Żółte ramki na zdjęcia

Żółte ramki na zdjęcia

Podziel się

ZNAJDZIESZ NAS:
Więcej dowiesz się z naszego przewodnika

Żółte ramki na zdjęcia-poradnik Westwing

Żółty jest barwą pełną optymizmu, kojarzącą się z dobrą energią i radością życia. Tak jak słońce malowane przez dzieci, żółte dekoracje mają wpisany w siebie uśmiech. Jeśli aranżacja nieco się opatrzyła, warto ją doprawić takimi dodatkami! Świetnie sprawdzą się żółte ramki na zdjęcia. W takiej rozgrzewającej oprawie bliskie sercu fotografie zyskują niepowtarzalny urok. Warto jednak wiedzieć, w jakich wnętrzach oraz w towarzystwie których kolorów żółte ramki najlepiej się zaprezentują. Tylko umiejętne dodawanie detali i dekoracji gwarantuje bowiem aranżacyjny sukces. A żółty kolor szczególnie wymaga uwagi!

Proste i fantazyjne formy

Najpopularniejsze żółte ramki na zdjęcia to te o wymiarach 10×15 cm, w których świetnie możne eksponować standardowe fotografie. Łatwo jednak dobrać zarówno wysokość, jak i szerokość ramki do każdego zdjęcia. Co więcej, te praktyczne dekoracje lubią przyjmować bardziej fantazyjne formy:

Owal – czyli migdał (mandorla), znany z reprezentacyjnego malarstwa dawnych wieków. Żółte ramki na zdjęcia w takim wydaniu czarują soczystym kolorem, a przy okazji wprowadzają miękkie linie.

Multiramka – to zestaw ramek do zdjęć połączonych w lekką optycznie kompozycję. Świetnie nadają się do tworzenia własnych kolaży fotograficznych.

Bogato zdobione krawędzie – taki efekt dekoratorski uzyskuje się w modelach wykonywanych z żywicy syntetycznej. Żółte ramki na zdjęcia z tego materiału są ażurowe i wyjątkowo lekkie optycznie.

Żółte ramki na zdjęcia w aranżacji

Aranżacyjny sukces to wynik harmonijnego zestawienia barw i form. Kolor żółty uchodzi za trudny w urządzaniu wnętrz, jednak kilka praktycznych wskazówek pozwoli uniknąć stylistycznych wpadek. Żółte ramki na zdjęcia zawsze dobrze prezentują się na białym tle. Warto je zatem umieszczać na białych meblach zarówno w stylu modern, jak i prowansalskim, a także wieszać na białych ścianach. Żółta barwa nie boi się też drewna, dlatego klasyczna komoda to doskonałe miejsce na żółte ramki. Bardzo udany efekt aranżacyjny zapewnia duet żółcieni z szarością. W ten sposób projektanci lubią dodawać rumieńców wnętrzu minimalistycznemu. Soczyście żółte ramki na zdjęcia świetnie zagrają też w zestawieniu z radośnie zielonymi meblami i dodatkami.

Od stylu prowansalskiego do pop-artu

Formy i odcienie, jakimi czarują żółte ramki na zdjęcia, pozwalają wybrać się w interesującą podróż przez najpopularniejsze style wnętrzarskie:

Styl prowansalski – godne polecenia są pastelowe, żółte ramki na zdjęcia wykonane z drewna. Jeśli ich powierzchnia jest subtelnie postarzona, świetnie zagrają także w aranżacji shabby chic.

Styl nowoczesny – żółty jest jednym z popularnych kolorów we wnętrzach modern inspirowanych pop-artem.

Styl orientalny i japoński – wśród feerii orientalnych barw nie może zabraknąć żółcieni. W stylu japońskim zaś żółte ramki na zdjęcia wprowadzają kolor ognia, który znakomicie ożywia minimalistyczny wystrój utrzymany w barwach ziemi.

Styl skandynawski – żółty kolor detali doskonale wpisuje się w tło przepełnione bielą. Warto zwrócić uwagę na ramki na zdjęcia z geometrycznym dekorem.

Każde zdjęcie wymaga pięknej oprawy, by codziennie cieszyło oko i przywoływało dobre wspomnienia. Żółta ramka na fotografię to doskonały wybór do odegrania tej roli. Co więcej, taki detal przyprawi aranżację subtelną dawką energii i optymizmu.