Zegar w stylu prowansalskim

Zegar w stylu prowansalskim

Podziel się

ZNAJDZIESZ NAS:
Więcej dowiesz się z naszego przewodnika

Zegar w stylu prowansalskim-poradnik Westwing

We wnętrzach w stylu prowansalskim dodatki i dekoracje odgrywają bardzo istotną rolę. To dzięki nim aranżacja zyskuje wygląd tworzonej latami przez całe pokolenia. Obok uroczych firanek, małych flakoników i innych bibelotów, doskonale zaprezentuje się zegar w stylu prowansalskim. Jego design z romantyczną nutą sprawi, że upływający czas nikogo nie zasmuci.

Zegar w stylu prowansalskim wygląda jak przedmiot z długą historią. Na jego obudowie można zobaczyć delikatne przecierki i inne postarzenia. Dzięki temu pasuje także do aranżacji z nutą vintage i shabby chic. Podpowiadamy, jak wybrać idealny zegar w stylu prowansalskim.

Wiszący zegar w stylu prowansalskim

W aranżacjach prowansalskich równie często widuje się zegary ścienne, jak również zegary, które wiesza się na specjalnym, dekoracyjnym stelażu (równolegle do ściany). Pierwszy typ zegara jest zbudowany z jasnej, drewnianej tarczy, którą często zdobią malunki kwiatów. Na tarczy znajdują się wskazówki, które mają dekoracyjny charakter i zrobione są z metalu.

Zegar wiszący na stelażu swoim wyglądem przypomina zegary, które można było zobaczyć na XIX-wiecznych dworcach kolejowych. Biały stelaż wykonany jest metodą metaloplastyki. Obudowa zegara także jest metalowa. Taki model sprawdzi się zarówno w salonie, jak i w kuchni i w przedpokoju.

Stojący zegar w stylu prowansalskim

W prowansalskiej aranżacji doskonale będzie wyglądał duży, stojący, biały zegar z wahadłem. To doskonałe uzupełnienie mebli, których wygląd przywołuje na myśl dawne epoki. Równie dobrze spisze się znacznie mniejszy, ale równie stylowy zegar kominkowy. Wbrew jego nazwie, można ustawić go na komodzie, konsoli czy na parapecie.

W sypialni w stylu prowansalskim warto postawić staromodny, metalowy budzik z charakterystycznymi „dzwonkami” u góry. Dzięki niemu aranżacja zyska kolejny dekoracyjny przedmiot, a właściciel zegarka skuteczną pomoc przy porannym wstawaniu.

Jak wybrać idealny zegar w stylu prowansalskim?

Wybierając zegar w stylu prowansalskim, warto zastanowić się nad miejscem, w którym ma zostać wyeksponowany. Jeśli ma stać lub wisieć obok innych dekoracji, dobrze jeśli będzie zgrywał się z nimi kolorem lub motywem dekoracyjnym. Jeśli będzie samotną ozdobą, nie ma ryzyka, że przyćmi inne bibeloty. W tej sytuacji można zdecydować się na znacznie większy model.

Zegar w stylu prowansalskim to must-have w aranżacjach inspirowanych krainą lawendowych pół. To także przedmiot, który w elegancki sposób wskaże godzinę, a czasem pomoże radośnie przywitać nowy dzień!