Dostęp do najlepszych marek do 70% taniej

Cztery kobiety zgromadzone wokół stołu, świętujące wieczór panieński

Wieczór panieński to symboliczne spotkanie panny młodej oraz jej najbliższych przyjaciółek, tuż przed wielkim dniem jakim jest ślub i wesele! Coraz częściej organizację tego dnia przekazujemy siostrze lub przyjaciółce, która pełni rolę świadka podczas całej ceremonii. Przyjęcie odbywa się w tajemnicy dla panny młodej, a efekt finalny jest całkowitą niespodzianką. Druhny powinny zadbać, by to co zaplanowały było dla niej kompletnym zaskoczeniem. Aby niczego nie pominąć i zadbać o każdy szczegół niezbędna jest dobra organizacja i podział pracy. Nasi eksperci przygotowali kilka pomysły na wieczór panieński, które mogą stać się dla Ciebie inspiracją, do stworzenia niezapomnianego wieczoru dla panny młodej! 

Organizacja wieczoru panieńskiego 

Zanim przejdziesz do szczegółów, musisz odpowiedzieć na kilka podstawowych ale kluczowych pytań: 

  • Kto pomaga Ci w organizacji wieczoru panieńskiego? 
  • Kto ma zostać zaproszony na wieczór panieński? 
  • Kiedy przewidywany jest termin imprezy? 
  • Gdzie planujecie świętować? 
  • Jaki masz budżet na całe wydarzenie? 
  • Jakie atrakcje planujesz? 
  • Jaki jest motyw przewodni wydarzenia? 

Motyw przewodni wieczoru panieńskiego 

Gdy na Tobie spoczywa organizacja wieczoru panieńskiego, warto podejść do tematu oryginalnie. To ma być Wasza wspólna noc pełna zabaw, a więc byłoby świetnie gdybyście posiadały coś co będzie Was łączyć między sobą i jednocześnie wyróżniać na tle innych osób. W pierwszej kolejności, ustal motyw lub temat imprezy! W ostatnim czasie bardzo modnym pomysłem są stroje w stylu Pin-Up oraz motyw żeglarski. Jeśli wolisz bardziej stonowane gadżety na wieczór panieński, warto pomyśleć nad jednolitymi koszulkami dla wszystkich z na przykład zabawnym nadrukiem. Dla panny młodej polecanym gadżetem będzie krótki welon, pudrowa, tiulowa spódnica, tak by z daleka każdy wiedział, kto świętuje zbliżający się wielki dzień! 

Wieczór na łonie natury czy impreza w wielkim mieście? 

Oglądając wszelkiego rodzaju komedie romantyczne, w których występuje motyw wieczoru panieńskiego, z pewnością zauważysz, że wieczór ten, często rozciąga się na cały weekend. To nic złego, w końcu czasu w babskim gronie nigdy dość! Jednakże, taka dłuższa forma świętowania może być nieco trudniejsza pod względem logistycznym. Pierwszą przeszkodą z którą możesz się spotkać będzie organizacja dogodnego terminu dla wszystkich uczestniczek. Czasami może być trudno by każdej z zaproszonych osób przez Ciebie osób pasował zaproponowany weekend.   

Jeśli poradzisz sobie z tym tematem, kolejnym punktem jest ustalenie budżetu i motywu przewodniego zabawy. Jak to mówią – ile osób, tyle wersji. Przy ustalaniu składki pamiętaj, że pokrywacie także koszty pobytu za pannę młodą. Wyjazd do SPA lub impreza w centrum może już kosztować nieco więcej niż na przykład zabawa na plaży i nie każdej uczestniczce wydarzenia może być to na rękę dlatego zaproponuj różne pomysły na wieczór panieński

Jeśli ustaliliście, że nie możecie sobie pozwolić na znaczne wydatki – nic straconego! Organizowanie wieczoru panieńskiego nie musi kończyć się na weekendzie w Paryżu! Z pewnością wymyślisz coś świetnego na jeden dzień. Zaproś pannę młodą na uroczyste śniadanie, a później może jakaś lekcja makijażu? Już wyglądacie zjawiskowo? Co powiesz na sesję zdjęciową? W między czasie, róbcie sobie zdjęcia. Dzięki temu stworzycie album, będący świetną pamiątką, który możecie wręczyć pannie młodej jako prezent w dniu ślubu. 

Jeśli jest ładna pogoda, popołudniem możecie zorganizować piknik z prawdziwego zdarzenia w okolicznym parku. Serweta w kratkę, kosz pełen pyszności i kieliszki z prosecco. A wieczorem idźcie na drinka! 

Akcesoria na wieczór panieński 

W naszym sklepie na WestwingNow znajdziesz masę inspiracji i pomysłów na gadżety na wieczór panieński. Jeśli nie jesteś jeszcze pewna co do wyboru motywu przewodniego, z pewnością znajdziesz go pośród naszych propozycji. 

Gry i zabawy podczas wieczoru panieńskiego 

Wieczór panieński ma być pięknym wspomnieniem dla wszystkich uczestniczek, ale przede wszystkim dla przyszłej panny młodej. Właśnie dlatego, warto zadbać o balans i wybrać gry, które wszystkim przysporzą mnóstwo zabawy i nie pozwolą nikomu się nudzić.  W tym temacie warto jednak udać się po poradę do samej panny młodej. To ma być jej wieczór, więc świetnie, gdyby były na nim rzeczy, które sprawią jej przyjemność. Jeśli na samym początku, panna młoda uznała, że gry nie są tym co jej się podoba, polecamy wstrzymać się od organizacji czasu właśnie w ten sposób. 

A może jednak chcecie postawić na kupę śmiechu i wygłupy? Zorganizujcie swój własny pokaz „Prawie Top Model” lub  „Chyba mam talent”. Niech jedna z Was będzie fotografem i uwieczni wyczyny całej reszty. 

Gra typu „Friends” 

Wszyscy fani serialu “Friends” na pewno pamiętają grę, w której uwielbiani przez publikę przyjaciele, grali o zamianę mieszkań, odpowiadając na pytania o swojej paczce. Na wieczorze panieńskim można spróbować alternatywnej wersji, w której uczestniczki podzielone na dwie drużyny będą sprawdzać swoją wiedzę o przyszłej pannie młodej. 

Prezent na wieczór panieński 

Oprócz organizacji wieczoru panieńskiego, warto przemyśleć kwestię prezentu dla panny młodej. Jest to jedyna taka noc w życiu każdej dziewczyny i świetnym akcentem byłoby, gdyby miała coś co mogło by po latach, przywołać wspomnienia z tej szalonej zabawy. Może bransoletka z  grawerem? Albo album ze zrobionymi przez Was w takcie imprezy zdjęciami? Wasza najlepsza przyjaciółka, która już niebawem będzie żoną z pewnością ucieszy się z takiej pamiętki!

Miłym gestem będzie także obdarowanie drobiazgami przybyłych gości. To wyjątkowy dzień także dla towarzyszek panny młodej. W końcu ich przyjaciółka staje się mężatką! Co powiesz na ramkę z Waszym wspólnym zdjęciem wraz z zapachową świeczką zapakowane w urocze pudełeczko? Po wszelkie inspiracje i pomysły na wieczór panieński zajrzyj na WestwingNow!