Więcej dowiesz się z naszego przewodnika

Witryny do salonu-poradnik Westwing

Salon jest najbardziej reprezentacyjnym pomieszczeniem w każdym mieszkaniu. Znajdujące się w nim meble i dodatki wiele mówią o gospodarzach, ich zainteresowaniach i sposobach spędzania wolnego czasu. Odpowiednio wyeksponowane drobiazgi sprawiają, że pokój zyskuje niepowtarzalny charakter i zachęca do wspólnego spędzania czasu. Jednym z mebli, które umożliwiają eleganckie zaprezentowanie domowej kolekcji książek, figurek i zdjęć, są witryny do salonu.

Witryny do salonu to wysokie meble przypominające nieco biblioteczki. W ich górnej części znajdują się umieszczone za przeszklonymi frontami półki, natomiast na samym dole — zamykana szafka lub szuflada. Te praktyczne i uniwersalne meble przydadzą się wszystkim zapalonym kolekcjonerom!

Witryny do salonu — efektowna oprawa dla ozdób

Witryny do salonu są doskonałym miejscem na przechowywanie ozdób i pamiątek. Przywiezione z podróży muszle, upolowane na pchlich targach antyki, stare, rodzinne fotografie — na półkach może znaleźć się wszystko. W eleganckiej oprawie zgromadzone drobiazgi będą prezentowały się bardziej okazale, a jednocześnie szklana szyba uchroni je przed osadzaniem kurzu.

W witrynach do salonu można także umieścić książki. Przechowywanie rosnącej kolekcji powieści jest często prawdziwym wyzwaniem. Te najchętniej czytane, ulubione pozycje warto umieścić w widocznym miejscu, aby mieć je zawsze pod ręką.

Witryny do salonu — naturalny urok drewna

Meble drewniane to jedne z najczęściej spotykanych elementów aranżacyjnych. Ich ponadczasowy design doskonale pasuje do każdego salonu, a naturalna faktura nadaje pomieszczeniu ciepły i przytulny wygląd. Drewniane witryny do salonu przypadną do gustu wszystkim miłośnikom klasycznych rozwiązań. Ich wygląd z łatwością dopasujemy do określonego wystroju wnętrza. Te o jasnej, sosnowej obudowie, z wyraźnie zarysowanymi sękami, idealnie wpiszą się w aranżacje, dla których motywem przewodnim jest styl skandynawski. Z kolei w pomieszczeniach nawiązujących do stylu rustykalnego i prowansalskiego najlepiej sprawdzą się meble o lekko przecieranej fakturze. Niezależnie od modelu witrynę można też postarzyć samodzielnie. Dla właścicieli salonów inspirowanych Orientem i aranżacjami w stylu kolonialnym najlepszym wyborem będą meble wykonane z egzotycznych gatunków drewna, takich jak bambus lub palisander. W takiej witrynie doskonale prezentować się będą przywiezione z podróży pamiątki!

Witryny do salonu — nowoczesny szyk

Z myślą o przestronnych, minimalistycznych wnętrzach projektuje się meble o nowoczesnej, designerskiej formie. Znajdujące się w takich aranżacjach witryny są pozbawione zdobień i mają proste, geometryczne kształty. Materiałem może być zarówno drewno, tworzywo, jaki i włókno szklane, przy czym cechą rozpoznawczą są wykończone na wysoki połysk obudowy. W kolorystyce dominuje czerń i biel. Bardzo często witryny wkomponowane są we wnęki lub meblościanki. To doskonała propozycja dla osób ceniących proste, ale niebanalne rozwiązania. Aby nadać aranżacji bardziej interesujący charakter, można zastanowić się nad podświetleniem półek witryny lub umieszczeniem na jej wewnętrznej ściance luster.

Witryny do salonu to meble, które przyciągają uwagę wszystkich wchodzących gości. Powinny jak najlepiej korespondować z pozostałymi elementami aranżacji, stanowiąc stylową oprawę dla zgromadzonych przez domowników skarbów.