Zszywacz

Zszywacz

Podziel się

ZNAJDZIESZ NAS:
Więcej dowiesz się z naszego przewodnika

Zszywacz-poradnik Westwing

W każdym zawodzie przydają się praktyczne narzędzia i akcesoria, które znacznie usprawniają pracę – takie jak zszywacz. Najpowszechniej używany jest model biurowy, który służy do wygodnego łączenia kartek papieru. Z kolei stolarze, mistrzowie tapicerowania i introligatorzy korzystają z bardziej zaawansowanych urządzeń. Zszywacze można podzielić na ręczne, pneumatyczne i elektryczne. Wybierając model do biura i gabinetu, warto postawić na solidne wykonanie, ciekawy design i wysokie walory praktyczne. Dzięki temu zyskuje się nie tylko niezawodnego pomocnika, lecz także intrygującą dekorację.

Zszywacze w różnych rolach

Zszywacze to narzędzia, które mają bardzo szerokie zastosowanie:

  • Zszywacz biurowy – jedno z najważniejszych akcesoriów zarówno w domowym gabinecie, jak i biurze. Służy do spinania dokumentów, a przez to pozwala zadbać o ład i porządek. Zszywacz działa w bardzo prosty sposób – jedno naciśnięcie i zszywki błyskawicznie spinają kartki. Składa się z ruchomego ramienia oraz stabilnej podstawy. Dociskane zszywki przebijają papier, a zaokrąglone wgłębienia zaginają je do środka.
  • Zszywacz ręczny – przenośne narzędzie, które w zależności od przeznaczenia może mieć zróżnicowaną konstrukcję. Zszywacz introligatorski umożliwia spinanie większej liczby kartek niż modele biurowe i przygotowywanie papierowych publikacji. Zszywacz tapicerski służy do łączenia obicia z konstrukcją, a stolarski do zszywania drewnianych listew.
  • Zszywacz elektryczny – działa na tej samej zasadzie co zszywacze ręczne, ale do pracy wykorzystuje zasilanie prądem. Bardziej rozbudowane akcesoria wykorzystują jednocześnie większą liczby zszywek, co znacznie przyspiesza pracę.

Praktyczny zszywacz biurowy

Praktyczne akcesoria biurowe umilają i usprawniają pracę, a także pozwalają utrzymać porządek. Trudno sobie wyobrazić wyposażenie biura bez niezawodnego zszywacza. W zależności od tego, jak duży plik kartek trzeba spiąć, należy wybrać model o odpowiedniej konstrukcji. Masywny zszywacz dobrze radzi sobie z grubszymi zszywkami. Zszywacz biurowy jest wyposażony w długą sprężynę, która stabilnie podtrzymuje dołączone do niego zszywki. W każdej chwili można je uzupełnić – wystarczy odtworzyć zszywacz i maksymalnie rozłożyć jego ramiona. Warto mieć w biurze także niewielki pojemnik na zszywki, tak by nigdzie się nie zagubiły. Godnym polecenia akcesorium jest również wyciągarka do zszywek, która pozwala błyskawicznie rozdzielić zszyte dokumenty.

Zszywacz w roli dekoracji

Spójnie dobrane akcesoria spełniają nie tylko ważne funkcje praktyczne, lecz służą również jako ciekawe dekoracje. Wybierając zszywacz do biura, warto więc zwrócić uwagę na:

  • Materiał – lśniący metal często pokryty jest lakierem w żywym kolorze. Metalowe zszywacze wyróżniają sie też bardzo solidną obudową, którą trudno zarysować. Równie ciekawie prezentują się zszywacze z wytrzymałych tworzyw sztucznych. Godne polecenia są modele z transparentnego plastiku, efektowne i lekkie optycznie.
  • Kolor – stonowany lub soczysty. Wybór zależy od upodobań oraz stylu aranżacyjnego.
  • Design – minimalistyczny zszywacz jest subtelnym, ale ciekawym akcentem dekoracyjnym. W sprzedaży dostępne są także produkty zdobione modnymi wzorami.

Zszywacz warto dopasować do innych akcesoriów biurowych, takich jak dziurkacz, holder, organizer czy myszka komputerowa. Warto kupić większy zestaw akcesoriów utrzymanych w podobnej stylistyce.

Stolarstwo, introligatorstwo, tapicerstwo, prace biurowe – zszywacz to praktyczne narzędzie, które usprawnia i umila pracę. Odpowiednio wyeksponowane na biurko może być przy okazji ciekawą dekoracją.