Zasłony w paski

Zasłony w paski

Podziel się

ZNAJDZIESZ NAS:
Więcej dowiesz się z naszego przewodnika

Zasłony w paski-poradnik Westwing

Kiedy rozpoczęła się moda na lofty, zaczęto usuwać z okien zasłony i firany. Takie rozwiązanie sprawia, że aranżacja zyskuje surowy charakter, który jest właściwy dla stylu industrialnego. Jednak we wnętrzach urządzanych w innych stylach dekoracje okien mają ogromne znaczenie i bardzo często dodają przytulności całemu wnętrzu. Dlatego zasłony wracają do łask i z powodzeniem wiesza się je we wszystkich pomieszczeniach. Wśród wielu modeli dostępnych w sklepach, warto wyróżnić zasłony w paski. To synonim nowoczesnego designu! Podpowiadamy, gdzie będą wyglądały najlepiej.

W pionie czy w poziomie?

Pionowe, poziome, grube lub delikatne – takie mogą być paski na zasłonach. W zależności od rodzaju i wielkości wnętrza pasy pomogą zatuszować niedoskonałości i uzyskać efekt doskonałej i wyważonej aranżacji. Oto skarbnica wiedzy o paskach.

  • Paski pionowe sprawią, że pomieszczenie będzie wydawało się wyższe niż jest w rzeczywistości. Zasłony w paski w pionie to doskonała propozycja do mieszkań w bloku.
  • Paski w poziomie optycznie rozszerzą przestrzeń. Warto je zastosować w małych pomieszczeniach.
  • Grube pasy pasują do dużych salonów, gdzie staną się dominującym motywem.
  • Cienkie paski można łączyć z dodatkami w kwiaty lub kropki.
  • Pasy o kontrastujących kolorach lepiej sprawdzą się w dużych i jasnych pomieszczeniach.

Gdzie pasują zasłony w paski?

Pasy to motyw, który w aranżacjach wnętrz stosuje się od dawna. Dlatego zasłony w paski będą pasowały zarówno do wnętrz z duszą z dawnych czasów, jak i do tych nowoczesnych. Jako przykład warto podać styl angielski, gdzie kwiatowe motywy łączą się z pasami. Do salonu urządzonego w myśl takich zasad warto kupić zasłony w delikatne paski.

Styl skandynawski lubi naturalne materiały i jasne kolory. Dlatego do takich aranżacji pasują płócienne zasłony w grube pasy w stonowanych barwach. Takie same zasłony można powiesić w pokoju w stylu minimalistycznym.

Ciemne zasłony w paski będą doskonałą ozdobą wnętrz w stylu klasycznym lub glamour. Tu warto postawić na szlachetne, połyskujące materiały.

Na koniec styl marynistyczny — we wnętrzach stylizowanych na nadmorskie apartamenty nie może zabraknąć zasłon w białe i granatowe paski! To obowiązkowe dekoracje!

Porada stylistki

Zasłony w paski to bardzo dobry sposób na dekorację okna i całej aranżacji. Warto dobrać do nich inne pasiaste dodatki. Mogą to być poduszki, ramki na zdjęcia, wazony na kwiaty lub stołowe tekstylia. Tak udekorowane wnętrza to ostatni krzyk mody!

Nadchodzące promocje