Zasłony beżowe

Zasłony beżowe

Podziel się

ZNAJDZIESZ NAS:
Więcej dowiesz się z naszego przewodnika

Zasłony beżowe-poradnik Westwing

Zasłony to jeden z najpopularniejszych elementów aranżacji okien. Sprawiają, że wnętrze staje się cieplejsze, bardziej przytulne, a także dopełniają wizualnie całość stylizacji. Zasłony można powiesić w każdym pomieszczeniu – ozdobiona nimi sypialnia lub kuchnia od razu zyskuje nowego charakteru. Kluczem jest wybór odpowiedniej tkaniny i barwy. Bardzo stylowe, ale i uniwersalne są przede wszystkim zasłony beżowe, wprowadzające do pomieszczenia nastrój spokoju oraz harmonii. Bez większych problemów można je dopasować do wnętrz urządzonych w rozmaitych wariantach kolorystycznych. Oto kilka wskazówek, jak wybrać dekoracyjne i praktyczne zasłony beżowe.

Beżowe zasłony – rozmiary i tkaniny

Kupując beżowe zasłony należy w pierwszej kolejności zwrócić uwagę na ich wymiary oraz rodzaj tkaniny, z jakiej zostały uszyte. Jeśli chodzi o wymiary, to najistotniejsza jest długość. Kluczowa zasada mówi, że zasłona powinna być dłuższa niż firanki i kończyć się maksymalnie 1 cm nad podłogą. Dopuszczalne są także aranżacje, w których od 5 do 20 cm zasłony leży na posadzce. Oczywiście muszą one zostać elegancko ułożone. Do montażu zasłon beżowych niekiedy są potrzebne specjalne akcesoria, takie jak haczyki lub żabki.

Beżowe zasłony mogą być wykonane z rozmaitych materiałów. Przesądza to zarówno o ich funkcjonalności (inne zasłony pasują do kuchni, a inne do salonu, inne należy wieszać latem, a jeszcze inne – zimą), a także cenie czy sposobie prania.

  • Bawełna – bawełniane zasłony beżowe są miękkie, lekkie i przyjemne w dotyku. Sprawdzają się zarówno we wnętrzach tradycyjnych, jak i bardziej nowoczesnych.
  • Żorżeta – tkanina cienka i dobrze przepuszczająca światło. Uszyte z niej zasłony beżowe warto powiesić w pomieszczeniach, którym potrzebne jest dodatkowe, naturalne oświetlenie.
  • Tafta – sztywna, nieprzepuszczająca światła oraz bardzo charakterystycznie szeleszcząca. Zasłony beżowe z tafty i delikatne, ażurowe firany to bardzo śmiałe i oryginalne połączenie.

Uniwersalny kolor beżowy

Kolor beżowy jest niezwykle chętnie wykorzystywany podczas aranżacji wnętrz. Wprowadza on do pomieszczeń nastrój spokoju i harmonii, a dodatkowo optycznie je powiększa. Dlatego też zasłony beżowe sprawdzą się we wszystkich niewielkich wnętrzach, którym potrzebna jest dodatkowa przestrzeń. Można je umieścić w salonie, sypialni, pokoju dziecka, a nawet kuchni – zapewniają one niemal nieskończone opcje aranżacyjne.

Zasłony beżowe świetnie prezentują się zestawione z tekstyliami w pokrewnych kolorach bieli, ecru, orzechowym lub czekoladowym. Równie efektownie wyglądają ustawione na ich tle drewniane meble: jasne sosnowe, ciemne dębowe lub lekko żółte jesionowe. Atrakcyjny wizualnie efekt uzyska się również wieszając zasłony beżowe na tle fioletowej, czerwonej lub błękitnej ściany. Uniwersalność beżu daje szerokie pole do popisu.

Zasłony beżowe do wnętrz w różnych stylach

Popularność zasłon beżowych bierze się z faktu, że bez większych problemów można wkomponować je w wystrój rozmaitych pomieszczeń – i tych tradycyjnych, i bardziej nowoczesnych.

  • Styl skandynawski – jasne, naturalne odcienie beżu to cecha charakterystyczna wnętrz w stylu skandynawskim. Zasłony beżowe znakomicie podkreślą tego typu aranżację.
  • Styl industrialny – ciężkie, nieprzepuszczające światła zasłony beżowe z żorżety, obowiązkowo o nieco ciemniejszym odcieniu, sprawdzą się w nawiązujących do wystroju starych fabryk pomieszczeniach industrialnych.
  • Styl glamour – lubuje się we wszystkim, co błyszczące, luksusowe i pełne przepychu. Pasują do niego zasłony beżowe z luksusowego jedwabiu lub satyny.
  • Styl prowansalski – ciepły, przytulny, nieco kobiecy. Z powodzeniem można uzupełnić taką aranżację o bawełniane zasłony beżowe z delikatnym motywem kwiatowym.

Jeżeli chcesz, aby twój dom zachwycał przytulnością oraz spójnością aranżacji, uzupełnij ją o uniwersalne beżowe zasłony. Dzięki naszym poradom będzie to dziecinne proste!