Zdjęcia retro

Zdjęcia retro

Podziel się

ZNAJDZIESZ NAS:
Więcej dowiesz się z naszego przewodnika

Zdjęcia retro-poradnik Westwing

Styl retro znowu jest modny i wraca na salony. To bardzo kolorowa inspiracja szalonymi latami pięćdziesiątymi, sześćdziesiątymi i siedemdziesiątymi w Stanach Zjednoczonych. Odnosi się do okresu największej popularności rock’n’rolla, krążowników szos i podboju kosmosu. To wszystko wpłynęło na wesołą stylistykę stylu, który dziś nazywamy retro.

Aranżując wnętrza w tym stylu, warto zwrócić uwagę na klimatyczne dodatki, które nadadzą unikalny charakter stylizacji. Jednym z nich, bez wątpienia, będą zdjęcia retro. Mogą być to zarówno fotografie gwiazd amerykańskiego kina z minionego stulecia, jak i zdjęcia krajobrazów i mieszkańców domu stylizowane na stare.

Zdjęcia retro i ich tematyka

Tak naprawdę pod pojęciem „zdjęcia retro” możemy wiele zmieścić. Taka fotografia przede wszystkim powinna mieć duszę i koniecznie musi przedstawiać jakąś historię. Tematyka zdjęć retro jest przeróżna i zwykle odwołuje się do wszystkiego, co może kojarzyć się z amerykańską estetyką lat 50., 60. i 70.

Stylizowane zdjęcia retro

Wśród zdjęć stylizowanych bardzo popularne są obrazki amerykańskich miast. Zwykle przedstawiają budynki lub charakterystyczne wówczas duże, kolorowe samochody. Często są to również portrety ludzi. Tu dominują zwłaszcza roześmiane panie w sukienkach w grochy z barwną chusteczką we włosach.

Zdjęcia gwiazd kina

Czarno – białe fotografie przedstawiające Marilyn Monroe, Lisę Minelli czy Audrey Hepburn to także piękny i stylowy przykład dekoracji w stylu retro. Bez wątpienia, będą to obrazy przykuwające wzrok. Dodatkowo wprowadzą do wnętrza nutę światowego prestiżu.

Naprawdę stare zdjęcia retro

Zdjęciem retro bez wątpienia możemy nazwać również dawny portret dziadków, czy krajobraz przedstawiający nasze miasto. Mimo że takie zdjęcia zwykle są czarno – białe, ich charakter jest niezwykły i mogą w ten sposób wprowadzić do domu ogromną radość.

Jak zaaranżować zdjęcia retro?

Zdjęcia retro są ponadczasowe i uniwersalne. Ich nazwa wskazywałaby, że powinny pojawić się w stylu inspirowanym Ameryką lat 50., 60. i 70. Jednak takie dodatki mogą również cieszyć oczy właścicieli loftowych i vintage’owych aranżacji. Zdjęcia retro pokocha właściwie każda stylizacja, która swym charakterem odwołuje się do minionych czasów.

Sepia jest retro

W oryginalnej formie, sepia to technika barwienia fotografii na lekko brązowy odcień, tak żeby zwiększyć trwałość papieru. Dziś jest już tylko efektem dodawanym w programie graficznym lub funkcją aparatu. Jednak bez wątpienia, jest to kwintesencja fotografii retro. Śmiało możemy więc powiedzieć, że każde zdjęcie w tonacji sepii spełnia warunki retro.