Wypoczynek w ogrodzie

Wypoczynek w ogrodzie

Podziel się

ZNAJDZIESZ NAS:
Więcej dowiesz się z naszego przewodnika

Wypoczynek w ogrodzie-poradnik Westwing

Nawet piętnastominutowa przerwa w ciągu dnia spędzona na świeżym powietrzu potrafi zdziałać cuda. Krótki relaks to nie jest lenistwo! Warto o siebie zadbać i odprężyć się, zwłaszcza w ogrodzie. Kolorowe kwiaty, bogactwo zieleni i aromatyczny zapach ziół sprawiają, że to idealne miejsce do odpoczynku. Warto zaszyć się w cieniu drzew, poopalać na trawie, pobujać w hamaku, pospacerować wśród zachwycających zapachem kwiatów. Wypoczynek w ogrodzie będzie lekarstwem na zmartwienia i zmęczenie! Westwing podpowiada, jak zaaranżować kącik w ogrodzie, który będzie oazą ciszy i spokoju. Stwórz ogrodową przestrzeń poświęconą relaksowi! Zainspiruj się z nami.

Wypoczynek w ogrodzie – uroczy zakątek

Najlepszym miejscem do wypoczynku będzie lekko zacienione miejsce wśród drzew, które będą stanowić jednocześnie osłonę przed wiatrem i ciekawskimi spojrzeniami sąsiadów lub przechodniów. Nie wszystkie ogrody mogą poszczycić się dostatecznie dużymi drzewami, dlatego dobrym pomysłem będzie także zapewniająca cień i gwarantująca mnogość aranżacji romantyczna pergola.

Jeśli zależy nam tylko na odcięciu się od świata i reszty ogrodu, zdecydujmy się na treliaż podtrzymujący pnącza, na przykład groszek, fasolę lub powój. Dobrym pomysłem będzie także nieduża altanka, w której będzie można skryć się przed słońcem lub deszczem i nie rezygnować z wdychania świeżego powietrza. Miłośników minimalizmu ucieszy także hamak rozpięty na stelażu lub między drzewami, wygodna huśtawka ogrodowa, ławka lub po prostu rozłożone na trawie koce i poduszki. Ważne, by było nam błogo i wygodnie!

Ogrodowa roślinność

Aby przestrzeń w ogrodzie naprawdę sprzyjała relaksowi, warto zadbać o roślinność. Trawę dobrze nawozić i regularnie kosić, dzięki czemu wzmocnimy jej system korzeniowy. W oazie relaksu sprawdzą się także pachnące gatunki kwiatów i krzewów, które wypełnią ogród upajającym zapachem.

Warto także pamiętać o tym, aby roślinność, którą wybierzemy, cieszyła nasze oczy jak najdłużej: w ogrodach doskonale sprawdzą się heliotropy i szałwie. Jaśmin, hortensje, liliowce, naparstnice, fuksje i róże również pomogą stworzyć kojącą atmosferę. W kwietniu i maju królują bzy, konwalie i tulipany; latem – piwonie, lawendy, słoneczniki; w sierpniu i wrześniu – dalie, cynie, wrzosy.

Relaks wieczorem

Przygotowany przez nas ogrodowy kącik wypoczynkowy będzie wyglądał szczególnie pięknie wieczorami, kiedy zapadnie zmrok. Warto zadbać o odpowiednie, nastrojowe oświetlenie. Magiczną, wieczorną atmosferę osiągniemy dzięki lampionom i pochodniom ogrodowym. Świetnie sprawdzą się także lampy solarne poukrywane w różnych zakątkach ogrodu.

Latarnie ogrodowe

Wypoczynek w ogrodzie dla dzieci

Ogród to przede wszystkim miejsce zabaw dla dzieci. Warto pomyśleć o zaaranżowaniu miłego kącika specjalnie dla nich. Dostosowany do wzrostu najmłodszych hamak lub huśtawka przydadzą się, kiedy przyjdzie czas na chwilę odpoczynku. Ciekawym sposobem na urozmaicenie dzieciom czasu na świeżym powietrzu może być też domek na drzewie, naturalnych rozmiarów szachy lub małe boisko do gry w koszykówkę. Z kolei miłośnicy ogrodów tonących w kwiatach powinni zastanowić się nad wydzieleniem maluchom osobnej grządki i włączeniem ich do uprawy przydomowego ogródka warzywnego.

Kącik do wypoczynku w ogrodzie dla dzieci

Wypoczynek w ogrodzie dostarczy nam tyle radości, co urlop w ciepłych krajach, ale bez konieczności podróżowania! Życzymy udanego relaksu wśród drzew, kwiatów i krzewów!

Zdjęcia: Westwing / Living4media