Żyrandol w stylu skandynawskim

Żyrandol w stylu skandynawskim

Podziel się

ZNAJDZIESZ NAS:
Więcej dowiesz się z naszego przewodnika

Żyrandol w stylu skandynawskim-poradnik Westwing

Żyrandol to dodatek do wnętrza, który może stanowić aranżacyjny klucz do sukcesu. Zapewnia on odpowiedni dostęp światła do pomieszczenia oraz może stworzyć w nim tajemniczą atmosferę. Coraz częściej projektanci tworzą żyrandole, które odpowiadają konkretnemu stylowi. Dzięki temu można sprawić, aby przedmiot ten był spójny z całą aranżacją pokoju. Hitem ostatnich czasów są żyrandole w stylu skandynawskim. Mają one niezwykle prosty i elegancki wygląd, dlatego też można je dopasować właściwie do każdego pomieszczenia. Styl skandynawski to połączenie minimalizmu i naturalnych elementów, co uwidacznia się także w przypadku oświetlenia. Podpowiadamy, dlaczego żyrandol w stylu skandynawskim to dodatek, który zadowoli gusta nawet najbardziej wymagających miłośników designu!

Żyrandol w stylu skandynawskim – kiedy kupić?

Żyrandol powinien być ostatnim elementem, który kupuje się podczas urządzania wnętrza. Ważne, aby dodatek ten był spójny z całą aranżacją, dlatego lepiej wprowadzić go do pomieszczenia, gdy znajdują się w nim już wszystkie elementy. Dzięki temu łatwiej będzie dobrać odpowiedni model. Żyrandole w stylu skandynawskim są minimalistyczne, lecz posiadają elementy na przykład drewniane lub metalowe, dlatego watro dobrać je do tych materiałów, które przeważają w mieszkaniu. Żyrandol zazwyczaj jest dopełnieniem wnętrza, lecz, decydując się na model o pokaźnych rozmiarach, wyjdzie on na pierwszy plan.

Żyrandol w stylu skandynawskim do kuchni

Żyrandol w stylu skandynawskim do kuchni powinien posiadać wysoką jakość. Kuchnia to pomieszczenie, w której często panuje wysoka temperatura, wilgoć i łatwo w niej o zabrudzenia. Dlatego też papierowe modele żyrandoli skandynawskich nie sprawdzą się w tym pomieszczeniu. Niezbyt dobrym pomysłem będzie także model składający się z wielu małych elementów. Łatwiejszym do czyszczenia jest żyrandol o prostej konstrukcji. Najlepiej, jeśli obudowa zrobiona jest ze szkła lub zabezpieczonego drewna. Dzięki temu jest funkcjonalna i będzie mogła posłużyć w kuchni przez długi czas.

Żyrandol w stylu skandynawskim do pokoju dziecka

Żyrandol w stylu skandynawskim jest dobrym rozwiązaniem w pokoju dziecięcym. Dzieciom szybko zmienia się gust i upodobania, dlatego aranżacja pokoju z czasem staje się dla nich nieaktualna. Dlatego też warto umieścić w ich pokojach żyrandol w stylu skandynawskim. Posiada on na tyle uniwersalny i ponadczasowy wygląd, że nawet po kilku latach i zmianie wystroju wnętrza, będzie on do niego pasował, a właścicielom pokoju nie znudzi się tak szybko, jak kolorowe modele.