Zasłony panelowe

Zasłony panelowe

Podziel się

ZNAJDZIESZ NAS:
Więcej dowiesz się z naszego przewodnika

Zasłony panelowe-poradnik Westwing

Okienne aranżacje to niezwykle ważna część wystroju całego wnętrza. Dobrze dobrane firany i zasłony mają za zadanie nie tylko chronić prywatność właścicieli domu, ale także, a może przede wszystkim, powinny stanowić dekorację całego pomieszczenia. Wśród wielu propozycji okiennych tekstyliów coraz większą popularnością cieszą się nowoczesne zasłony panelowe, zwane również japońskimi. Cóż to takiego? W Poradniku Westwing przedstawiamy wszystko, co trzeba wiedzieć o zasłonach panelowych.

Poradnik Westwing to strony, na których każdego dnia zamieszczamy praktyczne porady na temat wystroju i aranżacji wnętrz. Codziennie znajdziesz tu wskazówki dotyczące zakupu mebli i akcesoriów, inspirujące zdjęcia, ciekawe pomysły na niebanalne stylizacje i wiele innych. Zarejestruj się na naszej stronie, korzystaj z atrakcyjnych zniżek i urządź dom marzeń!

Co to takiego zasłony panelowe?

Zasłony panelowe to nic innego jak wąskie, prostokątne kawałki materiału z obciążnikami u dołu. Zwykle wiesza się je na zwyczajnych karniszach, choć istnieją także modele z systemem elektrycznego zsuwania i rozsuwania. Zasłony japońskie, z powodzeniem mogą zastąpić rolety okienne, a nawet stać się ścianką działową w pomieszczeniu!

Dzięki zastosowaniu obciążającej listewki u dołu, zasłony panelowe stanowią idealnie gładką dekorację o minimalistycznej formie.
Wspomniane już zasłony japońskie z napędem elektrycznym zwykle wykorzystuje się w przestrzeniach biurowych i dużych hotelowych holach. Jednak nic nie stoi na przeszkodzie, żeby takie nowinki technologiczne zawisły również w domu. Zwłaszcza jeśli znajdują się w nim duże, przeszklone powierzchnie.

Pomysły na zasłony panelowe

Zasłony panelowe to nowatorskie spojrzenie na dekorację i zasłanianie okien. Dlatego najlepiej spiszą się we wnętrzach aranżowanych nowocześnie, a nawet minimalistycznie.

Zasłony panelowe można kupić w najróżniejszych kolorach i z ciekawym wzorem. Szyje się je z materiałów o różnej przepuszczalności światła. Dzięki temu zróżnicowaniu wybór zasłon jest szeroki i bez trudu można odnaleźć modele pasujące do wszystkich pomieszczeń.

Warto wybrać zasłony w kilku pasujących do siebie kolorach. Po rozsunięciu paneli stworzą powierzchnię w duże, pionowe pasy. Ciekawym rozwiązaniem jest zakup zasłon panelowych, które po rozłożeniu tworzą duży obraz. To doskonały przykład nowoczesnego i pomysłowego designu!

W silnie nasłonecznionych pomieszczeniach przydatnym rozwiązaniem mogą być rolety panelowe. Wykonane z półprzejrzystych materiałów, ozdobione różnorodnymi wzorami i rysunkami, stanowią efektowną dekoracje okna. Dużą popularnością cieszą się zwłaszcza rolety panelowe ozdobione motywami zaczerpniętymi z chińskiej i japońskiej sztuki ludowej.

Zasłony i rolety panelowe — akcesoria

Najważniejszym i niezbędnym akcesorium, bez którego zasłony panelowe nie mogłyby zawisnąć jest karnisz. Do zasłon japońskich można stosować tradycyjny model karnisza — wówczas wszystkie panele będą wisiały w jednej linii, a ich rozsuwanie będzie się odbywało przez pociągnięcie każdej zasłony osobno.

Jednak producenci okiennych dekoracji zadbali także o to, żeby do zasłon panelowych zaoferować specjalne karnisze. W ten sposób powstały szyny składające się z kilku rzędów prowadnic. Po nich przesuwają się zasłony, a rozsunięte tworzą trójwymiarową kompozycję paneli. Zwykle takie karnisze wyposażone są specjalny system rozsuwania z zsuwania paneli. Może on działać dzięki elektrycznemu silnikowi lub za pomocą sznurka, który pociągnięty porusza zasłony.