Wieszaki w stylu prowansalskim

Wieszaki w stylu prowansalskim

Podziel się

ZNAJDZIESZ NAS:
Więcej dowiesz się z naszego przewodnika

Wieszaki w stylu prowansalskim-poradnik Westwing

Wieszak można znaleźć z każdym domu, miejscu pracy oraz szkole. To przedmiot, który jest niezbędny zazwyczaj w przedpokoju. Warto więc wybrać model, który będzie pasował do całej aranżacji pomieszczenia. W sklepach dostępne są różne rodzaje wieszaków. Najłatwiej podzielić je na te, które można przyczepić do ściany oraz na stojące modele. Ciekawym rozwiązaniem, które nie zajmuje miejsca jest wieszak w formie fototapety na ścianę. Wieszaki tworzone są także w konkretnych stylach, aby z łatwością można było je wprowadzić do wnętrza. Modnym rozwiązaniem są wieszaki w stylu prowansalskim. Są na tyle ozdobne, że mogą zastąpić wszelkie dekoracje. Podpowiadamy, dlaczego wieszaki w stylu prowansalskim to rozwiązanie, które zaspokoi gusta nawet najbardziej wymagających miłośników designu!

Wolnostojące wieszaki w stylu prowansalskim

Wolnostojący wieszak w stylu prowansalskim jest dobrym rozwiązaniem do przestronnych pomieszczeń. Zazwyczaj posiada on klasyczny wygląd, czyli ma rzeźbione drewniane nogi podtrzymujące długi stelaż oraz ozdobne, rozłożyste haczyki, często ozdobione dekoracyjną tkaniną. Dlatego też zajmuje on dość dużo miejsca. Poza tym tylko w dużym wnętrzu będzie można wyeksponować jego walory. Jeśli jednak chce się stworzyć aranżację rodem z Prowansji, będzie on niezastąpionym dodatkiem, który szybko wyjdzie na pierwszy plan. Obok takiego modelu nie da się przejść obojętnie!

Przyczepiane do ściany wieszaki w stylu prowansalskim

Wieszaki w stylu prowansalskim, które można umieścić na ścianie sprawdzą się nie tylko w przedpokoju. Często można spotkać je w kuchni, w której wiesza się na nich ściereczki lub fartuch. W sklepach dostępnych jest wiele modeli takich wieszaków. Niektóre z nich są osobnymi haczykami. Dobrze wygląda odosobniony model, jak i kilka pojedynczych wieszaków umieszczonych obok siebie. Innymi popularnymi modelami są wieszaki w stylu prowansalskim umocowane na deseczce. Zazwyczaj doczepione są do niej trzy lub cztery haczyki. Prowansalskie modele posiadają jasny kolor oraz niewielkie malowidła, dzięki czemu ciekawie się prezentują. Mogą być one również wspaniałym pomysłem na prezent!

A może fototapeta?

Ciekawym i nowoczesnych rozwiązaniem są wieszaki w stylu prowansalskim w formie fototapety lub naklejek ściennych. Produkty te sprawdzą się w szczególnie w niewielkich pomieszczeniach, ponieważ nie zajmują miejsca. Wystarczy starannie przykleić je do ściany i gotowe! Jeśli to rozwiązanie się z nudzi, z łatwością można je odkleić i nanieść na ścianę inną, nową naklejkę lub fototapetę, dzięki czemu aranżacja pokoju odmieni się w krótkim czasie i za niewielkie pieniądze! Takie rodzaje wieszaków posiadają różne formy. Jednymi z popularniejszych są te przypominające drzewo, ręce, ptaki, guziki, prowansalskie lustro. Mogą one odpowiadać na zainteresowania właściciela. Jeśli jest on fanem motoryzacji, może zamieścić w swoim przedpokoju wieszak w kształcie opony, a miłośniczka butów – model w kształcie szpilki. Zapewne każdy znajdzie coś dla siebie!