Wieszaki ozdobne

Wieszaki ozdobne

Podziel się

ZNAJDZIESZ NAS:
Więcej dowiesz się z naszego przewodnika

Wieszaki ozdobne-poradnik Westwing

Czasem trzeba niewiele, by nadać domowemu ognisku przyjemnej atmosfery. Drobne ozdoby, jak bukiet kwiatów, postawiony na stole w salonie, czy dobrany do stylizacji wnętrza świecznik, sprawiają bardzo dobre wrażenie na gościach i domownikach. Innym akcentem, który uatrakcyjni aranżację wnętrza są wieszaki ozdobne. Mnogość wzorów i materiałów, z jakich zostały wykonane, pozwoli na dobranie idealnej dekoracji pokoju.

Stylowe wieszaki ozdobne

Dobierając wieszak do przedpokoju trzeba mieć na uwadze wystrój pomieszczenia. Do klasycznego wystroju pasować będą kute wieszaki z metalu z żeberkową półeczką nad nimi, na której można położyć akcesoria takie, jak na przykład rękawiczki czy czapki. Stylowo wyglądają modele o kolorze starego złota lub srebra. Metalowe wieszaki ozdobne mają misternie wykończenia i trzeba uważać, by nie pozaciągały ubrań, w szczególności szali z delikatnych materiałów.

Rustykalne meble w przedpokoju podkreślą wieszaki ozdobne z drewna. Wiele z nich ma ozdobny kształt, na przykład listewki z wizerunkami kotów, których wywinięte ogonki służą za zawieszki. Dobrze będzie wyglądać też wieszak z ozdobnymi przecierkami w stylu shabby chic, z haczykami w kształcie fleur de lis. Z kolei nowoczesne pomieszczenie podkreślą wykonane z barwionej na ciemny kolor stali wieszaki w formie napisu w stylu „Wszędzie dobrze, ale w domu najlepiej” lub „Gość w dom, Bóg w dom”. Takie wieszaki ozdobne należy przymocować do ściany w jasnym kolorze, która wyeksponuje ich oryginalność.

Kotki i misie w dziecięcym pokoju

Wieszaki ozdobne do pokoju dziecka mają bardzo fantazyjne kształty i bogatą kolorystykę. Odnoszą się zarówno do bohaterów bajek, jak i świata przyrody. Powinny być w całości wykonane z drewna lub plastiku, a zawieszki muszą być zakończone kuleczkami, by dziecko, zahaczając o nie, nie zrobiło sobie krzywdy. Wieszaki ozdobne należy zawiesić na wysokości, do której dziecko bez problemu do nich dosięgnie, ale też niezbyt nisko, by nie stanowiły zagrożenia w trakcie zabawy. Najlepiej, by była to wewnętrza strona drzwi do pokoju lub ściana obok wejścia. Warto zostawić obok nich miejsce na zrobione przez malucha dekoracje, jak rysunki i zdjęcia.

Kolorowe wieszaki ozdobne w szafie

Ozdobne wieszaki można wykorzystać również do powieszenia ubrań w szafie. Najczęściej wykonane są z drewna, z metalowym haczykiem do powieszenia na drążku. Ramiona wieszaków są obłożone kolorową, gładką tkaniną, najczęściej aksamitem, dzięki której odzież ładnie się układa. Materiał można nasączyć delikatnym zapachem, którym przesiąkną ubrania. Takie pokrowce na wieszaki łatwo zrobić własnoręcznie. Najprościej jest je wydziergać z kolorowej włóczki lub po prostu mocno owinąć stare wieszaki anilaną.

Można też znaleźć modele bez materiałowej otoczki, barwnie pomalowane farbami akrylowymi bądź ozdobione naklejkami. Część z nich zostało ozdobionych techniką decoupage. Takie wieszaki ozdobne pięknie wyglądają na drewnianej bądź metalowej garderobie na kółkach, którą można postawić w rogu sypialni.