przechowywania większej liczby par obuwia jest wieszak na buty montowany na drzwiach. Pozwala on wykorzystać nieużywaną powierzchnię drzwi w garderobie, dzięki czemu można zaoszczędzić naprawdę dużo miejsca! Wieszak może być wyposażony w kieszenie mieszczące pojedyncze buty lub pary obuwia albo w specjalne szerokie wieszaczki, na które nasuwa się buty. Wieszaki na buty mają zwykle specjalne haki do zaczepienia o górną krawędź drzwi. Montaż jest więc bardzo prosty i nie wymaga wiercenia otworów. W razie potrzeby wieszak można łatwo zdjąć i przenieść w inne miejsce.

Teleskopowy wieszak na buty

W przestronnej garderobie warto zamontować teleskopowy wieszak na buty. Taki wysoki stojak z pojedynczymi uchwytami, na które nakłada się obuwie, może pomieścić do kilkudziesięciu par butów! Regulacja wysokości pozwala dopasować go do każdego wnętrza, również w pomieszczeniach na poddaszu. Wykonany z lekkiego aluminium wieszak jest stabilny i wytrzymały, dzięki czemu będzie służył całej rodzinie przez długie lata. Wiele sklepów oferuje też wieszaki obrotowe, które znacznie ułatwiają dostęp do przechowywanego obuwia.

Przechowywanie obuwia: pojemniki na buty

Wyjątkowo praktycznym sposobem przechowywania obuwia jest trzymanie go w przezroczystych pojemnikach z tworzywa sztucznego. Sztywne i wytrzymałe pudełka na buty dobrze chronią je przed uszkodzeniem i zakurzeniem. Można je ustawiać jedne na drugich, dzięki czemu pozwalają na oszczędne zagospodarowanie przestrzeni w szafie, garderobie albo pod schodami.

Przechowywanie obuwia: szafki i stojaki na buty

Moduły meblowe do przedpokoju są zwykle wyposażone w szafki na buty. Wybierając mebel do przechowywania obuwia, warto zwrócić uwagę na jego wymiary . Powinien bez problemu pomieścić męskie buty w większym rozmiarze. Wnętrze zwykłej szafy można też wyposażyć w specjalne wysuwane kosze na buty, montowane na szynach.

Każdy zestaw mebli da się również bez problemu uzupełnić o prosty stojak na obuwie. Można ustawić go w korytarzu albo schować w szafce. Zmieści się też pod wieszakiem na krótsze ubrania w garderobie. Pozwala to na maksymalnie efektywne wykorzystanie przestrzeni do przechowywania odzieży!