Wyciskarka do cytrusów

Wyciskarka do cytrusów

Podziel się

ZNAJDZIESZ NAS:
Więcej dowiesz się z naszego przewodnika

Wyciskarka do cytrusów-poradnik Westwing

Wyciskarka do cytrusów ręczna

Nie trzeba sprawiać sobie skomplikowanego sprzętu AGD, by cieszyć się smakiem świeżo wyciskanego soku z owoców. Ręczna wyciskarka do cytrusów jest łatwa w czyszczeniu i zajmuje niewiele miejsca. Jej atutem jest niska cena. Wyciśnięcie soku z połówki cytrusa w tym wypadku wymaga siły mechanicznej, dlatego warto, by ręczna wyciskarka do cytrusów była zaopatrzona w specjalną nakładkę, dzięki której łatwiej będzie trzymać owoc, a ręce nie będą się brudzić. Dobrze wybrać wyciskarkę zaparzoną w spory przezroczysty pojemnik, w którym zmieści się duża ilość płynu. Dobra ręczna wyciskarka do cytrusów będzie miała antypoślizgowe stópki, które uniemożliwią przemieszczanie się zbiornika.

Wyciskarka do cytrusów z dźwignią

Wyciskarka do cytrusów dźwigniowa jest solidna i łatwa w użyciu. Umożliwia wyciśnięcie całego soku z owoców zaledwie jednym ruchem, odsączając płyn od pestek i miąższu. Wystarczy położyć cytrus na pół, położyć na sitku i nacisnąć dźwignię. W tym wypadku warto postawić na produkty ze stali nierdzewnej, które będą odporne na korodujące działanie cieczy. Solidna wyciskarka do cytrusów z dźwignią w całości powinna być wykonana z odlewu stalowego. Jest dość ciężka – waży około 2,5 kg, ale to zapewnia jej stabilność. Smukły kształt urządzenia sprawia, że ławo ustawić je wśród innych sprzętów. Wyciskarki tego typu będą stanowić funkcjonalne akcesoria kuchenne, które nie będą zajmować wiele miejsca na blacie roboczym.

Wyciskarka do cytrusów elektryczna

Kupując wyciskarkę elektryczną, warto zwrócić uwagę na kilka czynników. Ważna jest pojemność zbiornika. Dobrym wyborem będzie wyciskarka do cytrusów z pojemnikiem 0,5-1l. Mniejszy nie pozwoli za jednym razem wycisnąć soku dla więcej niż jednej osoby. Ogromną rolę odgrywa również materiał, z jakiego wykonana jest wyciskarka do cytrusów. Większość wyciskarek jest wykonana z tworzywa sztucznego, jednak ci, którym zależy na trwałości i solidności sprzętu, powinni wybrać urządzenie z elementami stalowymi. Dzbanek, do którego przelewa się wyciśnięty sok, powinien być przezroczysty. Niektóre modele wyciskarek elektrycznych mają wymienialne głowice dostosowane do mniejszych i większych owoców cytrusowych. Dodatkową zaletą urządzenia będzie możliwość mycia wszystkich elementów (prócz obudowy) w zmywarkach.

Wyciskarka do cytrusów może być prostym i tanim urządzeniem lub sprzętem AGD z górnej półki. Warto postawić na taką, która spełni nasze oczekiwania i bez większego wysiłku pozwoli cieszyć się smakiem świeżo wyciskanych soków.