Drabina z dekoracjami świątecznymi oraz kalendarzem adwentowym

Czas adwentu to wyjątkowy okres w roku, ponieważ odlicza on czas do Bożego Narodzenia. A nic tak nie umila oczekiwania na święta, jak właśnie to codzienne otwieranie okienek i cieszenie się z tych drobnych upominków w postaci małych czekoladek, świątecznych ciasteczek czy liścików z miłym słowem z kalendarza adwentowego. Oczywiście możesz skorzystać z gotowego, jednak większą frajdę sprawia samodzielne wykonanie go, a następnie podarowanie komuś bliskiemu. Dzięki naszym wskazówkom powiesz się możesz samodziele wykonać kalendarz adwentowy w zaciszu Twojego domu.

Kalendarz adwentowy to świetna zabawa – i dla najmłodszych i dla tych ciut starszych. Jeśli należysz do tej drugiej grupy, przypomni Ci on czas dzieciństwa i tę prawdziwą radość płynącą z czekania na pierwszą gwiazdkę, na choinkę, na prezenty od Mikołaja. Każdego dnia już od 1 grudnia otwierasz jedno okienko. Znajdujesz w nim niespodziankę w postaci czekoladki, kosmetyku, herbaty. W dodatku możesz go od razu wypróbować. Tylko od Ciebie zależy, czy otwieranie kalendarza w grudniu stanie się Twoim wieczornym, czy porannym rytuałem.

Jakie są rodzaje kalendarzy adwentowych?

Chociaż w ostatnich latach marki przygotowują wyszukane kalendarze adwentowe kosmetyczne lub z biżuterią, istnieją jeszcze inne. Ich zaletą jest to, że naprawdę każdy może sobie na nie pozwolić i cieszyć się z codziennych niespodzianek.

Czekoladowa klasyka

Pierwsze, co przychodzi na myśl, to oczywiście kalendarze z czekoladkami. Gdy tylko wejdziesz do jakiegoś większego sklepu, to od razu zauważysz, że największe firmy produkujące słodycze, przygotowały coś specjalnego. Takie kalendarze słodyczowe od razu przyciągają uwagę. Możesz je kupić nie tylko dla dziecka, ale i dla siebie. W końcu każdy lubi czekoladę i może sobie pozwolić na chwilę zapomnienia. Taki kalendarz ze słodyczami jest dobrym pomysłem na niedrogi prezent.

Dla każdego coś miłego

Na pierwszym miejscu jest u Ciebie niezmiennie od lat kawa lub herbata? Kalendarze adwentowe z kawą lub z herbatą są prawie tak samo popularne, jak te z słodyczami. W każdym okienku znajduje się inny smak kawy lub herbaty, a Ty w ten sposób, nie tylko poznajesz coś nowego, ale również znajdujesz chwilę na odpoczynek po ciężkim dniu. Zazwyczaj w kalendarzach znajduje się też instrukcja, w jaki sposób przygotować dany napój oraz kilka ciekawostek o nim. Plusem jest też fakt, że smaki herbat i kaw nawiązują do świąt Bożego Narodzenia. Możesz w nich znaleźć herbatę na przykład z pomarańczą, maliną, imbirem, cynamonem. Od razu robi się cieplej i przytulniej!

Jak zrobić kalendarz adwentowy? Sprawdź nasz projekt DIY

Chcesz sprawić najbliższym frajdę z codziennego otwierania drobnych podarunków lub małych liścików? W takim razie samodzielnie zrób dla nich kalendarz adwentowy! Do jego wykonania będziesz potrzebować:

 • Kilka białych lub pomalowanych na biało wieszaków
 • 24 szare koperty (możesz je zastąpić białymi lub kolorowymi)
 • 24 bombki do ozdoby
 • Spora ilość spinaczy biurowych
 • Lampki choinkowe
 • Białe druciki
 • Marker

Do działa!

 1. Krok

  Ułóż wieszaki w kształt choinki i połącz je ze sobą za pomocą białych drucików. Możesz je też zastąpić sznurkiem w tym kolorze.

 2. Krok

  Do każdej szarej koperty przypnij karteczkę z numerkiem oraz bombkę za pomocą spinacza biurowego.

 3. Krok

  A do kadej koperty wrzuć prezent siebie lub bliskiej Ci osoby w postaci herbaty, miłego liściku lub maseczki do twarzy.

 4. Krok

  Powieś wieszaki w odpowiednim miejscu, a następnie przyczep do nich koperty z prezentami oraz lampki choinkowe. Atmosferę świąt już czuć w powietrzu.

Kalendarz adwentowy to świetna zabawa dla osoby w każdym wieku. Dla prawdziwego amatora aranżacji i dekoracji domu, stwórz tematyczny kalendarz adwentowy z małymi elementami do udekorowania czterech ścian lub praktycznych sprzętów do domu.