Nowoczesna kuchnia z marmurową wyspą kuchenną

Oprócz salonu, kuchnia jest prawdopodobnie najważniejszym i najczęściej używanym pomieszczeniem w Twoim mieszkaniu. W związku z tym, często nazywa się ją sercem lub centralnym punktem domu. W kuchni spotykasz się z bliskimi, razem gotujecie, jecie i rozmawiacie o wydarzeniach minionego dnia. Ponieważ to tak ważne pomieszczenie, kuchnia powinna być pięknie zaprojektowana i funkcjonalnie wyposażona. Kochasz trendy i chcesz urządzić swoją kuchnię w nowoczesny sposób? Mamy dla Ciebie najlepsze wskazówki jak ma wyglądać piękna nowoczesna kuchnia.

Musisz to mieć: nowoczesna wyspa kuchenna

Co jest podstawą w nowoczesnej kuchni? Wyspa kuchenna jest marzeniem wielu osób, ponieważ zapewnia miejsce do gotowania i krojenia warzyw. Będzie funkcjonalna i ułatwi codzienną pracę w kuchni. Wiele modeli oferuje dodatkowe szuflady i dolne szafki, które dadzą Ci też dodatkową przestrzeń do przechowywania. 

Wskazówka: Wyspa kuchenna może być również używana jako bufet śniadaniowy! Dodaj do niej pasujące stołki barowe, a będzie dodatkowym miejscem do jedzenia.

Nowoczesna kuchnia: jakie materiały wybrać

Materiały, z których wykonane są szafki i blaty w nowoczesnej kuchni, mają decydujące znaczenie dla aranżacji. Fronty na wysoki połysk, szkło i stal nierdzewna to materiały typowe w nowoczesnej kuchni. Każdy, kto uważa, że stal nierdzewna nadaje się tylko do zimnych, restauracyjnych kuchni, jest w błędzie! Prawidłowo użyta i połączona z innymi materiałami, stal nierdzewna może prezentować się niezwykle elegancko. 

Również materiały takie jak kamień, drewno i łupek są często wykorzystywane. Dzięki użyciu wysokiej jakości materiałów, nowoczesna kuchnia nie tylko wygląda modnie, ale również cechuje ją wysoka jakość. Te naturalne materiały dodają nowoczesnemu wnętrzu odrobiny ciepła i przytulności. 

Decydujące znaczenie mają również użyte we wnętrzu kolory. Szarość, czerń, brąz i antracyt to eleganckie barwy, które doskonale pasują do kuchni w stylu modern! 

Mix stylów w nowoczesnej kuchni

Nowoczesne kuchnie świetnie łączą się z różnymi stylami aranżacji wnętrz. Ponieważ kuchnia w takim stylu nie ma zdefiniowanego, narzucającego się charakteru, można śmiało udekorować ją pięknymi akcesoriami w stylu glamour czy industrialnym. 

Miedziane garnki i patelnie nadadzą Twojej nowoczesnej kuchni klimatu vintage. A może masz ochotę na odrobinę stylu country? Umieść w kuchni drewniane taborety. Możesz też wprowadzić kilka modnych elementów i pięknych gadżetów. Jeśli chcesz, aby Twoja nowoczesna kuchnia stała się bardziej oryginalna, masz naprawdę wiele możliwości. 

Kuchnia w stylu modern: zabawa z oświetleniem 

Dlaczego oświetlenie odgrywa tak ważną rolę w nowoczesnych kuchniach? Zebraliśmy dla Ciebie najważniejsze fakty. 

 1. Fakt

  Dzięki odpowiedniemu oświetleniu możesz wspaniale wyeksponować półki, komodę czy wyspę do gotowania. 

 2. Fakt

  Oczywiście żadna kuchnia w stylu modern nie może się obejść bez oświetlenia LED! Tworzy ono prawdziwą atrakcję wizualną i umożliwia wykorzystanie światła w wielu kolorach. 

 3. Fakt

  Dodatkowe oświetlenie, takie jak lampy punktowe nad blatem roboczym, sprawia, że kuchnia w stylu modern staje się bardzo funkcjonalna. 

 4. Fakt

  Nowoczesne kuchnie charakteryzują się tym, że ich oświetlenie jest raczej minimalistyczne. Wybierz lampy kuchenne o gładkich powierzchniach i prostej konstrukcji. Takie modele szczególnie dobrze pasują do nowoczesnego stylu aranżacji wnętrz. 

Nowoczesna kuchnia powinna być nie tylko funkcjonalna, ale także przytulna. Szybko nabierze domowego charakteru dzięki wygodnej ławce, zdjęciom bliskich, zabawnym akcesoriom kuchennym lub ozdobie z pchlego targu.