Witryna w stylu skandynawskim

Witryna w stylu skandynawskim

Podziel się

ZNAJDZIESZ NAS:
Więcej dowiesz się z naszego przewodnika

Witryna w stylu skandynawskim-poradnik Westwing

Witryna to mebel, który warto mieć w swoim domu. Pozwoli on wyeksponować cenne przedmioty, na których przy okazji nie będzie zalegał kurz. Witryny od wielu lat nie wychodzą z mody. Jej popularność nie maleje, mimo zmian, jakie dyktują trendy. Ponadto cieszy się opinią ponadczasowego, uniwersalnego i funkcjonalnego mebla. Sprawdzi się zarówno w aranżacjach salonu, przedpokoju, kuchni, jak i w pokoju dziecka. Modele w stylu skandynawskim posiadają surowy, minimalistyczny charakter. Można je ozdobić tym, co umieści się w środku witryny. Obok tego mebla nie da się przejść obojętnie. Podpowiadamy, dlaczego witryna w stylu skandynawskim to mebel, który sprawdzi się w każdym wnętrzu!

Witryna w stylu skandynawskim – funkcjonalna czy ozdobna?

Witryna w stylu skandynawskim powinna być zarówno funkcjonalna, jak i designerska. W sklepach dostępnych jest wiele rodzajów witryn. Są to między innymi:

  • Witryny przeszklone – takie meble są niezwykle ozdobne i można w nich wyeksponować przedmioty. Przechowają mniejszą ilość rzeczy niż witryny zabudowane. Służą one bardziej do eksponowania zawartości. W kuchni mogą prezentować naczynia i zastawę, zaś w salonie — książki i fotografie.
  • Witryna z szufladami i szafkami – tego rodzaju witryny są niezwykle funkcjonalne. Oprócz tego, że można w nich wyeksponować ulubione przedmioty, to jeszcze posiadają zabudowaną przestrzeń, w której pomieści się pościel, odzież, bieliznę, płyty, gry i inne, niewielkie gadżety. Ponadto zabudowana witryna w stylu skandynawskim szykownie się prezentuje. Zazwyczaj do połowy mebla znajduje się przeszklona gablota, zaś u dołu szuflady lub szafki.

Wyeksponuj to!

Witryna w stylu skandynawskim pozwoli wyeksponować cenne przedmioty. To alternatywa dla biblioteczki. Można w niej umieścić całą kolekcję książek, które nie będą się kurzyć za szklanymi drzwiami. Pięknie prezentować się w niej będą także figurki dekoracyjne, pamiątki oraz inne niewielkie ozdoby. Styl skandynawski to połączenie minimalizmu z surowością. Dlatego też ważne jest, aby w witrynie nie znalazło się zbyt wiele elementów. Świetnie prezentują się w niej niedbale ułożone czasopisma, zegar, drewniane pojemniki na długopisy, kilka książek. Warto dodać, że otwarta witryna także ma swój urok! Takie rozwiązanie sprawdza się, gdy stoi w niej roślina. Oczywiście na otwartą witrynę można sobie pozwolić jedynie w dużej przestrzeni, ponieważ w niewielkiej nie będzie to funkcjonalne rozwiązanie. Meble te pasują do większości wnętrz, dlatego też z łatwością można je wprowadzić do aranżacji.

Witryna w pokoju dziecka

Witryna w stylu skandynawskim jest odpowiednim meblem do pokoju dziecka. Będzie mogła posłużyć w nim przez lata. W tym pomieszczeniu szczególnie sprawdzi się zabudowany model. W okresie niemowlęcym będzie można umieścić w meblu zarówno zabawki i fotografie, jak i ubranka. W okresie szkolnym sprawdzi się jako witryna na podręczniki oraz zeszyty, zaś w zabudowanej części będzie można ukryć ubrania lub torby i plecaki. Styl skandynawski jest minimalistyczny i ponadczasowy, dlatego będzie stanowił stonowany mebel w kolorowym pokoju dziecka.