Wieszaki łazienkowe

Wieszaki łazienkowe

Podziel się

ZNAJDZIESZ NAS:
Więcej dowiesz się z naszego przewodnika

Wieszaki łazienkowe-poradnik Westwing

Po ożywczym prysznicu albo relaksującej kąpieli chciałoby się od razu otulić w miękki, suchy ręcznik. Aby nie sięgać po niego zbyt daleko, warto mieć pod ręką wieszak. To wygodne rozwiązanie nie tylko zapewnia łatwy dostęp do ręcznika, ale też pozwala go wysuszyć po użyciu. Akcesoria do odwieszania ręczników i ubrań pozwalają też uporządkować przestrzeń w łazience i sprawić, że korzystanie z niej stanie się proste i przyjemne. Dobrze rozmieszczone wieszaki łazienkowe przynoszą same korzyści – pozwolą się zrelaksować i oszczędzić czas!

Wieszaki łazienkowe NIE TYLKO NA RĘCZNIKI

Wieszaki łazienkowe zapewniają przede wszystkim wygodny dostęp do ręczników. Umieszcza się je bezpośrednio obok umywalki, wanny czy kabiny prysznicowej. Przydają się też do powieszenia w zasięgu ręki szlafroka. Dodatkowo w łazience można używać wieszaka lub stojaka na ubrania. W ten sposób unika się wygniecenia odzieży, która nie wymaga jeszcze prania.

Osobną kategorię stanowią wieszaki i uchwyty na kosmetyki, na przykład wieszaki prysznicowe z półeczkami. Ułatwiają one korzystanie ze wszystkich potrzebnych w łazience akcesoriów i produktów do pielęgnacji. Aby uniknąć odkładania rzeczy bezpośrednio na umywalce można też zawiesić nad nią uchwyt na kubek lub na szczoteczkę do zębów.

IDEALNIE DOPASOWANE AKCENTY

Tak jak inne akcesoria do łazienki, wieszaki mogą być wykonane z najróżniejszych surowców. W zależności od aranżacji wnętrza można wybrać naturalne drewno, elegancki lub futurystyczny metal albo praktyczne tworzywo sztuczne. Wszystkie te materiały oferują nieograniczone bogactwo kolorów i kształtów, dzięki czemu uda się dopasować wieszaki, uchwyty i stojaki do stylu łazienki.
Wybór wieszaka montowanego na ścianie albo stojącego na podłodze zależy od ilości miejsca i układu wyposażenia w łazience. Duży ręcznik kąpielowy dobrze jest rozwiesić na długim drążku. Przy większej liczbie domowników warto wybrać wieszak podwójny. Sprawdzi się on także wówczas, gdy dodatkowo używa się osobnych ręczników do twarzy i włosów.

MONTAŻ WIESZAKÓW ŁAZIENKOWYCH

Większość wieszaków łazienkowych należy montować za pomocą haków lub kołków. Zapewnia to stabilne i trwałe mocowanie, wymaga jednak nawiercenia w ścianie otworów. Często konieczne jest przy tym wiercenie w płytkach ceramicznych za pomocą odpowiednio dobranego wiertła. Alternatywę stanowią gotowe zestawy montażowe. Umożliwiają one prosty montaż wieszaków bez wiercenia. Ponadto równie łatwe jest ich usunięcie i przeniesienie w inne miejsce.

Bardzo wygodnym rozwiązaniem są też haczyki, które zaczepia się bezpośrednio na górnej krawędzi kabiny prysznicowej albo drzwi łazienki. Nie są one montowane na stałe i można je w dowolnym momencie zdjąć lub przewiesić w inne miejsce. Ponadto w przeciwieństwie do wieszaków samoprzylepnych lub na przyssawkę nie ma ryzyka, że haczyki się odkleją i spadną na podłogę.