Zdjęcia miast

Zdjęcia miast

Podziel się

ZNAJDZIESZ NAS:
Więcej dowiesz się z naszego przewodnika

Zdjęcia miast-poradnik Westwing

Miasta świata zachwycają różnorodnością: można w nich znaleźć zabytkowe kamienice i nowoczesne wysokościowce, urokliwe uliczki i ruchliwe aleje. Parki, place i bulwary, kawiarenki i muzea – to nie tylko miejsca, gdzie można w ciekawy sposób spędzić czas, ale też doskonały temat do zdjęć. Szerokie panoramy czy drobne detale – każde miasto zapewnia wiele niepowtarzalnych ujęć. Zdjęcia miast to ciekawy pomysł na dekorację dowolnego pomieszczenia. W aranżacji można wykorzystać zarówno własne fotografie, jak i zdjęcia zakupione w sklepie. Do nowoczesnych wnętrz polecamy duże fotografie w metalowych ramkach i antyramach. Kolorowe, czarno-białe lub w sepii – zobacz, jakie zdjęcia miast najlepiej pasują do Twojego mieszkania!

Galeria zdjęć ulubionych miast

Zdjęcia miast przywiezione z podróży to wspaniała pamiątka z wakacji i niepowtarzalna dekoracja mieszkania. Ściana przedpokoju, salonu lub sypialni to idealne miejsce na małą galerię miejskich fotografii. Własne zdjęcia z wyjazdu warto uzupełnić panoramą danego miasta w większym formacie. Aby zwiększyć efekt dekoracyjny, odbitki w ramkach można połączyć z fotografią wydrukowaną na płótnie.

Oprócz zdjęć miast, które już się odwiedziło, można też zawiesić wizerunki wymarzonych celów przyszłych podróży. Często wybieranym do nowoczesnych wnętrz są wielkie miasta pełne drapaczy chmur i szerokich arterii komunikacyjnych. Tematem zdjęć do pomieszczeń o bardziej tradycyjnym wystroju może być miasto ze średniowieczną zabudową, takie jak Kraków czy francuskie Carcassonne.

Zdjęcia miast retro

Czarno-białe fotografie miast w stylu retro nawiązują najczęściej do lat 60. i 70. ubiegłego wieku. Był to okres dynamicznego rozwoju wielkich ośrodków miejskich z futurystycznymi wieżowcami. Doskonałym przykładem jest dzielnica La Défense na zachód od Paryża, w której mieszczą się nie tylko budynki biurowe i mieszkalne, ale też sklepy i galerie sztuki. Czarno-białe zdjęcie znajdującego się w tej dzielnicy łuku Grande Arche można zestawić z historycznymi fotografiami Łuku Triumfalnego i industrialnego symbolu Paryża – wieży Eiffla.

Aranżację bardziej tradycyjnych pomieszczeń ocieplają zdjęcia miast w sepii. Mogą to być stare fotografie oddające klimat sprzed dziesięcioleci albo współczesne zdjęcia stylizowane na historyczne. Odbitki wykonane w sepii dobrze prezentują się w klasycznych, drewnianych ramkach. Eleganckim rozwiązaniem jest też ramka z brązu. W takiej oprawie szczególnie korzystnie wygląda zabytkowe miasto sprzed lat na stylizowanej fotografii.

Fototapeta na ścianę z panoramą miasta

Modnym pomysłem na dekorację nowoczesnego salonu jest fototapeta z panoramą europejskiej metropolii. Wielkoformatowe zdjęcie miasta pozwala poczuć atmosferę modernistycznej Warszawy, romantycznego Paryża czy królewskiego Londynu.

Na ścianie sypialni szczególnie dobrze prezentują się zdjęcia miast nocą. Do takiej aranżacji polecamy miasta z różnych stron świata położone nad wodą:

  • panorama z budynkiem opery w Sydney
  • drapacze chmur na Manhattanie w Nowym Jorku
  • kamieniczki nad kanałami w Amsterdamie
  • zabytkowy Żuraw i kamienice nad Motławą w Gdańsku

Zdjęcia miast wykonane po zmierzchu wnoszą do wnętrza wyjątkowy klimat: kontury odbijających się w tafli wody budynków delikatnie się rozmywają, a ciepłe barwy oświetlenia podkreślają ich urok.