Akcesoria do szaf

Akcesoria do szaf

Podziel się

ZNAJDZIESZ NAS:
Więcej dowiesz się z naszego przewodnika

Akcesoria do szaf-poradnik Westwing

Ma być piękna czy ma mieć bogate wnętrze? A po co wybierać? Może być piękna i mieć bogate wnętrze. Właściwie to już standard. W dzisiejszych czasach, mieć piękną, w tradycyjnym lub nowoczesnym stylu… szafę zaprojektowaną ergonomicznie i funkcjonalnie to żaden problem. Jest to możliwe dzięki niezwykle bogatemu wyborowi nie tylko frontów, ale i akcesoriów do wyposażenia wnętrza szaf. Zatem każdy, kto nad tym się głowił, może już spać spokojnie.

Dobre zagospodarowanie szafy lub garderoby wymaga całkiem sporych umiejętności i wyobraźni przestrzennej. Na szczęście dzięki pomysłowości projektantów i konstruktorów specjalizujących się w branży meblarskiej, nie trzeba wyważać otwartych drzwi – wystarczy skorzystać z proponowanych, niekiedy zaskakujących kreatywnością rozwiązań. Pomysłowo poukładane ubrania, buty i gadżety, wygodny dostęp do przechowywanych przedmiotów, zoptymalizowane wykorzystanie przestrzeni - wszystko to jest w zasięgu ręki nie tylko dzięki odpowiedniej konstrukcji szaf, ale również dzięki odpowiednio dobranym akcesoriom.

Akcesoria do szaf

Akcesoria do szaf to pojęcie niezwykle szerokie. Półki, półki wysuwane, drążki, kosze, kosze na bieliznę, stojaki, wieszaki podłużne i poprzeczne, wieszaki na spodnie, szuflady, szuflady pionowe, wszelkiego rodzaju uchwyty (na przykład na rurę od odkurzacza albo na żelazko), pantografy, a także dodatkowe części, takie jak maty, przegrody, pojemniki, amortyzatory, samodomykające się zawiasy, tace, szyny i tym podobne – to wszystko nosi miano akcesoriów do szaf. W każdym razie, optymalna organizacja przestrzeni oraz porządek w szafie to dziś bułka z masłem!

  • Półki to podstawowe wyposażenie każdej szafy. Nowoczesnym rozwiązaniem, stosowanym głównie w garderobach, są wysuwane półki na prowadnicach, posiadające uchwyt albo front jak w niskiej szufladzie, idealne do przechowywania koszul. Półki nie powinny być zbyt głębokie – praktyczniejsze jest układania ubrań obok siebie, be konieczności sięgania w głąb szafy.
  • Półki i stojaki na buty umożliwiają przechowywanie i łatwy dostęp do wielu par butów. Stojaki w formie prawideł ułatwiają także pielęgnację butów. Metalowe ażurowe półki doskonale sprawdzają się w szafach przedpokojowych oraz jako sposób na chowanie butów sezonowych.
  • Szuflad nikomu nie trzeba przedstawiać, natomiast już mniej oczywiste są szuflady pionowe, wyposażone w drążek do wieszania oraz przegrody – służą najczęściej do przechowywania krawatów, pasków lub biżuterii.
  • Kosze druciane są idealne do przechowywanie bielizny łazienkowej oraz kompletów pościeli, gdyż zapewniają dobrą cyrkulację powietrza. Dzięki temu ręczniki i poszewki przez długi czas pozostają świeże.
  • Wieszaki zaczepiane na drążkach to klasyczne akcesoria obecne wszędzie tam, gdzie przechowuje się koszule i marynarki. Natomiast mniej znane, a niezwykle praktyczne są wieszaki na paski i krawaty oraz wieszaki na spodnie.
  • Pantograf to nic innego jak ruchomy drążek z uchwytem, dzięki któremu można sięgać po ubrania wiszące na wieszakach w górnych częściach szafy. Niezwykle praktyczne urządzenie.
  • Uchwyt na rurę od odkurzacza i żelazko to remedium na brak miejsca do chowania tak potrzebnych w domu sprzętów – przytwierdzane do ścianki szafy nie zabierają miejsca i „unieruchamiają” przedmioty, które lubią spadać i wypadać.