Zarejestruj sie i otrzymaj voucher 50 zł!
rozsypane karty i na wierzchu as kier

Uwielbiasz imprezy z przyjaciółmi? To okazja do przegadania najświeższych tematów, śmiania się do łez czy beztroskiego szaleństwa na parkiecie. To jednak nie wszystko! Warto ten niezwykły czas urozmaicić o szczyptę adrenaliny i zdrowej rywalizacji, która pobudzi wszystkich do działania. Dzisiaj przynosimy nasze propozycje na zabawy na imprezę, od których nie będziecie mogli się oderwać!

Czy warto zorganizować zabawy na imprezę?

Zabawy na imprezę to doskonała okazja nie tylko do integracji gości, ale także do rozruszania zasiedziałego towarzystwa. Sprawdzają się na każdym etapie przyjęcia – na początku pomogą się zintegrować całej grupie, a zaplanowane na późniejszy czas dodadzą niezbędnej energii, jeśli ta zacznie przygasać, a tematy do rozmów się zakończą.

Planując swoje zabawy na imprezę, upewnij się, że masz wystarczająco dużo miejsca. Gry wymagające ruchu, szczególnie jeśli oczekujesz wielu gości, wymagać mogą odpowiedniej przestrzeni. W przypadku mniejszej ilości osób świetnie sprawdzają się także spokojniejsze zabawy przy stole – upewnij się jednak wcześniej, że znajdzie się przy nim wygodne miejsce dla każdej z nich. 

Zabawy na imprezę z prostymi rekwizytami

Niektóre zabawy przeprowadzić można niewielkim kosztem – za pomocą łatwo dostępnych rekwizytów, które z pewnością masz już w domu. To szczególnie dobry sposób, jeśli większą część budżetu wykorzystałeś już na fantazyjne dekoracje, których wymagała Twoja wymarzona impreza w stylu hawajskim czy impreza w stylu lat 80. Jakie są najlepsze?

  1. Wyścigi dywaników – do tej zabawy wystarczy śliska podłoga i niewielkie dywaniki. Przyda się też coś do wytyczenia toru – mogą być to krzesła. Dwóch zawodników sadza się w swoim bolidzie-dywaniku. Ich zadaniem jest jak najszybsze dotarcie do mety za pomocą wyłącznie zginania kolan w ruchu robaczkowym.
  2. Tworzenie mumii – należy podzielić gości na grupy dwuosobowej. Jedna będzie faraonem, druga egipskim kapłanem śmierci. Zadaniem kapłana jest jak najszybsze owinięcie faraona w całości… papierem toaletowym! Wygrywa ta drużyna, która zrobi to jako pierwsza.
  3. Polowanie na ciastka – do tej zabawy wystarczą jedynie dwa krzesła, dwa stoliki i kilka paczek ulubionych ciastek. Na czym ona polega? Każdy z zawodników ma odchylić swoją głowę, położyć ciastko na czole i przemieścić je do ust bez użycia rąk. To zabawa, która gwarantuje mnóstwo śmiechu!

Zabawy na imprezę bez rekwizytów

Chcecie pobawić się bez rekwizytów? I na to znajdą się sprawdzone sposoby!

Mafia

To prosta gra, którą zna każdy – zawsze jednak wzbudza wiele emocji. Nie wymaga przygotowania: wystarczy kartka papieru i długopis, ale i bez nich można się obejść. Zabawa polega podzieleniu graczy – większość z nich otrzyma od narratora kartkę z napisem „miasto”, a nieliczni: „mafia”. Trzeba pamiętać o tym, by nikt nie zdradził swojej tożsamości.

