Witryna na książki

Witryna na książki

Podziel się

ZNAJDZIESZ NAS:
Więcej dowiesz się z naszego przewodnika

Witryna na książki-poradnik Westwing

Witryna na książki sprawdzi się w domu, w którym mieszkają nie tylko miłośnicy literatury, ale także dzieci w wieku szkolnym. Zadaniem witryny jest pomieszczenie wszelkich podręczników i książek, a także sprawienie, aby wyglądały atrakcyjnie. W sklepach dostępne są nietypowe i oryginalne witryny. Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę przy ich wyborze!

Witryna na książki to mebel służący do eksponowania nie tylko książek, ale także pamiątek, kwiatów, dodatków. Można spotkać witryny oszklone, które będą barierą przed kurzem. Coraz popularniejsze stają się także te otwarte, które zostały wykreowane przez współczesnych projektantów. Przede wszystkim te meble powinny być funkcjonalne i estetyczne oraz powinny zachęcać mieszkańców do sięgnięcia po książki!

witryna na książki w stylu kolonialnym

Witryna na książki – rodzaje

Witryna na książki to praktyczny i funkcjonalny element wyposażenia wnętrza. Można umieścić ją niemal w każdym pomieszczeniu — salonie, gabinecie, pokoju dziecka. Najpopularniejsze witryny posiadają zazwyczaj prostokątny kształt i są jednostronne lub dwustronne. Coraz więcej zwolenników zyskują formy otwarte, czyli takie, które nie posiadają szyby oddzielającej. Modele z szybą sprawiają, że książki nie kurzą się, a także nie są tak narażone na działanie promieni słonecznych. Zaś otwarte witryny wyglądają nowocześnie i sprawdzą się zarówno w minimalistycznych pomieszczeniach, jak i pokojach w stylu glamour. Z otwartej witryny mogą wystawać ustawione w niej kwiaty lub inne dekoracje. W sklepach dostępne są modele, które posiadają dodatkowe szuflady, półki i szafki, w których można umieścić niektóre drobiazgi, a nawet… ubrania.

Jeśli w pomieszczeniu jest wiele wolnej przestrzeni i jest się w posiadaniu ogromnej kolekcji książek, warto zdecydować się na witrynę, która zajmie niemal całą ścianę. Będzie ona wtedy główną ozdobą pomieszczenia i zmieni je w domową bibliotekę.

witryna na książki nowoczesna

Witryna na książki na swoim miejscu!

Ważne jest to, gdzie ustawi się witrynę na książki. Jeśli ma stanąć w niewielkim pomieszczeniu, warto ustawić ją przy ścianie, najlepiej w rogu. Zajmie mało miejsca i nie będzie głównym punktem, który będzie rzucał się w oczy zaraz po wejściu do pomieszczenia. Ponadto witryna powinna być wykonana z drewna lub innego materiału, którego kolor jest podobny do koloru ścian. Dzięki temu fronty wtopią się w tło.

Więcej możliwości aranżacyjnych dają duże przestrzenie. W nich witryna na książki może posłużyć jako ścianka działowa. W takiej sytuacji można umieścić ją nawet na środku pokoju. Taki układ sprawdzi się na przykład w salonie. Po jednej stronie witryny można zaaranżować kącik jadalny, a po drugiej wypoczynkowy.

witryna na książki przeszklona

Zrób to sam!

Witryna na książki to mebel, który można wykonać własnoręcznie.

  1. Wystarczy zaopatrzyć się w odpowiedni materiał. Może być nim płyta meblowa, MDF lub HDF.
  2. Listwy z któregoś z powyższych materiałów należy dociąć na odpowiedni wymiar. Jest on zależny od ilości miejsca, którą chce się zagospodarować na witrynę.
  3. Wkrętami do drewna należy połączyć listwy.
  4. Metalowe kątowniki należy zamontować w narożnikach, co zapewni stabilność witrynie.
  5. Teraz wystarczy wyszlifować regał.
  6. Można polakierować go na dowolny odcień lub zostawić w stanie surowym.
  7. Następnie należy ustawić na nim ulubione książki i gotowe!

witryna na książki biała

Witryna na książki i nie tylko — wybierz idealne meble z Westwing

Wybierając witrynę na książki należy mieć na uwadze nie tylko wielkość pomieszczenia, w którym ma stanąć mebel, ale również styl, w jakim zostało urządzone. Nie wiesz, jaka witryna na książki najlepiej sprawdzi się w Twoim mieszkaniu? Nie ma problemu! Nasi styliści z przyjemnością doradzą Ci w podjęciu odpowiedniej decyzji! Śledź Poradnik i Magazyn Westwing i odkrywaj inspirujące wnętrzarskie wskazówki oraz porady dotyczące wyboru mebli i akcesoriów. Codziennie znajdziesz w nich setki pomysłów na nietuzinkowe aranżacje, zdjęcia, wywiady ze znanymi projektantami, a także filmy z cyklu „Zrób to sam”. Westwing to zespół doświadczonych ekspertów z bogatym doświadczeniem w dziedzinie aranżacji wnętrz. Wraz z założycielką naszej firmy, stylistką Delią Fischer staramy się każdego dnia zachęcać czytelników do upiększania mieszkania i otoczenia!