Zestawy do przekąsek

Zestawy do przekąsek

Podziel się

ZNAJDZIESZ NAS:
Więcej dowiesz się z naszego przewodnika

Zestawy do przekąsek-poradnik Westwing

Wspólne spotkania przy posiłku to świetny sposób na miłe spędzenie czasu, a także zintegrowanie się w gronie rodzinnym bądź z przyjaciółmi. Nie trzeba przy tym przygotowywać skomplikowanych, popisowych dań. Już najprostsze przekąski wystarczą, by wprawić gości w dobry humor. Aby ucztowanie było jeszcze przyjemniejsze, warto zaserwować przysmaki w odpowiedni sposób. Praktyczne zestawy do przekąsek najlepiej sprawdzają się do tego celu. Miseczki, talerzyki i tace pozwalają odpowiednio rozłożyć przekąski, tak by każdy z gości wygodnie mógł sięgać po swoje ulubione. A przy okazji czarują ciekawym designem, który tylko zwiększa apetyt!

Kultura tapas

Zróżnicowane przekąski zwykle rozpoczynają prawdziwą ucztę kulinarną. Współcześnie jednak są również traktowane jako podstawowe danie. Zwyczaj ten wywodzi się z Hiszpanii i stanowi istotny wkład tego kraju w kulturę kulinarną na całym świecie. Hiszpańskie tapas, czyli przekąski, spożywa się na siedząco lub stojąco, najczęściej z dobranym do nich winem lub innym alkoholem. Bary i restauracje serwujące tapas są na tyle popularne w Hiszpanii, że wstępuje się do nich nie tylko wieczorami, lecz także w porze obiadowej. Wśród przekąsek królują pikle, wędliny, owoce morza, małe kanapki, oliwki czy smażone warzywa. Podobny zestaw przekąsek można dostać w wielu innych krajach, także w Polsce. To świadczy o tym, że zwyczaj ucztowania przy tapas zdobył uznanie na całym świecie.

Co zawierają zestawy do przekąsek?

Gotowe zestawy do przekąsek to praktyczne i efektowne akcesoria kuchenne, które sprawdzają się podczas spotkań w gronie przyjaciół oraz rodziny. W zestawach można znaleźć:

  • Miseczki – czyli uniwersalne naczynia do podawania przekąsek w różnych formach: od wędlin przez pikle, oliwki po migdały i pistacje.
  • Talerzyki – idealne do serwowania większych przekąsek, takich jak plasterki wędlin, kanapki czy faszerowane jajka.
  • Tace – mogą być wykonane zarówno z ceramiki, jak i z drewna. Materiał warto dopasować do stylu, który króluje w aranżacji. Zestawy do przekąsek z tacami sprawdzają się podczas spotkań w większym gronie. Na tacach można rozłożyć większe porcje koreczków czy kanapek, a także sery.
  • Dodatkowe akcesoriasztućce do przekąsek i wykałaczki to must have podczas domowej uczty przy tapas!

Zestawy do przekąsek warto uzupełnić większymi naczyniami, takimi jak miski, talerze czy pucharki. W miskach można zaserwować popularne w Polsce sałatki, a w pucharkach – domowe desery i lody.

Zestawy do przekąsek niestandardowe

Praktyczne zestawy do przekąsek to także sposób na ożywienie aranżacji kuchni i jadalni. Można wybrać miseczki i talerzyki w nietypowych, asymetrycznych formach albo też zamiast oddzielnych naczyń zdecydować się na połączone. Świetnie sprawdzają się zestawy do przekąsek obrotowe. Każdy z gości może dzięki temu wygodnie sięgnąć po ulubioną przekąskę. Miłośnicy serów powinni zaś mieć w posiadaniu odpowiedni zestaw do ich serwowania, w których znajdują się odpowiednie sztućce – noże i widelczyki – oraz duża drewniana taca.

Najpopularniejsze zestawy do przekąsek wykonane są z ceramiki, ale to niejedyna opcja do wyboru. Warto zwrócić uwagę także na akcesoria szklane, a także nietuzinkowe i eleganckie modele z łupku. Zestawy do przekąsek w niestandardowym wydaniu to znakomity sposób na to, by przyjemnie zaskoczyć gości.

Oliwki, pistacje, sery, wędliny, koreczki – najłatwiej zaserwować je gościom, jeśli w kuchni znajduje się praktyczny zestaw do przekąsek. To rozwiązanie bardzo funkcjonalne, a przy tym cieszące oko i umilające ucztowanie.