Zegar retro

Zegar retro

Podziel się

ZNAJDZIESZ NAS:
Więcej dowiesz się z naszego przewodnika

Zegar retro-poradnik Westwing

Kiedyś zegary były jednym z najważniejszych elementów wyposażenia domu i wisiały w każdym pomieszczeniu. Dziś lepiej służą nam do tego komputery i smartfony ― są dużo dokładniejsze i mamy je zawsze przy sobie. Tradycyjne zegary pełnią głównie funkcję dekoracyjną.

Akcesoria z lat pięćdziesiątych cieszą się popularnością. Dobrze dobrane mogą stanowić uzupełnienie wielu aranżacji. Zegar w stylu retro to praktyczny i piękny dodatek. Oto kilka pomysłów na to gdzie go umieścić .

Ścienny zegar retro

Okrągły zegar ścienny w stylu retro dobrze prezentuje się w salonie lub kuchni, gdzie przydaje się podczas gotowania. Tarcza zegara retro jest zwykle metalowa lub drewniana. Wskazówki są cienkie i metalowe, a na cyferblacie godziny często są wyznaczone rzymskimi cyframi. Takie zegary są celowo postarzane, na tarczy widać wiele zadrapań i zarysowań. Idealnie sprawdzą się we wnętrzach industrialnych, prowansalskich lub rustykalnych.
Do tych ostatnich pasować będzie także dworcowy zegar retro. Najczęściej wykonany jest on z kutego żelaza, z przepięknymi zdobieniami. Jest to także zegar ścienny, ale nie wisi on płasko na ścianie tylko bokiem do niej. Dobrze wygląda on w salonie, ale również w przedpokoju.

Budzik retro

Budzik w stylu retro będzie idealnym dodatkiem do sypialni. Taki zegarek wyposażony jest w parę dzwonków i młoteczek, dzięki czemu wygląda na naprawdę wiekowy sprzęt. Nowoczesne modele dostępne są w różnych kolorach, od klasycznej czerni po żywe barwy i fikuśne wzory. Budzik z dzwonkami jest głośny, więc możemy być pewni, że nie zaśpimy do pracy.
Do sypialni w bardziej nowoczesnym stylu lub do pokoju młodzieżowego będzie pasował analogowy, klapkowy budzik retro. Takie urządzenia mają często wbudowany kalendarz, dzięki czemu dobrze sprawdzi się też w gabinecie. To bardzo efektowny gadżet, który przywodzi na myśl popularne amerykańskie filmy.

Czas pędzi nieubłaganie, nie można go cofnąć, ale można go zmierzyć. Zegary w stylu retro występują w różnej formie, ale zawsze stanowią niezwykłą i oryginalną ozdobę wnętrza. Różnorodność kolorów i kształtów sprawia, że każdy znajdzie coś dla siebie.