Wycieraczka gumowa

Wycieraczka gumowa

Podziel się

ZNAJDZIESZ NAS:
Więcej dowiesz się z naszego przewodnika

Wycieraczka gumowa-poradnik Westwing

Kiedy zwraca się uwagę na wycieraczkę? Zazwyczaj w pochmurne dni, ponieważ wtedy uważa się na to, aby nie nanieść zabrudzeń do domu i dokładnie wyciera obuwie.  Wycieraczka gumowa to zazwyczaj pierwszy element, który rzuca się w oczy przed wejściem do domu. Dlatego też ważne jest, aby był zgodny z upodobaniami estetycznymi właściciela. Dzięki temu może o nim powiedzieć coś więcej. Podpowiadamy, dlaczego wycieraczka gumowa to funkcjonalny przedmiot, który sprawdzi się nie tylko podczas złej pogody!

Praktyczna wycieraczka gumowa

Wycieraczka to przedmiot użytku codziennego, który jest genialny w swej prostocie. Niegdyś przedmiot ten stanowił fragment materiału, w który można było wytrzeć obuwie. W dzisiejszych czasach wycieraczki są produktami bardziej zaawansowanymi technologicznie. Gumowe modele posiadają rowki, w których zostają zabrudzenia, dzięki czemu są o wiele bardziej skuteczne od dawnych, materiałowych modeli. Każdy, kto chce postawić na jakość, powinien zdecydować się na tego rodzaju produkt!

Kolory i kształty dla każdego

Mata z gumy to praktyczny element wyposażenia domu. Dzięki różnorodnym kolorom można z łatwością wybrać tę najbardziej pasującą do wnętrza. W sklepach znajdują się modele o różnych kształtach. Najpopularniejszymi z nich są kwadratowe, podłużne, owalne wycieraczki. Popularnością cieszą się także te w kształcie półkola. Umożliwia to ciekawe zaaranżowanie powierzchni przed drzwiami wejściowymi. Różna jest też szerokość i długość wycieraczek. Najmniejsze wycieraczki mają wymiary około 25 na 60 cm, największe to te o długości około 100 cm.

Wycieraczkowe ABC: powitanie, przesłanie, słowo i obraz

Wycieraczka gumowa to nie tylko wizytówka domów i mieszkań, ale też nośnik haseł, sentencji i przesłań. Znaleźć można na nich zabawne hasła powitalne (np. “Czerwony dywan”, “Hotel Mama” lub “Vip Zone”), designerskie obrazki (np. jelenia, sowy lub skutera) oraz zabawne znaczki (np. wąsy). Klasyczna wycieraczka gumowa może mieć wiele postaci, między innymi:

  • gumową – cała wykonana z tego materiału,
  • łączoną – np. włókna kokosowe na spodzie z tworzywa lub być wykonana z gumy z elementami plastikowymi, słomianymi lub materiałowymi.

Spody wycieraczek spełniają bardzo ważne zadanie — gumowe mają funkcję antypoślizgową. Spody te łatwo również zachować w czystości, ponieważ wystarczy je umyć pod bieżącą wodą. Dostępne są też gumowe produkty czyszczące obuwie za pomocą szczoteczek. Są to specjalne skupiska sztywnego włosia, które dokładnie czyści brud na obuwiu. Podobną funkcję mają maty typu traper, które doskonale absorbują wodę.

Warto sprawić, by moment wejścia do domu lub mieszkania był przyjemny i wywoływał uśmiech na twarzy. Łatwo to osiągnąć, wybierając odpowiednią wycieraczkę gumową na przykład z humorystycznym napisem!