Zielone ramki na zdjęcia

Zielone ramki na zdjęcia

Podziel się

ZNAJDZIESZ NAS:
Więcej dowiesz się z naszego przewodnika

Zielone ramki na zdjęcia-poradnik Westwing

Zielony w aranżacji to kolor wiosny, dobrej energii i nadziei. Warto zatem wprowadzić go za pomocą uroczych drobiazgów oraz dekoracji. W tej roli doskonale sprawdzą się zielone ramki na zdjęcia. Stanowią piękną oprawę dla wspomnieć zaklętych w fotografiach. Co więcej, zieleń ma niezwykłe walory dekoracyjne. Doskonale łączy się z bielą i szarością, czyli barwami, które dominują w wielu wnętrzach. Ramka może być delikatnie pastelowa, soczyście limonkowa albo oliwkowozielona i subtelnie postarzona. W każdym wydaniu cieszy oko!

Praktyczne detale – klucz do sukcesu

Zielone ramki na zdjęcia należą do grupy praktycznych dekoracji, czyli takich, które zarówno zdobią, jak i są bardzo funkcjonalne. Można znaleźć model pasujący do każdej fotografii. Najczęściej będzie to standardowa wersja – 10×15 cm lub nieco większa, 15×21 cm. Ramka na zdjęcie może być zarówno stojąca, czyli z podpórką, jak i do powieszenia na ścianie. Świetnym pomysłem dekoracyjnym jest kompozycja kilku ramek w różnych rozmiarach, ale o tym samym kolorze lub w różnych jego odcieniach. W takim zestawie można zgromadzić wszystkie bliskie sercu fotografie. Zielone ramki na zdjęcia najczęściej wykonuje się z tworzyw sztucznych, malowanego drewna, lakierowanego metalu albo szkła. Wśród tworzyw wyróżnia się żywica syntetyczna. Fantazyjnie modelowana, przyjmuje lekkie, niemal zwiewne formy.

Proste i fantazyjne

Najpopularniejsze i najbardziej uniwersalne ramki na zdjęcia to te prostokątne i kwadratowe. Ich dużą zaletą jest to, że można je idealnie dopasować do dowolnego rozmiaru fotografii. Fantazja designerów jednak nie zna granic, dlatego warto też zwrócić uwagę na ciekawsze formy ramek. Niezwykły efekt gwarantują modele z passe-partout z motywami roślinnymi, najczęściej liśćmi. Zdjęcie zyskuje energetyczną, inspirowaną naturą oprawę. Do aranżacji klasycznych, prowansalskich i shabby chic warto wybierać okrągłe zielone ramki na zdjęcia. Miękkie linie dodają przytulności, a świeża barwa oprawy – wiosennej energii. We wnętrzach z pałacową nutą wspaniale prezentują się bogato zdobione ramki z ornamentami roślinnymi bądź abstrakcyjnymi. Najczęściej wykonuje się je z lekkiej, ale solidnej żywicy syntetycznej.

Zielone ramki na zdjęcia w aranżacji

Zielone ramki na zdjęcia najlepiej prezentują swój urok, jeśli umieści się je na odpowiednim tle barwnym. Oto kilka wskazówek:

Biel – świetnie dogaduje się z zielenią, która na takim tle jest doskonale widoczna. W białej aranżacji skandynawskiej najlepiej sprawdzą się zielone ramki na zdjęcia o najprostszych formach, czyli kwadratowe i prostokątne. We wnętrzu prowansalskim i shabby chic mile widziane są pastele, a także subtelnie postarzane albo matowe powierzchnie. Warto wybierać ramki drewniane z wyraźną strukturą materiału. Z kolei w tonącym w bieli wystroju modern doskonale odnajdują się soczyście zielone ramki na zdjęcia, na przykład w odcieniu limonkowym.

Szarość – w duecie z zielenią cieszy się ogromną popularnością w aranżacjach nowoczesnych. Zielone ramki na zdjęcia subtelnie przełamują chłód szarego tła. Warto je także wprowadzić do wnętrza loftowego z industrialną nutą.

Barwy ziemi – zieleń to kolor natury, dlatego wspaniale komponuje się z ciepłymi barwami ziemi. Warto wybierać ramki oliwkowozielone i szmaragdowe.

Ramki na zdjęcia to akcesoria, które dodają aranżacji rumieńców. Stanowią idealną oprawę dla bliskich sercu fotografii. Zieleń to kolor nadziei i dobrej energii – warto więc ją odpowiednio ugościć w swoim domu!