Po losowaniu narrator zarządza noc – miasto zasypia, a wszyscy zamykają oczy. Następnie wzywa on do obudzenia mafię. Te osoby otwierają oczy, dowiadując się, kto także należy do mafii. Każdej „nocy” niewerbalnie decydują oni, która osoba ma zostać zabita, czyli wykluczona z gry. Następnie budzi się miasto, czyli wszyscy gracze. Oni dowiadują się, kto zginął w nocy i na mocy pertraktacji próbują dojść, kto może być w mafii. Wspólnymi siłami wyznaczają oni jedną osobę, która odpada z gry. Jeśli zginie większość osób z miasta, mafia wygrywa. Jeśli uda się odnaleźć wszystkich „agentów”, zwycięża miasto.

Kalambury

To kolejna gra, w której odnajdą się wszyscy. Kalambury można również przeprowadzić bez rekwizytów – umawiając się, że poszczególne hasła będziecie wyłącznie pokazywać. Wystarczy podzielić się na dwie drużyny. Wygrywa ta, która zgadnie jak najwięcej haseł zapisanych na karteczkach w określonym czasie.

Zabawy na imprezę z alkoholem

Chcesz dodać swojemu przyjęciu odrobinę pikanterii? Imprezowe gry alkoholowe zawsze budzą wiele emocji i wywołują salwy niekontrolowanego śmiechu! Oto nasze ulubione:

Beer pong

Pijany ping-pong to imprezowy klasyk zza oceanu, który święci triumfy również u nas w kraju. Sprawdzi się na każdego rodzaju przyjęciu – wyjątkiem może być chyba jedynie kinderbal. Na czym polega?

Na dwóch krańcach stołu należy w kształcie trójkąta ustawić plastikowe, szerokie kubeczki częściowo wypełnione piwem. Drużyny po obu stronach stołu następnie starają się wrzucić piłeczkę do wnętrza kubeczków przeciwników. Ci, do których kubeczka trafiła piłka, muszą wypić jego zawartość i zabrać ze stołu. To trudniejsze, niż się wydaje! Przegrywają ci, którym skończą się kubeczki.

Flip

Innym sposobem na wykorzystanie kubeczków jest popularny flip. Zawodnicy z poszczególnych drużyn stają po przeciwnych stronach stołu w rzędzie. Każdy uczestnik musi jak najszybciej wypić piwo, które wypełnia stojący przed nim kubeczek, a następnie postawić go do góry dnem i odbić dłonią tak, by z powrotem znalazł się w prawidłowej pozycji. Dopiero wtedy następna osoba z drużyny może przystąpić do tego samego zadania ze swoim kubeczkiem. Wygrywa ta drużyna, której uda się to najszybciej!

Alkoholowa ruletka

Gotowi na nieco niegroźnego hazardu? Jeśli posiadasz przenośną ruletkę, to musisz zagrać w to ze swoimi znajomymi! Na alkoholowej ruletce kolorowe pola zastępują kieliszki ze specjalnymi numerami. Zasady są podobne jak w tradycyjnej ruletce, jednak tym razem przegrani nic nie tracą – muszą za to sięgnąć po kieliszek.

Gry dla dorosłych – najlepsze planszówki na imprezę

Planszówki to nie tylko domena przyjęć dla dzieci – dorośli również je uwielbiają! Przeznaczone dla dorosłych gry planszowe gwarantują dobrą zabawę wtedy, gdy znudzą Wam się już beztroskie pląsy. Jakie wybrać?

Tajniacy

Zabawy w skojarzenia to świetna zabawa w gronie przyjaciół. W tej grze do zabawy używa się… słów! Słów, które niosą za sobą wielkie emocje i mnóstwo śmiechu. Gracze dzielą się na dwie drużyny, które muszą z wylosowanej planszy wybrać te słowa, które zapewnią im zdobycie punktów. Te znają jedynie kapitanowie, którzy w zawoalowany sposób muszą przekazać informację reszcie drużyny. To świetna, szybka gra, której wytłumaczenie zasad zajmuje niecałe pół minuty!

Twister

Potrzeba Wam więcej ruchu? Prawdziwym imprezowym klasykiem jest… twister! Pora na odrobinę elastyczności, mnóstwo śmiechu i nieskrępowanej radości. Powyginane kończyny na różnokolorowych polach z pewnością przeniosą Was myślami do beztroskiego dzieciństwa. Uważajcie jednak – łączenie twistera z zabawami z alkoholem… może skończyć się różnie!

