Zaproszenia ślubne

Zaproszenia ślubne

Podziel się

ZNAJDZIESZ NAS:
Więcej dowiesz się z naszego przewodnika

Zaproszenia ślubne-poradnik Westwing

Przygotowania ślubne to kołowrót formalności i spraw do załatwienia. W wyjątkowym dniu wszystko musi być zapięte na ostatni guzik, łącznie z takimi detalami jak kwiaty, serwetki i winietki na stołach. Gdy narzeczeni ustalą listę gości zaproszonych na ślub i wesele, czas wybrać zaproszenia ślubne. Zadanie nie jest proste, bo w poszukiwaniu idealnych zaproszeń, trzeba przedrzeć się przez gąszcz dostępnych na rynku wzorów i modeli. Zaproszenia ślubne powinny spełnić wymogi estetyczne państwa młodych i gości, muszą być czytelne i jasno przekazywać informacje o planowanej uroczystości. Dobrze, by na ich podstawie zaproszone osoby domyśliły się, jaka będzie konwencja przyjęcia i jak należy się na nie ubrać.

Zaproszenia ślubne klasyczne

Najbezpieczniejszy wybór, zwłaszcza jeśli na ceremonię i przyjęcie weselne planuje się zaprosić gości w różnym wieku. Klasyczna elegancja sprawdzi się zwłaszcza wtedy, gdy planowane uroczystości mają przebiegać tradycyjnie i bardziej konwencjonalne. W tym sezonie popularne są zaproszenia ślubne na połyskującym papierze, wkładane do ozdobnych kopert, które często ozdabia się atłasową wstążką. W przypadku takich zaproszeń zwykle stawia się na tradycyjną czcionkę z ozdobnymi zawijasami. Przy jej wyborze warto zwrócić uwagę na to, by była czytelna oraz na tyle duża, aby jej odczytanie nie sprawiło trudności nawet osobom starszym. Wyjątkowo eleganckie okażą się spersonalizowane zaproszenia ślubne. Wiele wzorów pozostawia wykropkowane miejsce na wypisanie imion i nazwisk adresatów wraz z tytułami grzecznościowymi. Za wyższą opłatą zamiast odręcznie wpisywać, można je wydrukować.

Zaproszenia ślubne humorystyczne

Państwo młodzi do organizacji ślubu mogą podejść z przymrużeniem oka, a swojemu poczuciu humoru dać wyraz, drukując żartobliwe zaproszenia ślubne. Mogą mieć najróżniejszą formę. Niekonwencjonalne zaproszenia czasem wyglądają jak telegramy, kartki z kalendarza, afisze teatralne, bilety kolejowe, a nawet wezwania urzędowe. Równie dobrze można postawić na niewyszukane w formie zaproszenia ślubne, za to z żartobliwą treścią, na przykład wierszowaną. Istotną rolę odegrają także zabawne rysunki na zaproszeniach. Zaproszenia w niezobowiązującym stylu świadczą o fantazji państwa młodych i ich otwartości na niebanalne pomysły. Będą sugerować, że w doborze stroju na uroczystość i wesele goście mogą wykazać się pewną swobodą.

Zaproszenia ślubne w komplecie

W ostatnich sezonach zaproszenia ślubne chętnie kupuje się w komplecie, w skład którego wchodzą winietki z nazwiskami gości, menu weselne, zawieszki na butelki z trunkami oraz kartki zawierające podziękowania dla rodziców. Takie zaproszenia ślubne od razu zapowiadają, w jakim stylu zostaną urządzone ceremonia oraz przyjęcie weselne. W przypadku dodatków klasycznych można postawić na różne tonacje kolorystyczne. Pastelowe błękity, pudrowe róże oraz ecru będą bardziej kobiece, brązy, szarości i fiolety przypadną do gustu również panom. Szykując wesele w stylu staropolskim, zaproszenia ślubne i dodatki do nich można ozdobić motywami ludowymi. Jeśli przyjęcie ma się odbyć na barce lub nad morzem, dobrze wybrać motywy marynistyczne. W tym sezonie chętniej niż wzory kwiatowe wykorzystuje się pionowe pasy lub kropki w subtelnych, pastelowych kolorach. Elegancko będzie nawet wtedy, gdy miejsce ozdobnej wstążki zajmie zwykły jutowy sznurek.

Zaproszenia ślubne można dobrać w różnym stylu. Najważniejsze, by podobały się państwu młodym, a goście przechowywali je po latach jako piękne i osobiste pamiątki.