Zielony regał

Zielony regał

Podziel się

ZNAJDZIESZ NAS:
Więcej dowiesz się z naszego przewodnika

Zielony regał-poradnik Westwing

Kolor zielony kojarzy się ze świeżością wiosny i tętniącą życiem naturą. W kulturze zaś odpowiada harmonii oraz nadziei. A we wnętrzach? To barwa, która pozwala się zrelaksować i wyciszyć, choć wiele zależy od jej odcienia. Zielony regał stanowi przykład efektownego wykorzystania najwspanialszych walorów tego koloru. Soczyście limonkowy pasuje do aranżacji nowoczesnej, ciepły oliwkowy – do klasycznej, a pastelowy i miętowy – prowansalskiej oraz skandynawskiej. W produkcji zielonych regałów wykorzystuje się zarówno drewno, jak i metal czy solidne tworzywa sztuczne. Warto więc lepiej poznać zalety tych wszechstronnych mebli.

Praktycznie i z biglem

Regał to mebel, który służy do przechowywania, a także efektownej ekspozycji wyposażenia domu. Na półkach można rozmieścić kolekcję książek i czasopism, dekoracje, płyty CD i DVD, zdjęcia czy pamiątki z podróży. Zielony regał wyróżnia się pełną energii barwą, która ma potężną moc aranżacyjną: pozwala się wyciszyć, wspomaga twórczą pracę i koncentrację, a także łagodzi stres. Nic zatem dziwnego, że lekki optycznie regał zielony pojawia się w wielu wydaniach – od klasycznego po nowoczesne. Każdy z odcieni zieleni ma swoje unikalne właściwości:

  • Limonkowy – kolor wiosny i radości życia. To najbardziej energetyczna wersja zieleni. Wchodzi w pełen optymizmu duet z żółcieniem.
  • Miętowy – w wydaniu pastelowym subtelnie oddziałuje na zmysły, w soczystym zaś wspomaga wszelką aktywność w domu.
  • Oliwkowy – zieleń w cieplejszym wydaniu, dobry wybór do wnętrz klasycznych. Lubi sąsiedztwo ciepłych barw ziemi.
  • Szmaragdowy – kolor, który ma arystokratyczne konotacje. Często spotykany w meblach antykach.

Drewno, metal czy plastik?

To, jaki materiał wykorzystano w produkcji regału, mocno wpływa na jego walory stylistyczne. Zielony regał z tworzywa sztucznego, często określony jako regał plastikowy, jest domeną przede wszystkim nowoczesnych aranżacji. Świetnie sprawdza się w salonie w stylu modern, w odsłonie inspirowanej pop-artem. Produkowane dziś regały zachwycają fantazyjnymi formami. Półki przyjmują formę kubików lekko powiązanych w niemal kolażową kompozycję.

Z kolei regał metalowy lepiej zaprezentuje się w wielkomiejskim lofcie. Projektanci często inspirują się wyposażeniem magazynów, a tam zielone regały są proste, solidne, a przy tym lekkie optycznie oraz maksymalnie wykorzystujące dostępną przestrzeń. Regał drewniany zaś należy do grupy mebli w bardziej klasycznym wydaniu. Łagodna, pastelowa odsłona zieleni dodaje rumieńców romantycznym aranżacjom prowansalskim czy shabby chic. Warto zwrócić uwagę na modele o subtelnie postarzanych powierzchniach.

Zielony regał w aranżacji

Zielony regał jest meblem wielu możliwości, który z powodzeniem sprawdzi się w różnych pomieszczeniach:

  • Salon – zielony regał limonkowy dodaje energii, a miętowy bądź oliwkowy pozwala się wyciszyć.
  • Kuchnia – regał świetnie sprawdzi się jako podręczna spiżarnia. Zieleń mebla znakomicie skomponuje się na przykład z barwą ziół.
  • Pokój dziecięcy – zieleń plus odcienie drewna to gotowa recepta na pełną energii aranżację pokoju dla dziecka. Oprócz regału mogą się pojawić zielona szafka, limonkowe pufy czy dodatkowe półki na zabawki.

Zielony regał można także wykorzystać do podziału pomieszczenia na strefy funkcjonalne. Mebel ten jest lekki optycznie, a jego ażurowa konstrukcja nie ograniczy dopływu światła.

Zielone regały to produkty dla domu, które mocno oddziałują na zmysły. Mogą być pełne energii albo pomagać się wyciszyć. Warto zatem podarować sobie meblarską dawkę zieleni!