Wydruki na płótnie

Wydruki na płótnie

Podziel się

ZNAJDZIESZ NAS:
Więcej dowiesz się z naszego przewodnika

Wydruki na płótnie-poradnik Westwing

Obrazy, grafiki i zdjęcia to dekoracje, które przyprawiają aranżację oraz kształtują jej charakter. Dlatego mimo upływu lat i zmieniających się trendów cieszą się niesłabnącą popularnością. Nowoczesne technologie owocują coraz ciekawszymi ozdobami. Świetny przykład stanowią wydruki na płótnie. To udany mariaż sztuki z nowoczesnością. Grafiki drukowane na płótnie urzekają ostrością obrazu, imponującym nasyceniem kolorów oraz zachwycającą trwałością. Nie blakną pod wpływem promieni słonecznych i są odporne na kurz czy zabrudzenia. Nic dziwnego, że przebojem wkroczyły do aranżacji wnętrz. Warto zatem poznać ich zalety i podarować sobie oraz swojemu domowi choć jedną taką ozdobę!

Wysokojakościowy wydruk na płótnie

Kluczem do otrzymania wysokojakościowego druku na płótnie jest, po pierwsze, specjalistyczny sprzęt fotograficzny, a po drugie – solidne płótno. Tańsze wydruki powstają na tak zwanych canvasach, czyli płótnach z włókien syntetycznych z domieszką poliestru. Z biegiem lat mogą jednak tracić sprężystość i szybciej niszczeć, dlatego lepiej postawić na solidniejsze włókna bawełniane. Płótna z nadrukiem zwykle naciągane są na drewniane blejtramy, często malowane na taki kolor, by doskonale komponował się z obrazem. Niektóre wydruki na płótnie mają wartość kolekcjonerską. To projekty współczesnych artystów, a każdy wydruk jest opatrzony stosownym certyfikatem oraz autografem autora. Na płótno mogą też trafić ulubione zdjęcia – w wydrukach specjalizują się liczne zakłady fotograficzne. W rezultacie otrzymuje się matowe fotoobrazy wyglądające jak dzieła sztuki.

Jakie zalety mają wydruki na płótnie?

Wydruki na płótnie mają mnóstwo zalet, dzięki którym z ogromnym sukcesem zawojowały aranżacje wnętrz:

  • Solidność i odporność na zniszczenia – nie kruszą się i nie blakną pod wpływem promieni słonecznych. Są także odporne na czyszczenie. Matowej powierzchni nie trzeba niczym zabezpieczać. W procesie drukowania wykorzystuje się wysokiej jakości, specjalistyczne farby.
  • Wysoka jakość obrazu – wydruki na płótnie wyróżniają się ostrością obrazów, a także soczystością barw.
  • Bezpieczeństwo – obrazy i zdjęcia drukowane na płótnie są bezwonne i bezpieczne dla zdrowia. Stanowią świetny wybór i dla alergików, i do pokoju dziecięcego.
  • Brak refleksów świetlnych – na klasycznych obrazach na płótnie często odbija się światło, tym bardziej jeśli zabezpieczone są szkłem. Matowa powierzchnia wydruków na płótnie rozwiązuje ten problem. Są doskonale widoczne z każdego miejsca!
  • Lekkość i łatwość w montażu – wydruki na płótnie nie ważą dużo, można je zamocować na niewielkim haczyku.

Reprodukcje, grafiki i fotoobrazy

Od reprodukcji klasycznych obrazów przez grafiki po sztukę współczesną – wydruki na płótnie pozwalają wybrać ulubione motywy i tematy. Co więcej, w dowolnej konwencji stylistycznej!

Reprodukcje – mogą to być zarówno cenione obrazy mistrzów renesansu czy pejzaże romantyczne, jak i dzieła artystów awangardowych. Dużą popularnością cieszą się grafiki inspirowane pop-artem.

Grafiki – tu wybór jest ogromny. Do wnętrza prowansalskiego pasują kompozycje kwiatowe i piękne pejzaże, a do skandynawskich grafiki inspirowane światem przyrody oraz modne typografie. Warto zwrócić uwagę na wydruki na płótnie w stylu vintage, nawiązujące do historii XIX wieku, kultowej La Belle Époque czy lat 60. XX wieku.

Fotoobrazy – na płótnie można wydrukować ulubione fotografie. Kluczem jest wybór zdjęć o wysokiej rozdzielczości. Wystarczy przekazać je do profesjonalnego zakładu drukarskiego i wspaniałe dekoracja gotowa!

Solidne i efektowne wydruki na płótnie stanowią wygodną alternatywę dla klasycznego dekoru ściennego. Zapewniają olbrzymie możliwości, by nadać aranżacji indywidualny ryt.