Żółta lampa

Żółta lampa

Podziel się

ZNAJDZIESZ NAS:
Więcej dowiesz się z naszego przewodnika

Żółta lampa-poradnik Westwing

Światło zawsze miało dla ludzi decydujące znaczenie. Pierwsze lampy ze świecami, oliwą służyły wiele lat, jednak korzystanie z nich wiązało się z ryzykiem pożaru. Edison, wynalazca żarówki elektrycznej, zapoczątkował historię lamp i ich designu. Architekci wnętrz prześcigają się w pomysłach, jak połączyć funkcjonalność oświetlenia z oryginalnym wyglądem lampy. Rozwiązaniem może być wybór odważnego, radosnego koloru. Żółta lampa to doskonały sposób na ożywienie wystroju wnętrza. Pozytywny kolor wprowadza do każdego wnętrza ciepło i pozytywną energię, przywodzącą na myśl słoneczne dni wakacyjne. Żółta lampa jako pomysł na urozmaicenie aranżacji mieszkania? Czemu nie!

Oświetlenie przestrzeni: kilka wskazówek

Odpowiednie oświetlenie jest ważnym punktem w aranżacji wnętrza i jego wybór powinien być dobrze zaplanowany. Miejsce, na które pada strumień światła, jego ostrość i rodzaj lampy to ważne punkty przemyślanych zakupów. Jasny pokój bez gry światła i cienia wydaje się nieco monotonny i mało klimatyczny. Dlatego warto zaaranżować przestrzeń w taki sposób, by znalazła się w niej zarówno wyspa światła, jak i mniej oświetlone strefy. Raz potrzebujemy mniej światła, raz więcej, dlatego dobrym rozwiązaniem jest zakup lampy z regulowaną ostrością światła.

Żółta lampa i jej rodzaje

Nie ma chyba materiału, z którego żółta lampa nie mogłaby być wykonana. Papier, metal, szkło, plastik, ceramika, każdy z nich wniesie światło do wnętrza. A jakie rodzaje żółtych lamp można najczęściej spotkać w sklepach?

  • Żółta lampa wisząca, lampy wiszące należą do pionierów oświetlenia wnętrz. Poza optycznym wrażeniem posiadają także wiele zalet odnoszących się do ich funkcjonalności. Jest ona w stanie oświetlić bardzo duże powierzchnie, posiada regulowaną wysokość, dzięki czemu można ją powiesić nad wysokim stołem i ustawić jasność i ostrość strumienia światła. Wisząca żółta lampa jest tak wyraźnym akcentem w aranżacji wnętrza, że może być jedynym elementem o tej barwie.
  • Żółta lampa na biurko ożywi każde miejsce pracy lub nauki. Szczególnie sprawdzi się w dziecięcym pokoju lub zakątku dla młodzieży, stanowiąc zabawny element pomieszczenia. Dobrze wykorzystać tu lampę LED, która jest energooszczędna i daje dużo światła, dzięki czemu nadaje się na oświetlenie przestrzeni przeznaczonej do nauki.
  • Żółta lampa stojąca, szykowna lampa w tej wersji nigdy nie wyjdzie z mody. Postawiona koło łóżka, sofy lub fotela, będzie zapewniać przyjemne, ciepłe światło podczas czytania gazety lub oglądania telewizji.

Żółta lampa w loftowym pomieszczeniu

Wysokie loftowe pomieszczenia potrzebują prostych, ale jednocześnie wyrazistych akcentów. Akcesoria takie jak żarówka na żółtym kablu to wersja uproszczona lampy, ale jakże oryginalna i funkcjonalna. Ta żółta lampa zapewnia sporo światła dużej przestrzeni, która jej potrzebuje.Loftowe lampy często wykonuje się także z metalu. Prosta, industrialna żółta lampa świetnie wpisze się w surową estetykę wnętrza.

Żółta lampa w jadalni

Stół jadalny powinien być dobrze oświetlony, by wydobywać estetykę podanych posiłków. Wisząca żółta lampa z regulowaną wysokością poradzi sobie z tym zadaniem doskonale. Do jadalni wprowadzi się jeszcze więcej pozytywnej energii, gdy do lampy zostaną dobrane inne kolorowe produkty i meble np. kolorowe krzesła czy obrus zdobiony oryginalnym wzorem.

Jak wprowadzić wspomnienia słonecznego urlopu do domu? Żółta lampa oświetlając Twój dom, nie pozwoli Ci zapomnieć o tych chwilach. Zainspiruj się z Westwing!