Szukaj

Meble do biura

Sortuj
175 Produkty
Sortuj

Jak urządzić domowe biuro?

Urządzając biuro należy starać się oddzielić życie domowe od zawodowego. Jeśli wydaje Ci się, że trzeba mieć dodatkowy pokój, by zaaranżować domowe biuro, jesteś w błędzie! Fantastyczne, sprzyjające pracy i skupieniu miejsca można urządzić wykorzystując róg pokoju, kilkadziesiąt centymetrów wolnej ściany lub inne zakątki, o których zwykle się nie myśli. Zbyt piękne, aby mogło być prawdziwe? Pod produktami znajdziesz kilka wskazówek, jak wykorzystać meble do biura w niewielkim mieszkaniu.

Meble do biura to nie tylko krzesło i biurko

W biurze warto postawić na stylowe dodatki. Stworzą one odpowiednie środowisko, w którym skoncentrujesz się na zadaniach w komfortowym otoczeniu. W miejscu pracy najważniejsze są nie tylko eleganckie, ale i praktyczne dodatki. Klasyczny i zarazem ponadczasowy zegar ścienny pomoże Ci zapanować nad czasem.. Odpowiednio dobrany do wnętrza, może stać się centrum biurowej aranżacji. Zwłaszcza duże loftowe zegary ścienne, świetnie sprawdzą się w biurowych wnętrzach.

W wygodnym miejscu do pracy kluczowe jest odpowiednie oświetlenie. Lampki na biurko sprawdzą się doskonale i nie zajmą wiele miejsca, a lampy wiszące zapewnią równomierne oświetlenie całej przestrzeni biurowej. Jeżeli do pracy używasz wydzielonej części w większym pomieszczeniu, zdecyduj się na oświetlenie punktowe.

Jak zaaranżować biuro na małym metrażu?

  1. Kiedy miejsca jest niewiele, wolna ściana może stać się cennym atutem. Postaraj się wykorzystać wysokość ściany, nie jej długość. Wygodne, proste w montażu półki będą doskonale spełniać swoje funkcje i zapewnią Ci swobodę pracy. Dopasuj meble do biura do wyposażenia pokoju, by wszystko tworzyło stylistyczną całość.

  2. Jeśli chcesz popracować w sypialni, kup nieduży stoliczek, który będzie łączył funkcje toaletki i biurka. Ustaw go przy oknie, a po obu stronach zostanie miejsce na wysokie regały lub szafki.

  3. Schowaj wąski stół lub biurko za sofą w salonie – wydzielone w ten sposób miejsce będzie idealnym biurem domowym. Krzesło lub stołek, które można całkowicie wsunąć pod stolik, pomogą dobrze wykorzystać nawet niedużą przestrzeń.

  4. Wykorzystaj parawan, żaluzje lub zasłonę, by odgrodzić miejsce pracy od reszty pokoju. W salonie możesz też wykorzystać np. narożnik skandynawski do wydzielenia przestrzeni dziennej, a poza nią postawić biurko do pracy.

  5. Kłopotliwe miejsce pod schodami może stać się doskonałym biurem w domu, gdzie przejrzysz rachunki lub wypełnisz dokumenty. Wystarczy nieduże biurko i kilka półek.

  6. Nie przegap żadnego miejsca, które można dobrze wykorzystać. To dotyczy także korytarza! Jeśli korytarz w Twoim mieszkaniu nie jest bardzo wąski, możesz ustawić w nim biurko z krzesłem i cieszyć się urokami pracy w domu.

  7. Nawet nieduże meble do biura, czyli szafę lub komodę może zamienić w miejsce pracy, pod warunkiem, że uda Ci się znaleźć biurko i stołek, które zmieszczą się w środku. Po skończonej pracy możesz zamknąć drzwi szafy i nikt nie domyśli się, co kryje się wewnątrz! Wykorzystaj do tego mebel w ulubionym stylu pasującym do całego wnętrza, np. komodę.

  8. Nieduża szafka z drzwiczkami na zawiasach (otwierającymi się w dół) wisząca na ścianie bez problemu zastąpi stoliczek pod laptopa. Kiedy skończysz pracę, zamkniesz szafkę… i po sprawie!

  9. Nie zapomnij o praktycznych artykułach biurowych.Niezbędne będą organizery dokumentów na biurko, tablice na ścianę czy pudełka do przechowywania.

  Wiesz już, jak urządzić prawie niewidzialne biuro … a więc do roboty! Odkryj nasz szeroki asortyment mebli do biura na Westwing i kup swój ulubiony model!