Ściany w pokoju dziecięcym z pastelowymi dekoracjami

Marzenie każdego dziecka: indywidualnie zaprojektowany pokój, w którym niczego nie brakuje! Oprócz dopasowanych mebli, główną rolę odgrywają ściany w pokoju dziecięcym i ich dekoracja. Zaangażuj swoje dzieci w ten proces! Zarówno małe, jak i starsze dzieci, na pewno chętnie pomogą Ci z malowaniem i dekorowaniem ścian. Niech Westwing zainspiruje Cię do prostych, ale efektownych zmian! 

Naklejki ścienne do dekoracji pokoju dziecięcego 

Naklejki ścienne to doskonały sposób na uatrakcyjnienie ścian w pokoju dziecięcym. Dzięki tym elementom dekoracyjnym można łatwo wyczarować na ścianie różne motywy. Naklejki ścienne w pokojach dziecięcych są idealne do podkreślenia charakteru pokoju. Dzięki nim ulubione postacie Twojego dziecka, takie jak piraci, superbohaterowie czy księżniczki, mogą łatwo zawitać w pokoju dziecięcym.

Wybierz ulubiony motyw swojego dziecka. Pamiętaj, że pokój dziewczynki śmiało można udekorować na przykład motywami samochodów. Nie kieruj się stereotypami! Największą zaletą naklejek ściennych w pokoju dziecięcym jest to, że w razie potrzeby można je łatwo usunąć ze ścian. Tak więc design ściany w pokoju dziecięcym można zawsze łatwo zmienić, jeśli jego mieszkańcy rozwiną nowe zainteresowania.

Mała wskazówka: Upewnij się, że naklejki ścienne nie są zasłaniane przez meble. 

Dziecko na pokładzie 

Naklejka ścienna w pokoju dziecka podkreśla styl tego pomieszczenia. Pamiętaj, żeby wybierać motywy, które sprawią, że dziecko będzie czuło się bezpiecznie i dobrze. 

Dzieci w pokoju dziecięcym z dekoracjami w odcieniach niebieskiego

Tapety: łatwa aranżacja ścian w pokoju dziecięcym 

Tapeta w pokoju dziecięcym powinna być kolorowa i dynamiczna. Dobrym pomysłem jest pokrycie jednej lub dwóch ścian pokoju dziecięcego zabawnymi i pięknymi tapetami. Ilość wzorów, kolorów i figur jest dużo większa niż w przypadku naklejek ściennych. 

  • Zamień całą ścianę w pokoju dziecięcym w niebieskie i żywe akwarium!
  • A może Twoje dziecko lubi egzotyczne zwierzęta, takie jak lwy i pantery? Użyj tapety z motywem dżungli! 
  • Nawet klasyczne gospodarstwo z krowami, świniami i końmi może ozdobić ściany w pokoju dziecięcym.
  • A może Twoje dzieci mają ulubioną książkę? Dzięki tapetom ulubieni bohaterowie z książek czy filmów mogą ożyć!
  • Oczywiście istnieją również bardziej klasyczne motywy, na przykład motyle lub małe, kolorowe balony unoszące się na niebieskim tle. 

Nie chcesz tapetować wszystkich ścian? To dobry wybór, szczególnie w małych pomieszczeniach! Dzięki wytapetowaniu tylko jednej lub dwóch ścian, niewielki pokój nie jest przeciążony, ale jednocześnie zyskuje indywidualny charakter. 

Tablice w pokoju dziecięcym 

Doskonałym sposobem, żeby wyzwolić w Twoich dzieciach kreatywność, jest kupienie do pokoju tablicy magnetycznej. Małe dzieci mogą umieścić na niej różne karteczki i obrazy. Jeśli dzieciaki uczęszczają już do szkoły, mogą przypiąć do niej ważne notatki, świadectwa i zdjęcia. Tablice magnetyczne są doskonałym elementem dekoracyjnym w pokojach dziecięcych, ponieważ są niedrogie i łatwe w montażu. 

Inną możliwością jest tablica korkowa. Służy temu samemu celowi, co ściana magnetyczna. Różni się tylko tym, że do przypinania notatek używa się szpilek – dlatego polecana jest tylko dla starszych dzieci. Takich, które chodzą już do szkoły i potrafią obchodzić się z ostrymi przedmiotami. Tablice korkowe są doskonałym elementem zdobiącym ściany w pokojach dziecięcych. 

Istnieją również farby magnetyczne, które umożliwią dzieciom kreatywne działanie bezpośrednio na ścianie. Wystarczy pomalować ścianę specjalną farbą – i gotowe! Dzieci mogą pisać po niej bezpośrednio kredą, a także łatwo usuwać swoje dzieła.   

Inne możliwości dekoracji ścian 

Nie tylko tapety czy naklejki ścienne mogą ozdobić ściany. W przypadku pokoju dziecięcego opcji jest dużo więcej! Na przykład kolorowy zegar jest zarówno praktyczny, jak i piękny! Ponadto na ścianach można powiesić wiele wspaniałych obrazków. Powinny się na nich znaleźć nie tylko znane komiksowe postacie czy zabawne zwierzęta, ale i dzieła Twoje i Twojego dziecka. Kolorowe półki ścienne to również przedmioty dekoracyjne na ścianę. Można je wypełnić kolorowymi pudłami i przytulankami. 

Dodaj osobisty akcent na ścianę w pokoju dziecięcym. Czy to naklejki z inicjałami Twojego dziecka, czy też ulubione pocztówki z wakacji – nie ma żadnych ograniczeń dla Twojej wyobraźni.  Zdjęcia z członkami rodziny i przyjaciółmi mogą również ozdobić pokój malucha. Podczas urządzania pokoju dziecięcego możesz śmiało puścić wodze fantazji. 

Odpowiednie kolory do pokoju dziecięcego 

Jeśli chcesz pomalować pokój dziecięcy, upewnij się, że wybrane kolory pasują do dekoracji pokoju. Ale to nie wszystko – należy również wziąć pod uwagę wpływ barw na samopoczucie! Kolory takie jak czerwony, pomarańczowy, żółty i zielony mogą być zbyt ostre dla dziecięcej aranżacji. W pokojach, w których dzieci powinny odpoczywać i ładować baterie, pomóc mogą kojące kolory. Wybieraj pastelowe, spokojne tony. 

Dekoracja ścian w pokoju dziecięcym to świetna zabawa dla młodych i starszych! Zaproś do pracy swoje dziecko, a gwarantujemy, że spędzicie razem miły dzień, którego nigdy nie zapomnisz. Pokój Twojego dziecka będzie Ci zawsze o nim przypominał!