Dostęp do najlepszych marek do 70% taniej

Dostęp do najlepszych marek do 70% taniej

Salon w neutralnych kolorach i z minimalistycznymi dekoracjami

Obecnie styl minimalistyczny fascynuje wielu miłośników wnętrz. Nic dziwnego! Minimalistyczne meble – wbrew pozorom – należą do najciekawszych i najbardziej ponadczasowych. Nie tylko we wnętrzach minimalizm zyskuje na popularności! Minimalizm króluje również w modzie – subtelność i eleganckie niedomówienie są absolutnie na topie. Pozycja minimalistycznego designu rośnie coraz bardziej. Co sprawia, że ten styl jest tak wyjątkowy? Nasi eksperci spróbują odpowiedzieć na to pytanie! To nie wszystko, udzielą Ci również kilku wskazówek dotyczących aranżacji Twoich czterech ścian. 

Minimalizm w aranżacji Twojego wnętrza

Różowe tapety z motywem krokodyla, ekscentryczne poduszki i mnóstwo dekoracji? W minimalistycznym wnętrzu raczej nie znajdą miejsca. To spokojniejszy i bardziej dojrzały styl aranżacji.

Na urządzenie domu w minimalistycznym stylu nie potrzeba wiele czasu. Wręcz przeciwnie! Minimalizm w domu to nie tylko sposób aranżacji wnętrz, ale także podejście do życia. Szczególnie, gdy nasze codzienne życie pełne jest stresu, marzymy o tym, żeby schronić się w domu, który jest wygodny, nowoczesny i uporządkowany. Koniec z magazynowaniem rzeczy, których nikt i tak nie potrzebuje. Tutaj wszystko ma swoje miejsce. Nie traktuj jednak minimalizmu zbyt dosłownie – oczywiście, możesz pozbyć się ze swojego wnętrza wszystkich mebli i dekoracji, ale oznaczałoby to również utratę dobrego samopoczucia. Sztuka minimalizmu nie polega więc na tym, by posiadać bardzo mało, ale by wybrać właściwe rzeczy. Aby Twój salon lub sypialnia nie wyglądały zbyt ponuro lub zbyt pusto, warto polegać na harmonijnej współpracy geometrycznych linii, dyskretnych kolorów i funkcjonalnego wyposażenia. 

Dekoracje w stylu minimalistycznym

Podstawy minimalistycznej aranżacji

 1. Ponadczasowe materiały

  Postaw na wysoką jakość wykonania. Dzięki zastosowaniu konkretnych tkanin nadasz minimalistycznemu wnętrzu głębię, elegancję i ponadczasowy styl. Wybierz naturalne materiały, takie jak bawełna czy len. Uzupełnij je kaszmirem i jedwabiem.

 2. Prostota projektowania

  Klasyczny język wzornictwa jest bazą dla minimalizmu. Ten styl opiera się na ponadczasowości w projektowaniu wnętrz. Zaufaj meblom, które są ponad trendami i będą towarzyszyć Ci przez długi czas. Ponadczasowość nie oznacza przewidywalności ani nudy – a raczej to, że cenisz coś, co nie wychodzi z mody. Skupiamy się na ponadczasowości i prostocie!

 3. Dekoracje z charakterem

  Dekoracje? Oczywiście! Ale nie za dużo. W tym stylu mniej oznacza więcej! Pamiętaj, że w przypadku minimalizmu konieczna jest ścisła selekcja ozdób. Zamiast szaleć z dekoracjami, użyj wybranych ozdób z charakterem i wymieniaj je co jakiś czas.

 4. Jasne kolory

  Mamy dobrą wiadomość dla wszystkich wybrednych miłośników wnętrz: paleta barw w stylu minimalistycznym składa się nie tylko z odcieni szarości, czerni i bieli. Jeśli lubisz kolory, możesz również wybrać jeden wyraźny akcent, który doskonale wybrzmi na neutralnym tle. Ponieważ elegancja i minimalizm są ze sobą powiązane, możesz zdecydować się także na inną wersję tego stylu, w której paleta kolorów opiera się na subtelnych odcieniach szarości, karmelu i beżu.

Efekt minimalistycznego wnętrza

Nie należy lekceważyć efektu, jaki może wywołać minimalizm! Ten styl urzeka swoją atmosferą, jednocześnie subtelną i tajemniczą, powściągliwą i optymistyczną. Równowaga pomiędzy elegancką prostotą i wyrafinowanymi akcentami jest kluczem do tego stylu! Uwierz, że minimalizm jest piękny! 

Minimalistyczna kuchnia: liczy się funkcja

Styl minimalistyczny w kuchni sprowadza się przede wszystkim do prostego wzornictwa i dużej ilości miejsca do gotowania i pieczenia. To pomieszczenie powinno być zawsze funkcjonalne i praktyczne – wtedy sprzyja wyczarowywaniu najsmaczniejszych potraw! Dzięki filozofii minimalizmu, która skupia się na geometrycznych kształtach, nowoczesnych materiałach i zredukowanej bazie kolorów, możesz szybko nadać swojej kuchni nowy wygląd. Skoncentruj się na tym, co najważniejsze i na pierwszym miejscu postaw na funkcjonalność! Gładkie, pozbawione wzorów powierzchnie w połączeniu z prostym wzornictwem i małą ilością dekoracji zagwarantują wnętrzu wrażenie przestrzenności i świeżości. 

Minimalistyczny salon: centrum domu

Proste meble i monochromatyczna paleta barw sprawiają, że salon jest centralnym, najbardziej charakterystycznym punktem Twojego domu. Jego podstawą są białe ściany i niewielka ilość dekoracji. Jeśli brzmi to dla Ciebie zbyt rewolucyjnie, możesz złagodzić wnętrze barwą: wybierz kolory ziemi lub chłodny róż. Barwne akcenty mogą znaleźć się na przykład na poduszkach dekoracyjnych, które dodadzą Twojemu salonowi szyku. Proste, geometryczne linie są motywem przewodnim minimalistycznego salonu. Styl minimalistyczny nie wymaga dekoracji i ozdób. Zamiast nich, fani minimalizmu stawiają na błyszczący chrom i smukłe meble, które sprawiają, że pomieszczenie wydaje się większe. 

Twoje minimalistyczne wnętrze

Jeśli chcesz zmienić Twój dom w minimalistyczną oazę dobrego samopoczucia, wszystko, czego potrzebujesz, znajdziesz w WestwingNow. Oświetlenie, siedziska, poduszki dekoracyjne, półki ścienne – mamy wszystko, o czym marzysz! Poświęć chwilę, żeby przejrzeć naszą ekskluzywną selekcję i wybierz najpiękniejsze produkty, które dodadzą Twojemu wnętrzu minimalistycznego stylu