Tabu

Inną grą wartą wypróbowania na imprezie jest Tabu. Zasady są proste – to rozgrywka z zakazanymi słowami, która dostępna jest zarówno w formie karcianej, jak i jako aplikacja na telefon. W każdej rundzie jeden z członków danej drużyny ma przedstawić reszcie jakieś słowo, jednak nie może używać słów wypisanych na karcie. To trudniejsze, niż się wydaje!

Gry słowne na imprezę

Do niektórych gier wystarczy Wam wyobraźnia i odrobina kreatywności. Gry słowne to idealny pomysł na początek przyjęcia, który pozwoli się nieco rozluźnić wszystkim gościom. Dzięki nim impreza w stylu PRL czy impreza w stylu lat 70. nabierze niezwykłego charakteru!

Telegram

To gra słowna, która zdecydowanie pobudza kreatywność! Wystarczy przypadająca na każdego gracza kartka papieru i długopis. Jak to działa? Podczas każdej rundy należy wyznaczyć jednego Gracza Prowadzącego. Następnie każdy z pozostałych graczy zapisuje na kartce papieru po literze i podaje ją do prowadzącego.

Ten losuje ich kolejność i każdy z graczy musi napisać zdanie z podanych liter w takiej kolejności, w jakiej zostały zapisane – każde słowo powinno rozpoczynać się od kolejnej litery. Dobrze jest wprowadzić limit czasowy. Wygrywa ten, którego odpowiedź najbardziej przypadnie do gustu pozostałym graczom!

Gdyby ta osoba była…

To gra, w której będziecie… opisywać siebie nawzajem! Jedno z Was wybiera sobie kogoś z graczy, nikomu nie zdradzając jego tożsamości. Następnie zadając pytania o analogię, reszta próbuje zgadnąć, o kim mowa. Ich jedyny narzędzie to zadawanie pytań zaczynających się od: „gdyby ta osoba była…”. Na przykład „gdyby ta osoba była filmem, to jakim?”. Mnóstwo śmiechu gwarantowane!

Bitwa na pytania

Wszystkie spory na imprezie można rozwiązać… wiedzą! Bitwa na pytania to quiz, w którym zawodnicy po kolei próbują zagiąć się określonymi pytaniami. Kto nie zna odpowiedzi – przegrywa! Przed rozpoczęciem pojedynku warto ustalić kategorię, w której obydwoje zawodników czuć będzie się dobrze. Może to być geografia Europy lub na przykład historia jakiegoś zespołu muzycznego. Dobrze wyznaczyć sobie limit czasowy, w którego obrębie można odpowiedzieć. Dzięki tej grze w Twoim tomu odbędzie się impreza tematyczna o motywie quizu, a Ty będziesz mógł zabawić się w Tadeusza Sznuka.

Co na nagrodę dla zwycięzców?

Nic tak nie wzmaga ducha rywalizacji, jak obietnica nagrody! Świadomość namacalnego podarunku dla zwycięzców sprawia, że drużyny jeszcze bardziej angażują się w realizację swoich celów, a atmosfera gęstnieje. To dopiero emocje! Na nagrody możesz przeznaczyć na przykład butelkę ulubionego trunku, słodycze albo… specjalny, wcześniej przygotowany puchar! Sprawi on, że Twoja impreza stanie się niezapomniana.

Z pewnością uda Ci się przygotować niezapomniane zabawy na imprezę, które wyniosą najbliższą domówkę na nowy poziom. Szukasz dalszych inspiracji? Dowiedz się, czym jest impreza rozwodowa lub poznaj wyjątkowy pomysł na ujawnienie płci dziecka i zarejestruj się na Westwing, by nie przegapić naszych codziennych poradników i ofert dla stworzenia pięknego domu. Miłej zabawy podczas imprezowych gier!