Dostęp do najlepszych marek do 70% taniej

Dostęp do najlepszych marek do 70% taniej

Salon z aksamitną sofą i kolorowymi dodatkami w stylu lat 70

Styl lat 70. powrócił! Nie chodzi tu jednak o plusz, kicz i zespół ABBA, ale raczej o ponadczasowy szyk, który na nowo rozgościł się w naszych wnętrzach. Dzięki stylowej kolorystyce i urokowi retro, zdobył etykietkę tego, który nigdy się nie starzeje i pozostaje wiecznie młody. Meble, lampy, dekoracje i tkaniny zachwycają nas jasnymi kolorami i dzikimi wzorami, zapewniając wnętrzu niezwykły klimat. To wiemy na pewno – styl lat 70. jest obecnie modny jak nigdy dotąd! W naszym przewodniku pokażemy Ci, jak zaaranżować przyciągające wzrok wnętrze, o którym nie da się zapomnieć. Zatem na co czekamy? Zabieramy Cię w podróż do przeszłości – barwnej, dzikiej i kultowej! 

Co wyróżniało lata 70.?

Ci, którzy żyli w latach 70., doskonale wiedzą, jak barwna i żywiołowa była to dekada. Dla wszystkich pozostałych, którzy tę epokę znają tylko z opowiadań, przygotowaliśmy małą ściągę, w której tłumaczymy wszystkie najważniejsze inspiracje królujące w latach 70. 

Mieszkanie w stylu lat 70. przyciąga uwagę wszystkich – jest w nim tyle do odkrycia! Po pierwsze, uwagę przyciąga kolorystyka – rządzą tu pomarańczowy, ochra, błękit, zieleń i fiolet. W zasadzie każdy kolor jest mile widziany! Innym charakterystycznym elementem dla wnętrza z tamtego okresu są futurystyczne meble i lampy. Kojarzą się z przełomowymi wydarzeniami epoki, które inspirowały ówczesnych projektantów – takimi jak lądowanie na Księżycu.

Oprócz komód i kredensów z ciemnego, gładkiego drewna, pozostałe meble, lampy i akcesoria często wykonane były z tworzywa sztucznego. Plastikowe meble cieszyły się popularnością nie tylko ze względu na swoje jaskrawe kolory. Ich główną zaletą była lekkość i niekonwencjonalny kształt. Legendarne krzesło Panton do dziś pozostaje prawdziwym klasykiem wzornictwa! Doskonale reprezentuje popkulturę, która szturmem wkroczyła do wnętrz z lat 70.

Poza tworzywami sztucznymi, również tekstylia były kluczowym elementem wystroju mieszkań. Żadna aranżacja nie mogła obejść się bez kultowego dywanu Flokati. Wokół niego chętnie stawiano krzesła obrotowe i masywne kanapy wypoczynkowe. Wisienka na torcie? Lampa lava! 

Wskazówka: Jeśli chcesz poczuć się jak w salonie z lat 70., poznaj meble wypoczynkowe Togo Ligne Roset. Klasyczny projekt inspiruje miłośników niezwykłego stylu życia z tamtych lat już od 1974 roku! 

Dzika mieszanka wzorów

Aranżacja wnętrz w stylu lat 70. nie opiera się wyłącznie na kolorach. Barwy łączą się z dzikimi wzorami i razem stają się prawdziwym magnesem, który przyciąga wzrok w każdym pomieszczeniu! Szczególnie popularne wówczas były odważne tapety w jasnych kolorach, pełne psychodelicznych motywów i kształtów. Nawet w łazience nawiązywano do ruchu dzieci kwiatów! Każdy, kto marzy o aranżacji w stylu lat 70., musi nastawić się na to, że jego wnętrze będzie bardzo ekstrawaganckie.

Nasza rada: Aby Twoje wnętrze wyglądało nowocześnie, polecamy połączenie nieujarzmionych wzorów z akcentami w prostych kolorach. Stworzy to ekscytujący kontrast, który przeniesie ówczesny styl do teraźniejszości. 


Kolor jest punktem, w którym nasz mózg spotyka się ze wszechświatem. To dlatego jest tak ważnym środkiem wyrazu dla prawdziwych malarzy.

Paul Cézanne

Liczy się kolor!

W tym sezonie niezwykle modny stał się color blocking, jednak warto pamiętać, że łączenie różnych kontrastujących kolorów pochodzi właśnie z lat 70. Im bardziej wyraziste zestawienia barw tym lepiej! W stylu lat 70. trudno znaleźć prostotę i delikatne barwy. Zamiast tego królują w nich kolory, takie jak pomarańczowy, fioletowy, czerwony, musztardowy, brązowy lub petrol. Najwyżej punktowana była jednak tapeta z psychodelicznym wzorem. Wzornictwo nawiązywało wówczas do ruchu hipisów poprzez użycie optymistycznych odcieni i odrzucenie wszystkiego, co opresyjne lub burżuazyjne. Mieszkanie stało się pierwszoplanowym bohaterem i musiało być kolorowe w każdym calu – tak jak jego właściciel! 

Podstawy stylu lat 70.

Meble, oświetlenie, dekoracje i tekstylia w stylu lat 70. są modne jak nigdy dotąd! Przedstawiamy nasze ulubione elementy stylu tej barwnej, szalonej epoki. Wszystkie do znalezienia na WestwingNow! 

Top 5 stylu lat 70.

 1. Jaskrawe kolory

  Wnętrze w stylu lat 70. nie może zabraknąć odważnej kolorystyki. Naszym ulubionym kolorem jest pomarańczowy, kojarzący się z ruchem dzieci kwiatów.

 2. Wzorzyste tapety

  Kolorowe tapety w stylu lat 70. tworzy marka Little Greene. Na przykład model Lavaliers oczarował nas swoim retro urokiem!

 3. Meble z tworzyw sztucznych

  Od obrotowego krzesła po abażur lampy – projekty z tworzyw sztucznych znajdują się wśród ulubieńców lat 70.

 4. Lampy w stylistyce kosmicznej

  Modele przypominające swą formą UFO są charakterystyczne dla stylu lat 70. Wyglądają jak małe dzieła sztuki!

 5. Kwiatowe motywy

  Rozkwitają na tapetach, tekstyliach i dekoracjach i doskonale nawiązują do idei flower power! Kwiaty to podstawowy element wnętrza w stylu lat 70.

Czy zaraziliśmy Cię gorączką lat 70.? Na WestwingNow znajdziesz inspirujące produkty, które doskonale odnajdą się w Twoim wnętrzu.