Zielone zasłony

Zielone zasłony

Podziel się

ZNAJDZIESZ NAS:
Więcej dowiesz się z naszego przewodnika

Zielone zasłony-poradnik Westwing

Zielone wnętrza

Zielony to kolor symbolizujący naturę, harmonię i równowagę. Uspokaja i regeneruje, a jednocześnie dodaje energii i motywuje do działania. Przebywanie w pomieszczeniach utrzymanych w tej tonacji wpływa niezwykle pozytywnie na nastrój i pracę całego organizmu. Według filozofii feng shui zieleń jest szczególnie zalecana osobom poszukującym duchowej równowagi i skupienia. Choć to kolor kojarzący się przede wszystkim z wiosną, warto wprowadzić go do mieszkania na stałe. Zielone dodatki sprawdzą się w szczególności w pomieszczeniach przeznaczonych do nauki i pracy, a także w łazience i salonie.

Zielone zasłony — ponadczasowa elegancja

Zielone zasłony o mocnym, wyrazistym odcieniu doskonale wyeksponują okna w drewnianych ramach. To niezwykle naturalne połączenie, które nada mieszkaniu ciepły i przytulny wygląd. Tkaniny można umieścić na tle białych lub beżowych ścian. W klasycznej aranżacji warto zdecydować się na zasłony uszyte z ciężkich materiałów — na przykład aksamitu lub weluru. Fantazyjne upięcia i ozdobne chwosty idealnie wpiszą się w stylistykę tradycyjnego salonu pełnego dyskretnej elegancji. W nowoczesnych wnętrzach można sięgnąć po bardziej kontrastowe połączenia kolorów, zestawiając zielone zasłony z pomarańczowymi, żółtymi lub różowymi dodatkami. Do oszczędnej, minimalistycznej estetyki będą najlepiej pasowały proste materiały, takie jak len, płótno i bawełna.

Zielone zasłony na miarę

Przed wyborem odpowiedniego materiału warto dobrze wymierzyć miejsce, w którym mają być zawieszone zasłony. Z reguły umieszcza się je tak, aby kończyły się około 10 cm powyżej lub 5—15 cm poniżej parapetu. Mierzenie należy zawsze rozpoczynać od drążka karnisza. Konieczne jest także zostawienie około 5-10 cm na wykończenie zasłony. Ciekawym rozwiązaniem są kreszowane zasłony, o charakterystycznej „pogniecionej” fakturze. Można je na przykład umieścić w sypialni. Zwiewna, zielona zasłona będzie idealną ozdobą romantycznej sypialni, tworząc niebanalną, pełną świeżości aranżację.

Eleganckie, wyraziste, ponadczasowe… Zielone zasłony to wymarzone dekoracje okien. Ich pozytywny kolor kojarzy się z naturą i przebywaniem na świeżym powietrzu. Warto postawić na zielone dodatki i wprowadzić do domu pozytywną energię!

Nadchodzące promocje