Zielony stolik

Zielony stolik

Podziel się

ZNAJDZIESZ NAS:
Więcej dowiesz się z naszego przewodnika

Zielony stolik-poradnik Westwing

W harmonijnej, urządzonej ze smakiem aranżacji ważne są wszystkie elementy: meble, akcesoria i dekoracje. Warto wybierać modele, które najlepiej łączą funkcje praktyczne z dekoracyjnymi. Doskonałym przykładem oryginalnego i praktycznego designu jest zielony stolik. Stonowana, przyjemna dla oka barwa wchodzi w udane duety kolorystyczne zarówno z bielą, szarością, jak i naturalnymi odcieniami drewna. To sprawia, że bardzo łatwo znaleźć zielony stolik pasujący do każdej aranżacji. Nowoczesne meble wykonuje się z drewna, metalu oraz nowoczesnych tworzyw sztucznych. A że zieleń różne ma wcielenia, jest w czym wybierać!

Zieleń w różnych wydaniach

Kolor zielony ma bardzo pozytywny wpływ na psychikę. Pozwala się zrelaksować, a przy okazji poczuć silniejszą więź człowieka z przyrodą. Każda z wersji zieleni ma jednak nieco inne właściwości i pasuje do innej aranżacji:

  • Limonka – to odcień jasny i pełen energii. Zielony stolik w wersji limonkowej świetnie sprawdza się w aranżacji nowoczesnej, a także w pokoju dziecięcym.
  • Oliwka – kolor stonowany i szlachetny. Doskonale prezentuje się w towarzystwie brązów i barw ziemi. Subtelnie postarzane meble oliwkowe można z powodzeniem wykorzystać, aranżując wnętrze w stylu industrialnym.
  • Szmaragd – uważany za najbardziej szlachetny odcień zieleni. Warto wprowadzić go do aranżacji w stylu klasycznym. Szczególnie w towarzystwie brązowych drewnianych mebli zaprezentuje się zjawiskowo. Wiele antyków ma detale w kolorze szmaragdowym.

Zielony stolik kawowy, pomocniczy i TV

Drobne meble i akcesoria pełnią ważną funkcję praktyczną oraz dekoracyjną. Zielony stolik można wykorzystywać w kilku rolach:

  • Zielony stolik kawowy – trudno sobie wyobrazić wygodną strefę wypoczynkową bez stolika. Na blacie można położyć czytaną książkę albo postawić filiżankę z aromatyczną kawą. Stolik, który oprócz blatu ma też dolną półkę, przyda się do przechowywania kolekcji czasopism.
  • Zielony stolik pomocniczy – sprawdzi się jako dodatkowy blat, gdy zjawią się liczni goście. Na co dzień zaś może wcielić się w rolę konsoli lub kwietnika. Nic też nie stoi na przeszkodzie, by praktyczny stolik wykorzystać na przykład podczas gry w szachy.
  • Zielony stolik TV – solidny mebel przeznaczony do eksponowania telewizora i zestawu kina domowego może być efektowną dekoracją. Jeśli w salonie królują meble białe, szare bądź brązowe, zieleń może być dobrym sposobem na ożywienie aranżacji.

Zielony stolik w różnych odsłonach

Jaki zielony stolik wybrać do aranżacji? Oto kilka wskazówek:

  • Styl nowoczesny – warto postawić na mocniejsze odcienie oraz lakierowane powierzchnie. Godne polecenia są zielone stoliki z tworzyw sztucznych, takich jak akryl czy polipropylen.
  • Styl industrialny – najlepiej sprawdzi się zielony stolik w odcieniu oliwkowym bądź lekko „złamanym”, z wyraźnymi przecierkami. Ciekawie prezentują się stoliki metalowe, świetnie współgrające z industrialnym wystrojem.
  • Styl klasyczny – właściwie każdy odcień zieleni doskonale sprawdzi się w aranżacji klasycznej. Stolik limonkowy to świetny wybór do aranżacji modern classic, z kolei oliwkowy czy szmaragdowy – do wnętrz z designem głęboko zakorzenionym w klasyce.
  • Styl prowansalski – zielony stolik wspaniale ożywia wnętrze skąpane w bieli. Warto zwrócić uwagę na odcienie pastelowe i miętowe.

Aranżacja wnętrz to niekończąca się przygoda i inspirująca gra. Uroczym pionkiem w tej rozgrywce jest zielony stolik, który można z powodzeniem wprowadzić zarówno do wystroju klasycznego, jak i nowoczesnego.