Zegar z płyty winylowej

Zegar z płyty winylowej

Podziel się

ZNAJDZIESZ NAS:
Więcej dowiesz się z naszego przewodnika

Zegar z płyty winylowej-poradnik Westwing

Wszelkiego rodzaju dekoracje i bibeloty są dopełnieniem domowej przestrzeni. Umiejętnie zaplanowane mogą nadać aranżacji zupełnie nowy charakter. Wśród najpopularniejszych dekoracyjnych przedmiotów, warto wymienić zegary. Można je kupić zarówno w wersjach klasycznych jak i nowoczesnych. Te ostatnie są reprezentowane przez modne są zegary zrobione z płyt winylowych.

Zegar z płyty winylowej to doskonały przykład upcyclingu, czyli nadawania drugiego życia przedmiotom. Taki stylowy dodatek doda wnętrzu o uroku i nikt nie przejdzie bok niego obojętnie. Poopowiadamy, gdzie zegar z płyty winylowej sprawdzi się najlepiej.

Drugie życie rzeczy — to jest modne!

Wystarczy odrobina kreatywności i trochę wolnego czasu, żeby stworzyć unikatowe dekoracje do swojego domu. Dzięki nim wnętrze nabierze niepowtarzalnego charakteru, a goście nie przejdą obok nich obojętnie. To także bardzo modne rozwiązanie, dlatego warto rozglądać się za przedmiotami, którym można nadać nowe życie zmieniając je w stylowe dodatki.

Zegar z płyty winylowej w aranżacji wnętrz

Zegar z płyty winylowej sprawdzi się w wielu aranżacjach. Oto kilka przykładów:

  • We wnętrzach z loftową duszą mile widziane są zaskakujące dodatki. Jednym z nich może być zegar z płyty winylowej.
  • Płyty winylowe kojarzą się z rock’n’rollem, a ten z kolei jest retro. Taki zegar będzie wyglądał jak dekoracja z epoki!
  • Vintage kocha dekoracje z duszą. Winylowy zegar można do nich zaliczyć.
  • Sprawdzi się także w pokoju melomana.

Jak zrobić zegar z płyty winylowej?

Zegar z płyty winylowej to praktyczny dodatek, obok którego nie da się przejść obojętnie. Bardzo niskim nakładem pracy i wydatków można go zrobić samodzielnie. Poniżej krótka instrukcja.

Do wykonania zegara z płyty winylowej potrzebne będą: mechanizm i wskazówki zegarka (mogą być od starego, nieużywanego lub najtańszego ze sklepowej półki), bateria, klej na gorąco i pistolet do jego aplikacji, haczyk lub drucik do zawieszenia zegara.

Żeby powstał zegar z płyty winylowej, wystarczy mechanizm z innego zegarka umocować z tyłu płyty i z przodu dołączyć do niego wskazówki. Za pomocą kleju na gorąco należy przykleić haczyk. Gotowy zegar można powiesić na ścianie!