Kup najlepsze marki do -70%

Kup najlepsze marki do -70%

Wielkanocna dekoracja stołu w różowych odcieniach

Kiedy topi się śnieg i świat wybudza się ze snu zimowego, to znak, że nadchodzą święta wielkanocne. Oprócz tradycyjnego poszukiwania jajek, wspólne wielkanocne posiłki tworzą świąteczny klimat. Wielkanocne potrawy powinny być umieszczone na stole w najlepszym towarzystwie. Stworzenie wielkanocnej dekoracji stołu jest dziecinnie proste. Dowiedz się, jak ją stworzyć przy pomocy samodzielnie wykonanych pisanek. Pozwól Westwing Cię zainspirować i kreatywnie zaaranżuj dekorację stołu na Wielkanoc.

Dekoracja stołu na Wielkanoc, która podbije serca gości

Wiosenne kwiaty do dekoracji stołu

Kwiaty to kluczowy element każdej dekoracji stołu. Skoro Wielkanoc zapowiada nadchodzącą wiosnę, wykorzystaj sezonowe kwiaty do stworzenia wielkanocnej dekoracji stołu. Szczególnie polecamy tulipany, konwalie, hiacynty i krokusy. Umieść je w stylowych wazonach lub słoikach i wykorzystaj jako wielkanocną dekorację stołu i szafek.

Połóż mech na białym stole. Symbolizuje on topnienie śniegu i kiełkowanie pierwszych kwiatów w okresie wielkanocnym. Połóż na nim drobne kwiatki, a stworzysz niepowtarzalną dekorację.

Połącz pastelowe kolory. W ten sposób wielkanocna dekoracja stołu będzie wyglądać niezwykle świeżo. Dodatkowo możesz wykorzystać stworzone aranżacje kwiatowe jako dekorację również po okresie wielkanocnym. Nadal będą wyglądały bardzo wiosennie.

Pisanki na wielkanocnym stole

Pisanki to kluczowy element Wielkanocy, również w przypadku dekoracji stołu. To święto kojarzy się każdemu z zajączkami i kolorowymi pisankami. Zatem powinny się one znaleźć też na stole wielkanocnym! Wytnij kolorowe zające z twardego papieru i przywiąż je do serwetek. Udekoruj pisanki w jasnych kolorach lub odcieniach srebra i złota.

Nasza rada: Na myśl o Wielkanocy, wiele osób przywołuje gałązki wierzby, znane również jako bazie kotki. Połóż je na stole obok sztućców, a stworzysz stylową wielkanocną dekorację stołu!

Wielkanocne zastawy stołowe

Wielkanoc to nie tylko smakowita uczta z pysznymi ciastami i babkami. Ważny jest również efekt wizualny. Uzupełnij swoją wielkanocną dekorację stołu o dopasowany bieżnik, zastawę stołową, girlandę wielkanocną i inne ozdoby stołu. Co zrobić, gdy nie posiadasz typowo wielkanocnej zastawy stołowej? Wydrukuj dekoracje, takie jak króliki, kwiaty lub pisanki i umieść je na zastawie stołowej, tworząc niepowtarzalną świąteczną dekorację.

Wskazówka: Konsekwentnie wybieraj dopasowane kolory do stworzenia wielkanocnej dekoracji stołu. W ten sposób stworzysz harmonijną całość i zapewnisz sobie możliwość wymiany artykułów użytych do dekoracji bez zakłócania całokształtu.

Zbliżenie na wielkanocną dekorację stołu w kształcie jajka.

Krok po kroku: stylowy wieniec wielkanocny

Uwielbiamy dekoracje oddające atmosferę konkretnej pory roku lub okazji. Stwórz wiosenną dekorację stołu na Wielkanoc. Do jej stworzenia szczególnie polecamy wieniec, który możesz umieścić zarówno na stole, jak i na drzwiach wejściowych do domu. Podpowiadamy, jak krok po kroku samodzielnie stworzysz stylowy wieniec.

Potrzebujesz:

 • Jajka wielkanocne,
 • Mech z ogrodu,
 • Pióra,
 • Wiosenne kwiaty,
 • Inne wielkanocne elementy dekoracyjne według uznania

Wielkanocny wieniec krok po kroku

 1. Krok

  W zależności od tego, ile czasu planujesz poświęcić temu wielkanocnemu projektowi DIY, wybierz gotowy lub nieozdobiony wieniec. Polecamy także samodzielne stworzenie go przy użyciu giętkiego druta i wybranych gałązek.

 2. Krok

  Kiedy baza jest już gotowa, możemy wreszcie zacząć dekorowanie! Rozpocznij od mchu, gałązek i piór. Umieść je w nieregularnych odstępach i utwórz nieoczywistą dekorację stołu na Wielkanoc.

 3. Krok

  Kwiaty i pisanki to ostatni krok, jaki dzieli Cię od stworzenia perfekcyjnej wielkanocnej dekoracji. W nieregularnych odstępach umieść te elementy dekoracyjne na wieńcu, pamiętając, aby go zbytnio nie przeciążyć.

 4. Krok

  Wybierając dekoracje do stworzenia tej wielkanocnej dekoracji stołu, zwróć uwagę na to, by całość wyglądała harmonijnie. Wszystkie barwy wieńca wielkanocnego powinny ze sobą współgrać i wzajemnie się uzupełniać.

 5. Krok

  Jeśli jesteś zadowolony z tej własnoręcznie wykonanej wielkanocnej dekoracji, wykorzystaj samodzielnie zrobiony wieniec. Nieważne, czy powiesisz go na drzwiach wejściowych, czy też umieścisz w nim świecę i stworzysz niepowtarzalną wielkanocną dekorację stołu. Podczas świąt uwaga gości będzie skupiona właśnie na nim!

Dekoracja stołu na Wielkanoc – pomysły DIY

DIY jest bardzo modne i wymaga praktycznego podejścia do sprawy. Tworząc drobne wielkanocne dekoracje stołu, umieść je na niewielkich rozmiarów stole, na którym Twoje dzieło wyda się większe, niż jest w rzeczywistości.

Do stworzenia wyjątkowej ozdoby możesz również wykorzystać pisanki. Ugotuj jajka na twardo i obierz je tak, aby przynajmniej połowa skorupki pozostała w nienaruszonym stanie. Zasadź w niej zioła lub kwiaty, albo wypełnij je woskiem i dodaj knot. W ten sposób stworzysz maleńkie doniczki i świeczki, które doskonale uzupełnią Twój wielkanocny stół.

Wielkanocna girlanda na stół

Wielkanocna girlanda będzie stylową dekoracją na stół. Dzięki niej nie będziesz musieć myśleć już o innych ozdobach. Wystarczy piękna zastawa, sztućce i minimalistyczne serwetki.

Zajączki z serwetek

Wykorzystaj serwetki i pozwól działać swojej pomysłowości. Chcesz umieścić symbol króliczka przy aranżowaniu wielkanocnej dekoracji? Stwórz jego uszy przy użyciu serwetki!

Wielkanocne pudełka na prezenty

Zrób własnoręcznie urocze pudełka na drobiazgi, które podarujesz bliskim na Wielkanoc. Możesz je też położyć na stole. Wtedy będą pięknym uzupełnieniem dekoracji.

Bądź kreatywny i oczaruj swoich gości – dekoracja stołu na Wielkanoc nie będzie stanowić dla Ciebie problemu!