Zarejestruj sie i otrzymaj voucher 50 zł!
Inspiracje na aranżację obrazów w przedpokoju

Twój dom może być inspirujący już od progu! Przedpokój to wspaniałe miejsce na stworzenie galerii ściennej z plakatów, ulubionych zdjęć a nawet obrazów. Możesz zaaranżować je pojedynczo lub stworzyć kompozycję wielu. Odkryj nasze wskazówki, jak zaaranżować obrazki w przedpokoju w różnych stylach. Wyraź Twoją kreatywność i odmień ściany Twojego przedpokoju.

Galeria ścienna w przedpokoju

Plakaty, obrazy na półtnie, fotografie czy małe obrazki odmienią ściany w przedpokoju i wniosą do niego artystyczny element. Gdzie i jak je zawiesić? Jaki motyw obrazków wybrać? Oto kilka naszych podpowiedzi.

 • Obrazki zawieszone nad komodą lub szafką na buty to jedno z najchętniej wybieranych rozwiązań.
 • Duży obraz na półtnie postawiony na konsoli i oparty o ścianę wniesie do wnętrza nonszalancji i artystycznej atmosfery.
 • Symetryczna galeria fotografii (o tych samych rozmiarach) na ścianie, gdzie nie stoją meble stworzy elegancki i klasyczne wrażenie.

Jak wybrać motyw zdjęć i dekoracje do przedpokoju?

Zdecyduj, które motywy są Ci szczególnie bliskie. Jesteś miłośnikiem przyrody, lat dwudziestych, a może impresjonizmu? Swoje wizje dopasuj do obecnego klimatu wnętrza. Czarno-białe fotografie sprawdzą się zarówno do minimalistycznych jak i loftowych wnętrz. Motywy roślinne odnają się w rustykalnym przedpokoju. A abstrakcja w nowoczesnych i artystyczych wnętrzach.

Zastanów się, w otoczeniu jakich kolorów czujesz się dobrze. Jeśli mocne barwy dodają Ci energii i optymizu, postaw na pełną ekspresji palatę kolorów. Lepiej odnajdujesz się w spokojnej kolorystyce? Wybierz kolory ziemi, ponadczasową czerń i biel lub minimalistyczne grafiki.

Obrazki do przedpokoju do klasycznego wnętrza

Obrazki do przedpokoju pełnego kolorów

Aranżacja obrazków na ścianie w przedpokoju

 1. Wybierz motyw przewodni

  Określ, w jakim stylu ma być nowa galeria ścienne w Twoim przedpokoju. Czy mają to być Twoje ulubione fotografie z wakacji? Kolorowe plakaty? Małe obrazki? W jakiej palecie barw chcesz, aby była zachowana?
 2. Sprawdź, ile miejsca na ścianie masz do zagospodarowania

  Wymierz powierzchnię ściany, na której chcesz zawiesić obrazki. Taśmą malarską odtwórz ją na podłodze i stwórz na niej próbną kompozycję.
 3. Próbna aranżacja na ścianie

  Z papieru wytnij prostokąty lub kwadraty w rozmiarze obrazków, które chcesz zawiesić i taśmą malarską przyklej je na ścianie. W ten sposób łatwiej będzie Ci wyobrazić sonie efekt końcowy i wbić gwoździe.
 4. Zamontuj obrazkiŚmiało posłuż się pomocami, ołówkie zaznacz na ścienie, gdzie powinny zostać wbite gwoździe.

Wskazówka: wolisz gotowy pomysł na obrazki w przedpokoju? Postaw na komplet plakatów lub obrazków! Unikniejsz samodzielnego tworzenia kompozyji kolorów i rozmiarów, a efekt będzie piękny!

Inspiracje na aranżacje obrazów w przedpokoju

Obazy w przedpokoju nie zawsze muszą wisieć na ścianie. Jeśli lubisz artystyczny nastrój lub chętnie zmieniasz aranżacje, umieść obraz na komodzie oparty o ścianę. Możesz też postawić na podłodze dwa obrazy różnej wielkości. Wprowadzą nastrój inspirowany pracownią malarską.

Większy rozmiar obrazu lub mocny akcent kolorystyczny już sam w sobie będzie przyciągał uwagę. W tym przypadku z powodzeniem zastąpi galerię mniejszych obrazków.


Ściana w przedpokoju to idealne miejsce na inspirujące plakaty i zdjęcia. Dopełnią nastroju Twoich wnętrz, przywitają gości, a Ciebie wprawią w dobry humor po powrocie do domu. Obrazki do przedpokoju to też świetny pomysł na ekspresową metamorfozę wnętrza. Daj się zainspirować naszym pomysłom i stworz piękną ścianę w Twoim przedpokoju!