Róznokolorowe bombki choinkowe na tle w odcieniach różu

Coraz bliżej święta, coraz bliżej święta! Jednym z naszych ulubionych przygotowań do sezonu świątecznego jest strojenie choinki! Choć na przestrzeni lat zmieniała się styl ozdób choinkowych, to jednak bombki choinkowe nawet dzisiaj zdobią większość świątecznych drzewek w zestawieniu z innymi elementami dekoracyjnymi. Ozdoby choinkowe, podobnie jak inne elementy dekoracyjne, są wyrazem indywidualności i odwzorowaniem osobowości. Jednocześnie sprawiają, że każda choinka wygląda niepowtarzalnie. Nasi eksperci od aranżacji wnętrz przygotowali zestawienie szczególnie popularnych w tym sezonie bombek. Podpowiadamy również, gdzie kupisz najpiękniejsze ozdoby choinkowe. Życzymy przyjemnej lektury i miłego dekorowania choinki!

Bombki choinkowe: najczęściej zadawane pytania

Aby poznać historię szklanych bombek choinkowych, przenieśmy się do połowy XIX wieku. Wówczas, pracownicy domowi, głównie w Turyngii, zaczęli produkcję szklanych ozdób, aby poprawić swoją sytuację finansową. Stopniowo dekoracje te przerodziły się w popularne ozdoby choinkowe. Bombki zaczęły zyskiwać popularność na całym świecie. Wieszano je na choince w towarzystwie jabłek, orzechów, cukierków i pierników korzennych.
Zwyczaj ten ma swoje korzenie w XIX-wiecznych Niemcach. Wówczas dekorowanie choinki stanowiło o dobrobycie i rozpowszechniło się na całym świecie. Zanim powstały komercyjne ozdoby choinkowe, takie jak bombki choinkowe, choinki były przystrajane własnoręcznie wykonanymi dekoracjami. Pod koniec XIX wieku do Stanów Zjednoczonych trafiły pierwsze bombki choinkowe. To doprowadziło do stałego wzrostu popytu na estetycznie wykonane szklane bombki. Szkło dekoracyjne z Niemiec zyskało sławę na arenie międzynarodowej i szybko stało się pożądanym towarem eksportowym, podobnie jak drewniane dekoracje choinkowe.
Bombki choinkowe, jakie znamy dzisiaj, poprzedzało wiele różnorodnych form i kształtów. Chemik Justus von Liebig, któremu w 1870 r. udało się powlec szkło, miał decydujący wpływ na ich obecny kształt. Zastosowanie roztworu srebra, któremu następnie nadaje się połysk, to podstawa typowego błysku klasycznych bombek choinkowych. Lustrzane odbicie na bombkach choinkowych sprawia, że świąteczny blask lampek choinkowych jest jeszcze piękniejszy.

Bombki choinkowe w różnej kolorystyce

Stos różnokolorowych bombek choinkowych

Wybór bombek choinkowych jest naprawdę duży. Te ozdoby mogą być wykonane ze szkła, plastiku, a nawet czekolady. Występują w różnej kolorystyce – od jasnych barw i śnieżną biel, przez klasyczną czerwień, aż po szlachetne srebro i złoto. Bombki choinkowe to niezbędny element dekoracyjny, który stanowi o przytulnej atmosferze świąt. Niezależnie, czy umieścisz je na choince, czy na wieńcach przy drzwiach wejściowych, bombki choinkowe zapewnią błyszczący efekt końcowy. Westwing zebrał dla ciebie najpiękniejsze pomysły na ozdoby choinkowe. Mamy coś, co przypadnie do gustu zarówno miłośnikom nostalgii, minimalistom oraz entuzjastom najnowszych trendów i osobom uwielbiającym różnorodność.

Niepowtarzalne bombki choinkowe

Wysokiej jakości bombki choinkowe są produkowane w tradycyjny sposób i ręcznie wydmuchiwane. Pod względem materiału, formy i designu spełniają wymagania nawet najbardziej oczekujących osób. Możliwości projektowania ozdób choinkowych są nieskończone!

Różowe bombki ze złotymi napisami spakowane w pudełku

Poza klasycznymi szklanymi bombkami, ważną rolę odgrywają także bombki świąteczne wykonane z tworzywa sztucznego, porcelany, drewna, a nawet tekstyliów. Rośliny, błyszczące ozdoby choinkowe, wstążki dekoracyjne i inne tkaniny to popularne materiały do tworzenia indywidualnych dekoracji świątecznych.

Zamierzasz udekorować choinkę zgodnie z tradycją rodzinną przekazywaną z pokolenia na pokolenie? A może wolisz iść z duchem czasu i rok po roku wdrażać nowe motywy dekoracyjne? Niezależnie, które rozwiązanie wybierzesz, ozdoby choinkowe z pewnością sprawią, że Twój dom nabierze przytulnej atmosfery. Dzięki odpowiednio dobranym bombkom choinkowym i pozostałej dekoracji świątecznej, będziesz mógł cieszyć się bożonarodzeniową atmosferą w gronie najbliższych. Szczególnie dobrze sprawdzą się duże bombki choinkowe, które można dekorować razem z dziećmi i tym samym nadać im indywidualnego charakteru.

Pomysły na świąteczne dekoracje z bombkami w roli głównej

Boże Narodzenie to nie tylko choinka, która wprawia nas w świąteczny nastrój. Również pozostałe dekoracje świąteczne umieszczone w całym domu tworzą tę szczególną atmosferę. Ważną rolę odgrywają bombki choinkowe. Z przyjemnością używamy ich do zdobienia drzewka. Ale równie dobrze sprawdzą się do stworzenia innej dekoracji świątecznej. Wykorzystaj je zarówno wewnątrz domu, jak i na zewnątrz!

Umieść bombki choinkowe w wieńcu adwentowym. Wybierz te małe w różnych kolorach. Poza świecami, to właśnie czerwone lub złote bombki umieszczone na zielonych gałęziach prezentują się doskonale.

Świąteczne aranżacje okienne to również doskonały sposób na wykorzystanie bombek choinkowych. Przymocuj ozdoby choinkowe do sznurka i zawieś je w ramie okna. Możesz je również zawiesić na świątecznej girlandzie, to doda jej eleganckiego charakteru. Życzymy Wesołych Świąt Bożego Narodzenia!

Odkryj piękne ozdoby świąteczne online na WestwingNow

W naszym sklepie internetowym znajdziesz szeroki wybór najpiękniejszych bombek. Możesz również wybrać gotowy zestaw ozdób świątecznych, dzięki którym cała choinka zaświeci harmonijnym, bożonarodzeniowym blaskiem! Przejrzyj nasz starannie wyselekcjonowany, ekskluzywny asortyment i zainspiruj się. Wybierz nowoczesne zastawy bożonarodzeniowych bombek choinkowych w monochromatycznym stylu lub klasyczne bombki w kolorze srebrnym!